MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA VS. MŠK FOMAT MARTIN

MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA
3 - 5
MŠK FOMAT MARTIN
4. mája 2019 - 17:00 štadión Rim. Sobota TIPOS III. LIGA STRED 22. Kolo
Match Statistics
MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA
Kluby
MŠK FOMAT MARTIN
3
Goals
5
Kuridze
Scorers
Palenčár (Vlastný Gól)
Moďoroši (Pokutový Kop)
Ďungel
Palenčár (Vlastný Gól)
Cvik
Jesenský
Garaj
0
Penalty
1


3
Žlté karty
4
0
Cervené karty
0

22. kolo – TIPOS III. liga Stred

3 : 5 ( 2 : 2 )

Góly:

8´- Moďoroši (PK), 29´- Ďungel, 71´- Cvik, 92´- Jesenský, 94´- Garaj.

Zostava:

Hažer, Lacko, Palenčár, Stašík (C), Garaj, Boďa, Moďoroši, Mlynár, Chovanec, Cvik, Ďungel.

Náhradníci:

Jesenský, Repáň, Kračmer, Lanko, 

Striedania:

65´   Lanko         Mlynár

   71´   Repáň        Palenčár

          84´   Jesenský         Chovanec

 87´   Kračmer         Boďa

 Tréneri:

Šuhaj Pavol, Ruman Stanislav.

Priebeh stretnutia:

FOMAT už dlho nedal na ihrisku súpera päť gólov, no v Rimavskej Sobote strelil dva presne zásahy v nadstavenom čase a predviedol výkon, ktorý prekročil rámec súťaže. Stretnutie začalo pre FOMAT nešťastne, keď si center domácich smolne zrazil Palenčár do vlastnej siete. Táto situácia však martinským mužstvo neotriasla a o chvíľu sa skóre menilo opäť, keď Cvik vybojoval penaltu. Tú bezpečne premenil Moďoroši. Vzápätí ten istý hráč poriadne vystrašil brankára súpera strelou z priameho kopu. V 27. minúte sa Boďa umne vyhol ofsajdu tým, že prepustil loptu Ďungelovi, ktorý našiel Mlynára. Jeho  pokus brankár Páriš zlikvidoval. O dve minúty neskôr vo finále vydarenej akcie, ktorú zrýchlilo niekoľko prihrávok na jeden dotyk. Mlynár vysunul Ďungela a ten poslal FOMAT do vedenia. Turčania kontrolovali priebeh duelu, ale prehrali osobný súboj v strede poľa. Aj keď potom dve strely domácich zblokovali, tretia aj s prispením teču skončila za bezmocným Hažerom. Začínalo sa odznovu.
Aj do druhého polčasu vstúpil FOMAT nešťastne a smoliar Palenčár si po rohu súpera druhýkrát v zápase zrazil loptu do vlastnej brány. Naši však nezložili zbrane a v 61. minúte opečiatkoval Boďa brvno. O desať minút neskôr zahrával Moďoroši priamy kop a Cvik presnou hlavičkou vyrovnal. Striedajúci hráči Martina ešte zvýšili tempo už tak veľmi kvalitného zápasu a Turčania sa za svoju aktivitu dočkali odmeny. V druhej minúte nadstaveného času vybojoval loptu Kračmer a krížna strela Jesenského zapadla presne k tyči. Vzápätí zachytil rozohrávku domácich Garaj, našiel Moďorošiho, ktorého zakončenie síce brankár s námahou vyrazil, no všadebol Garaj z dorážky podčiarkol víťazstvo svojho tímu.

Stretnutie malo výbornú kulisu, ktorú vytvorili fanúšikovia oboch tímov. Hlavne tí Martinský si zaslúžia absolutórium, že merali dlhú cestu. Záverečná ďakovačka však stála zato a spolu s hráčmi si ju užili. Dúfame, že súčasné výkony celého tímu sú dostatočnou pozvánkou na ďalšie stretnutia. Želáme si, aby aj naši fanúšikovia boli súčasťou značky MŠK FOMAT Martin. Najbližšie stretnutie odohráme v stredu 08.05.2019  o 17,30 v Liptovskej Štiavnici.

 

Komentár trénera:

Diváci mohli vidieť stretnutie, ktoré kvalitou prekročilo parametre tretej ligy o čo sa pričinili oba tímy. Nesmiem zabudnúť na našich fanúšikov, ktorí boli fantastickí a vytvorili hráčom takmer domáce prostredie. Absolutóriu si však zaslúžia moji zverenci a som na nich veľmi hrdý. Ukázali neskutočný charakter, dreli do poslednej minúty, pričom záverečných dvadsať minút domácich doslova drvili a i vďaka striedajúcim hráčom zaslúžene strhli víťazstvo na svoju stranu. V Rimavskej Sobote som zažil úspešné hráčske pôsobenie a o takomto návrate po dvadsiatich rokoch sa mi ani nesnívalo. To ako sme si to celé všetci užili v šatni po zápase, by som prial zažiť každému. Dnes to bola reklama na futbal, na značku FOMAT, a veľmi ma teší, že som mohol byť toho súčasťou.

   Forma:

Vonku ██       Vonku ██          Doma ██         Vonku ██          Doma ██           Vonku ██

Video zo zápasu si môžete pozrieť TU.