OŠK LIPTOVSKÁ ŠTIAVNICA vs. MŠK FOMAT MARTIN

OŠK LIP. ŠTIAVNICA
0 - 1
MŠK FOMAT MARTIN
8. mája 2019 - 14:00 ihrisko Liptovská Štiavnica TIPOS III. LIGA STRED 30. Kolo
Match Statistics
OŠK LIP. ŠTIAVNICA
Kluby
MŠK FOMAT MARTIN
0
Goals
1
Scorers
Vajagić


30. kolo – TIPOS III. liga Stred

0 : 1 ( 0 : 1 )

Góly:

26´- Vajagić.

Zostava:

Hažer, Lacko, Palenčár, Stašík (C), Garaj, Boďa, Moďoroši, Vajagić, Chovanec, Cvik, Ďungel.

Náhradníci:

Jesenský, Repáň, Mlynár, Tomka, Kračmer, Lanko, Kulich.

Striedania:

61´   Lanko         Boďa

77´   Jesenský         Ďungel

    90´   Tomka         Palenčár

90´   Mlynár         Vajagić

 Tréneri:

Šuhaj Pavol, Ruman Stanislav.

Priebeh stretnutia:

Pripravovali sme sa na náročné stretnutie keď sme vedeli, že domáci budú po výmene trénera a víťazstve vo Fiľakove nabudení, navyše sa hralo na menšom ihrisku, čo viac vyhovovalo im.

Napriek tomu sme si v prvom polčase vytvorili veľkú územnú prevahu, ale v prehustenom priestore na polovici domácich nebolo ľahké sa presadiť. Do prvej šance sa dostal už v 5. minúte Palenčár po kombinácii s Ďungelom, ale jeho krížna strela tesne minula cieľ. O pár minút pohrozil dvoma strelami Moďoroši – prvou po priťuknutí Vajagiča trafil len náruč brankára, a druhý pokus po samostatnej akcii brankár Bakoš s námahou vyrazil na roh. V 20. minúte znovu Palenčár po kombinácii na pravej strane našiel spätnou prihrávkou Vajagića, ale jeho strelu obrana zblokovala. Vynahradil si to  v 26. min, keď Martinčania získali loptu po vysokom presinngu, akciu po krídle potiahol Boďa, a po jeho prihrávke srbský kanonier rutinérsky obstrelil brankára. Dosiahol tak svoj 14. gól v sezóne  a navyše, ako sa neskôr ukázalo, bol víťazný. V 36. minúte ešte Garajovu strelu zo 16-ky brankár vyrazil na roh. O dve minúty neskôr sa opäť dostal do šance Vajagić, ale po prihrávke Moďorošiho tesne prestrelil bránku domácich.

Druhý polčas sme začali tutovkou Ďungela, ale ten trestuhodne prestrelil. Štiavničania, ktorí potrebujú každý bod na záchranu, za tohto stavu vycítili šancu a v 50. minúte Hažer chytil strelu k tyči po brejkovej akcii. Po hodine hry prišiel na ihrisko Lanko a výrazne oživil útočné akcie po ľavej strane, z ktorých rezultovali ďalšie naše čance.

V 63. minúte Vajagićovu strelu vyrazil brankár Bakoš na roh. V 67. minúte však náš kanonier zavraždil najväčši šancu – Lanko uniko po ľavej strane, jeho presný center mu ešte priťukol Ďungel, ale z pár metrov prestrelil prázdnu bránku domácich. A do tretice v 69. minúte v ďalšej gólovej šanci nestihol v páde usmerniť presnú prihrávku Lanka. O minútu na to tesne vedľa strieľal Palenčár po pase od Ďungela. Domáci vsadili všetko na jednu kartu a v 72. minúte zahodili čistú šancu, a v 78. minúte trafili tyč Hažerovej bránky. Definitívne sme mohli snahu domácih uzemniť, ale opäť Vajagić po Lankovej prihrávke trafil iba tyč. O chvíľu sa dostal za domácu obranu Lanko keď ho hlavou vysunul Jesenský, ale trošku zbrklo posla loptu vedľa bránky. Týmto sme definitívne urazili šťastenu a v posledných minútach sme trpli pri enormnej snahe domácich o vyrovnanie.

Po zápase opäť ďakovačka hráčov s fanúšikmi, ktorí vytvorili dobrú kulisu. Dúfame, že ich definitívne dotiahneme aj na stretnutia do Žabokriek.

Komentár trénera:

„Cestovali sme na ihrisko posledného celku tabuľky s cieľom zakončiť trojzápasový trip po ihriskách súperov tretím víťazstvom. Aj keď sme si vďaka slabej efektivite skomplikovali život, nakoniec sa nám podarilo vyhrať. V krátkom čase sme sa v tabuľke pravdy z mínus 10 dostali na plus 3 a za to si všetci zaslúžia pochvalu. Nič však nepreceňujem, je to len ďalší zvládnutý krok na našej ceste a stále musíme makať ďalej,“ povedal po stretnutí Pavol Šuhaj, tréner FOMATu.

   Forma:

Vonku – ██            Vonku – ██          Vonku – ██          Doma – ██          Vonku – ██                   Doma – ██

Video zo zápasu si môžete pozrieť TU.