MŠK FOMAT MARTIN VS. TJ TATRAN ORAVSKÉ VESELÉ

MŠK FOMAT MARTIN
2 - 0
TJ TATRAN OR. VESELÉ
13. apríla 2019 - 15:30 ihrisko Žabokreky TIPOS III. LIGA STRED 19. Kolo
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
TJ TATRAN OR. VESELÉ
2
Goals
0
GARAJ
BOĎA
Scorers


0
Žlté karty
1

19. kolo – TIPOS III. liga Stred

2:0 (1:0)

Góly:

7´- Garaj, 65´- Boďa.

Zostava:

Hažer, Palenčár, Stašík (C), Garaj, Boďa, Boďoroši, Vajagić, Chovanec, Cvik, Barčík, Ďungel.

Náhradníci:

Jesenský, Repáň, Mlynár, Rakičević, Kračmer, Lanko, Mitrović.

Striedania:

73´     Lanko  ▲   ▼  Barčík

        77´  Kračmer  ▲   ▼  Moďoroši

    80´     Mlynár ▲   ▼  Vajagič

86´      Repáň  ▲   ▼  Boďa

87´   Jesenský  ▲   ▼  Garaj

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Ruman Stanislav.

Priebeh stretnutia:

Martinčania mali výborný vstup do stretnutia. Po rohu sa lopta dostala k M. Garajovi a ten z hranice šestnástky ľavačkou otvoril skóre. Potom mali dobrú pasáž aj hostia, no ani jedno z ich troch nebezpečných zakončení Hažera nezaskočilo

V 30. min Vajagič vysunul aktívneho Moďorošiho, ktorého obranca zastavil v šestnástke pádom pod jeho nohy. Z našej pozície vyzeral zákrok ako jasný faul, ale rozhodcova píšťalka zostala nemá. Vzápätí vybojoval hlboko na polovici súpera loptu Barčík, dobrou zasekávačkou si vylepšil pozíciu, ale namieril tesne nad bránu.
Aj po zmene strán sa obidva tímy snažili hrať aktívne a dostávali sa do nebezpečných pozícií na zakončenie. V 65. min Moďoroši zahral priam kop na zadnú týč, loptu vrátil do šestnástky T. Ďungel a M. Boďa zvýšil na 2:0. Desať minút pred koncom ušiel po ľavej strane Kračmer, no jeho prihrávku na M. Boďu v poslednej chvíli zablokoval vracajúci sa obranca. Následne mohol duel zdramatizovať martinský odchovanec v drese oravského tímu Struhár, ale jeho hlavičku zastavila tyč. V závere si už Fomat vedenie postrážil a bodoval aj v štvrtom jarnom súboji.

– Komentár  trénera:

  ,,v Oravskom Veselom pôsobí viacero Martinčanom a preto mal tento zápas náboj navyše. V piatkovom tréningu som dokonca musel chalanov trochu tlmiť, aby neboli premotivovaní. Stretnutie však zvládli veľmi dobre. Eliminovali silné stránky súpera, pustili ho len do jednej väčšej šance a sami mohli streliť viac ako dva góly. Náš blok fungoval výborne a dokázali sme z neho vyrážať do nebezpečných ofenzívnych atakov. Kým na jeseň mužstvo po štandardkách góly dostávalo, teraz z nich naopak dokáže skórovať, čo je ďalšia pozitívna zmena,“ netajil po víťaznom súboji spokojnosť Pavol Šuhaj, tréner Fomatu
„V pondelok dostali chalani voľno, ktoré si zaslúžili svojim prístupom. Od utorka sa už naplno začneme koncentrovať na zápas vo Fiľakove, kde chodí na futbal i 700 ľudí, ktorí dokážu vybičovať atmosféru na maximu. Budeme na ploche robiť všetko preto, aby sme sa v domácich stretnutiach podobnej podpory dočkali i my. Hráči by si ju za doterajšie výkony zaslúžili,“ jednoznačne vyhlásil kormidelník.

Forma:

Doma – ██         Vonku – ██          Doma – ██          Vonku – ██          Doma – ██
Video zo zápasu si môžete pozrieť TU.