MFK ŽARNOVICA VS. MŠK FOMAT MARTIN

MFK ŽARNOVICA
0 - 1
MŠK FOMAT MARTIN
1. mája 2019 - 17:30 ihrisko Žarnovica TIPOS III. LIGA STRED 29. Kolo
Match Statistics
MFK ŽARNOVICA
Kluby
MŠK FOMAT MARTIN
0
Goals
1
Scorers
Chovanec


2
Žlté karty
1

29. kolo – TIPOS III. liga Stred

0 : 1 ( 0 : 1 )

Góly:

35´- Chovanec.

Zostava:

Hažer, Lacko, Palenčár, Stašík (C), Garaj, Moďoroši, Vajagić, Mlynár, Chovanec, Cvik, Ďungel.

Náhradníci:

Jesenský, Boďa, Repáň, Kračmer, Lanko, Strapko.

Striedania:

67´   Lanko     ▼   Mlynár

74´   Boďa   ▲   ▼   Ďungel

85´   Repáň   ▲   ▼   Vajagić

 Tréneri:

Šuhaj Pavol, Ruman Stanislav.

Priebeh stretnutia:

Súper zo Žarnovice síce vzbudzoval rešpekt, keď v predošlom kole zdolal silné Fiľakovo, ale výprava FOMAT-u cestovala s jediným cieľom – zvíťaziť a takisto zmazať ďalšie mínusové body v tzv. tabuľke pravdy.

Od začiatku sme dali jasne najavo, že chceme byť pánmi na ihrisku a svoju dominanciu sme potvrdzovali počas celého stretnutia. Ako prvý to skúšal strelou zdiaľky Mlynár, ale vážnejšia šanca prišla v 12. minúte keď Moďoroši obtrel svoj priamy kop z 25 metrov o brvno domácej bránky. Potom si Palenčár v 20. minúte nabehol na dlhý pas Stašíka, ale brankár Pavol si s jeho zakončením z uhla poradil. Domáci sa dostali k vážnejšej akcii až v 25. minúte, ale Hažer strelu k pravej tyči chytil. Gólový moment prišiel v 35. minúte po nacvičenom signále – na Moďorošiho roh si nabehol Chovanec a lopta z jeho hlavy zakotvila pri ľavej tyči domácej bránky. Pred koncom polčasu ešte zasiahol Hažer, keď spod brvna vyrazil nepodarený center z ľavej strany.

Aj na začiatku 2. polčasu sme ohrozili domácu bránku, keď tandem Mlynár – Lacko zakončoval Vajagić tesne vedľa. Naďalej sme pokračovali v aktívnej hre. V 55. minúte si naviedol loptu Moďoroši a jeho strelu pod brvno brankár Pavol s námahou vyrazil na roh. Potom sa začali postupne dostávať k slovu aj domáci, ale vyťažili len niekoľko rohových kopov a centrov. Tieto však s prehľadom likvidoval výborný Hažer. Z našej strany sa dostali k zakončeniu ešte Vajagić po centri Ďungela a Lacko strelou zdiaľky. V závere sme ešte nedotiahli do konca niekoľko sľubných prečíslení vinou nepresností vo finálnej fáze, a tak sa na výsledku už nič nezmenilo.

V sobotu 4. mája sa predstavíme v Rimavskej Sobote a aj u papierového favorita sa pokúsime potvrdť súčasnú dobrú formu.

Komentár trénera:

Chalanov musím za predvedený výkon pochváliť. Počas celého stretnutia nepustili súpera do vyloženejšej šance a kontrolovali priebeh zápasu. Okrem pekného gólu po nacvičenej akcii  si vypracovali ešte viacero dobrých možností na zvýšenie náskoku. V záverečnej fáze stretnutia sa prejavila i naša kondičná prevaha a domáci tak nedostali žiadnu šancu pomýšľať čo len na remízu. Podľa takéhoto scenára chceme hrať na ihriskách súperov a dnes nám plán vyšiel výborne.
Forma:

Vonku – ██      Doma – ██   Vonku – ██          Doma – ██           Vonku – ██          Doma – ██

Video zo zápasu si môžete pozrieť TU.