FTC FIĽAKOVO VS. MŠK FOMAT MARTIN

FTC FIĽAKOVO
2 - 0
MŠK FOMAT MARTIN
21. apríla 2019 - 16:00 ihrisko Fiľakovo TIPOS III. LIGA STRED 20. Kolo
Match Statistics
FTC FIĽAKOVO
Kluby
MŠK FOMAT MARTIN
2
Goals
0
Kniežević
Urbančok
Scorers


2
Žlté karty
3

20. kolo – TIPOS III. liga Stred

2:0 (2:0)

Góly:

Zostava:

Hažer, Palenčár, Stašík (C), Garaj, Boďa, Moďoroši, Vajagić, Chovanec, Kračmer, Cvik, Ďungel.

Náhradníci:

Lacko, Jesenský, Repáň, Mlynár, Dinga, Rakičević, Lanko, Mitrović.

Striedania:

40´   Lacko        Ďungel

46´   Lanko        Kračmer

68´   Mlynár        Vajagić

        84´   Jesenský        Chovanec

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Ruman Stanislav.

Priebeh stretnutia:

V úvode bolo cítiť, že obidvaja súperi majú jeden z druhého rešpekt a preto sa snažili predovšetkým neurobiť chybu. Prvú strelu na bránu vyslal v 11. min Kračmer, no brankár domácich si s ňou poradil. Následne otestovala gólmana súpera hlavička Cvika. Potom naši v strede poľa nezachytili rýchlu kombináciu Fiľakova, loptu sa vo finálnej fáze dostala k Urbančokovi, ktorý obišiel aj Hažera, a otvoril skóre. Tento presný zásah tímom Fomatu otriasol a protivník ovládol stred poľa. Najskôr ešte Knieževič z akrobatickej pozície tesne minul. V 31. min však ten istý hráč potiahol rýchlu akciu, potom si pekne narazil loptu s jedným zo spoluhráčov , nabehol si do 16-ky, počkal si na presný center a hlavou do protipohybu Hažera zvýšil na 2:0. Tesne pred prestávkou mohol znížiť Vajagič, žiaľ, veľké zaváhanie brankára Kostiča nepotrestal.

V druhom polčase Martinčania prevzali iniciatívu a súpera zatlačili do defenzívy. Už v 47. min pekne unikol po ľavej strane striedajúci Lanko a po jeho centri pohrozil M. Boďa. Potom po centri Moďorošiho musel Kostič zasahovať proti hlavičke Stašíka. V 63. min vysunul Moďoroši rozbehnutého Palenčára a jeho nepríjemnú krížnu strelu brankár súpera len s námahou vytlačil na roh. Desať minút pred koncom Lacko našiel M. Boďu, ktorý sa zbavil protihráča, pekne sa natlačil do šestnástky, žiaľ, namieril tesne vedľa. V úplnom závere ešte potiahol akciu Mlynár, centrom našiel Jesenského, ktorého hlavička z pomerne ťažkej pozície preletela ponad brvno. Fiľakovo tak Fomatu vrátilo jesenné prehru a ako prvé ich na jar obralo o všetky body.

Komentár trénera:

. „Chceli sme nadviazať na dobré jarné výkony a výsledky. Žiaľ, prehajdákali sme prvý polčas a to nás v konečnom účtovaní stálo lepší výsledok. Po prestávkovom dohovore v kabíne sa už chalani vrátili k tomu, čo ich doteraz zdobilo. Výrazne zlepšili pohyb, spresnili hru a súper postupne odpadol i kondične. Veľká škoda, že príležitosti, ktoré si mužstvo vypracovalo, zostali nevyužité. Keby sme dali kontaktný gól, súper by zrejme išiel do kolien. Na keby sa však vo futbale nehrá a my sa predovšetkým musíme vyvarovať výpadkov, aký sme predviedli v prvom polčase. Pokúsime sa to odčiniť už v najbližšom domácom stretnutí. Verím, že bude k dispozícii aj Miro Barčík, ktorý nebol stopercentne fit a preto s nami na zápas necestoval,“ povedal Pavol Šuhaj, tréner Fomatu.

Forma:

Vonku – ██          Doma – ██           Vonku – ██          Doma – ██          Vonku – ██
Video zo zápasu si môžete pozrieť TU.