ŠKM LIPTOVSKÝ HRÁDOK VS. MŠK FOMAT MARTIN

ŠKM LIPTOVSKÝ HRÁDOK
1 - 1
MŠK FOMAT MARTIN
18. mája 2019 - 17:00 štadión pri Belej - Liptovský Hrádok TIPOS III. LIGA STRED 24. Kolo
Match Statistics
ŠKM LIPTOVSKÝ HRÁDOK
Kluby
MŠK FOMAT MARTIN
1
Goals
1
Hazrolli
Scorers
Mlynár


1
Žlté karty
1

24. kolo – TIPOS III. liga Stred

1 : 1 ( 1 : 0 )

Góly:

82´- Mlynár.

Zostava:

Kulich, Lacko, Stašík (C), Jesenský, Boďa, Moďoroši, Repáň, Chovanec, Cvik, Barčík, Ďungel.

Náhradníci:

Bielik, Garaj, Vajagić, Mlynár, Dinga, Kračmer, Lanko, Hažer.

Striedania:

46´   Vajagić      ▼   Repáň

62´   Garaj   ▲   ▼   Jesenský

67´   Lanko   ▲   ▼   Boďa

          79´   Mlynár   ▲   ▼   Chovanec

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Ruman Stanislav.

Priebeh stretnutia:

Martinčania predviedli ďalší dominantný výkon a na ihrisku silného súpera získali bod. Tentoraz hrali aj za svojho kamaráta.
Hráči FOMAT-u nastúpili na stretnutie s čiernymi páskami na rukáve – na počesť spoluhráča Jakuba Lilgeho, ktorý tento týždeň tragicky zahynul.

Na jeseň sa v stretnutí tých dvoch súperov zrodil remíza 2:2 a vyrovnaný súboj sa očakával i v sobotu.
Martinčania v ňom nechali oddychovať skúsených hráčov Martina Garaja, Milana Vajagića i gólmana Pavla Hažera, namiesto ktorého dostal v bráne šancu osemnásťročný Peter Kulich. Odchovanec Fomatu bol síce v úvode mierne nervózny, no rýchlo sa oťukal a odchytal kvalitný zápas. Jeho spoluhráči mohli otvoriť skóre súboja už v 3. minúte, keď si na center Barčíka nabehol Boďa, ale jeho hlavičku zastavila tyč a v následnej skrumáži nestihol dotlačiť loptu do siete Chovanec. Vzápätí Barčík peknou uličkou vysunul Ďungela, na jeho kvalitný pas do šestnástky však nikto nedočiahol. V 16. minúte sa tak presadili domáci. Hazrolli si pripravil zakončenie a skrytou strelou spoza obrancu prekonal Kulicha. Našich tento nepríjemný úder trošku zaskočil a chvíľu trvalo, kým sa vrátili do optimálneho tempa. Vyrovnať mohli v 30. minúte po tom, ako Barčík poslal do kontry Jesenského, ktorého krížny pokus vyrazil špičkou kopačky brankár Huszárik. Potom mohli udrieť i Liptáci. Pri šanci Kuzára však podržal svoj tím brankár Kulich.
Po prestávke poslali naši tréneri na ihrisko i Vajagića, a práve srbský kanonier sa hneď v úvode druhého dejstva výborne zavesil do vzduchu. Žiaľ, pas Barčíka poslal hlavou tesne vedľa. Mužstvo opäť výborne dirigoval Barčík a jeho vydarená obaľovačka zo 60. minúty preletela pár centimetrov od tyče. Vzápätí naši prepadli v strede ihriska, našťastie gólom „smrdiaci“ brejk domáci zakončili nepresne. V 73. minúte Barčík poslal do šance Lacka, ktorý si ešte vylepšil pozíciu no ten len opečiatkoval konštrukciu brány. V 82. minúte Vajagić vyhral ťažký súboj v súperovej šestnástke, loptu posunul Mlynárovi, ktorý bol na ihrisku len tri minúty, a proti jeho strele k vzdialenejšej tyči už bol Huszárik bezmocný. Martinčania chceli strnúť vedenie na svoju stranu a takmer sa im to podarilo päť minút pred koncom. Na prudký center si nabehol Vajagić, no jeho hlavičku Huszárik zázračne vytlačil na roh. V úplnom závere nezaskočilo gólmana domácich ani prekvapivé zakončenie srbského legionára, a tak aj druhý súboj sezóny medzi Liptovským Hrádkom a Fomatom skončil remízou.

Komentár trénera:

„Ťažko sa nám po tragédii, ktorá sa udiala počas týždňa, koncentrovalo na zápas. Ráno pred stretnutím sme boli na pohrebe a na chalanoch bolo vidieť, že im hlavou bežia rôzne myšlienky. Preto i príprava na súboj bola iná ako zvyčajne. Chceli sme však hrať aj za Kuba a pri ideálnom scenári mu poslať do neba tri body. Hráči v tejto neľahkej situácii pristúpili k svojim povinnostiam veľmi dobre a až na malé výnimky boli v priebehu stretnutia lepším tímom. V závere svojho súpera doslova valcovali a len vďaka najlepšiemu hráčovi na ihrisku, domácemu brankárovi Huszárikovi, duel skončil remízou. Celému tímu ešte raz ďakujem za odvedenú robotu a Jakubovej rodine všetci vyjadrujeme úprimnú sústrasť. Ak sa stane takáto tragédia, tak človeku chýbajú slová. Preto si spoločne prajeme, aby sa podobné udalosti vôbec nestávali.“ vyslovil na záver želanie martinský kouč Pavol Šuhaj.

   Forma:

Vonku – ██

Doma – ██          Vonku – ██          Vonku – ██          Vonku – ██          Doma –           Vonku – ██

Video zo zápasu si môžete pozrieť TU.