Cervené karty
0

21. kolo – TIPOS III. liga Stred

6:1 (2:0)

10´- Vajagić, 33´- Moďoroši, 61′ – Barčík, 71′- Vajagić, 88′- Vajagić (PK), 89′ – Mlynár.

Zostava:

Hažer, Lacko, Palenčár, Stašík (C), Garaj, Boďa, Moďoroši, Vajagić, Chovanec, Cvik, Barčík.

Jesenský, Repáň, Mlynár, Kračmer, Lanko, Ďungel, Strapko.

Striedania:

46´  Lanko       ▲   Boďa

63´  Jesenský     Barčík

69´  Repáň         Lacko

69´  Mlynár        Moďoroši

73´  Kračmer     Stašík

Šuhaj Pavol, Ruman Stanislav.

Ako prví mohli otvoriť skóre hostia, no Hažerovi pomohla pri ich zakončení konštrukcia brány. Vzápätí však Barčík našiel M. Boďu, ten posadil loptu na hlavu Vajagića a Martin viedol. Potom sa hra na chvíľu vyrovnala, ale postupne sa stále častejšie začali presadzovať hráči FOMATu. Po tom, ako nepremenili niekoľko dobrých šancí, druhýkrát udreli v 33. min. Získali loptu na polovici súpera, Garaj ju pekne naviezol na kraj šestnástky, prihral Moďorošimu, ktorý pre brankára nechytateľnou strelou zvýšil na 2:0. V druhom polčase domáci naďalej kontrolovali hru, ale viacero dobre rozbehnutých akcií nedotiahli do úspešného konca. V 60. minúte sa tak z ničoho nič ocitol pred prázdnou branou hosťujúci Prázdnovský, v koncovke však zlyhal. Naši hneď po tom, ako súper zahodil tutovku, založili rýchlu kontru. V jej finálnej fáze Moďoroši vysunul Vajagića a jeho pokus doklepol za čiaru Barčík. Vzápätí mohol zvýšiť vedenie svojho tímu Lanko, no jeho pokusu z dobrej pozície chýbal väčší dôraz. V 71. minúte naši predviedli ďalšiu vydarenú akciu a po prihrávke Garaja upravil na 4:0 dvanástym presným zásahom v sezóne Vajagič. V 83. minúte sa dočkala aj Čadca, keď bezpečne premenil penaltu Kapustniak. O päť minút neskôr si rovnakú šancu vybojoval i FOMAT, a Vajagić z jedenásty skompletizoval hetrik. To ešte nebolo zo strany Turčanov všetko. Dve minúty pred koncom Repáň našiel striedajúceho Mlynára a ten upravil na 6:1, pričom v úplnom závere ešte bomba Jesenského opečiatkovala brvno.
Výraznou osobnosťou súboja bol martinský kanonier Milan Vajagić, ktorý sa zaskvel hetrikom. Ako sám povedal, na penaltu je určený on, a tak na seba zobral zodpovednosť. Prvé dva góly padli po akciách, ktoré so spoluhráčmi piluje na tréningoch. „Je výborné, keď to vyjde i v ostrom zápase. Chcem sa však v prvom rade poďakovať chalanom, ktorí majú na mojich góloch velikánsky podiel. Dúfam, že to takto pôjde celému mužstvu a aj mne i naďalej, a dobrú formu potvrdíme už najbližšie v Žarnovici,“ vyslovil želanie najlepší zakončovateľ FOMATu.