Zostava: Holeš, Dadák, Brodňan, Garaj, Barčík (C), Dinga, Chovanec, Siva, Cvik, Chupáň, Ďungel,

• 25.3.2023 – 11:00 – II.Liga Ženy – 10.kolo – ihrisko Prešov.

1.FC PREŠOV   7:0 (4:0)   MŠK FOMAT MARTIN

• 26.3.2023 – 11:00 – II.Liga-SD – 19.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0 (0:0)   FK TEMPO PARTIZÁNSKE

Góly: Dolník 2, Tichý, Lesev.

Zostava: Lilge, Pavlík, Spišák, Halama, Lukašík, Ursíny, Krška, Ílovský, Štrkáč, Tichý, Lesev,

(Rybár, Horník, Ondruš, Horvát, Dolník, Lipinský).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Som rád, že sme potvrdili víťazstvo z Nitry dobrým výkonom aj doma proti Partizánskemu. Celý 1. polčas polčas sme v podstate dobýjali súperovu obranu aj bránu, ale z niekoľkých dobrých príležitostí sa nám nepodarilo dať gól. Mali sme trochu problémy so zlým postavením hlavne v krajných priestoroch na ľavej strane, kde sme zle stáli a preto sme nedokázali z našej aktivity vyťažiť viac. Potom sme v druhom polčase dali gól paradoxne „z ničoho“ po strele Miša Leseva, a súper trochu otvoril hru. To nám začalo vyhovovať a následne sme si vypracovali ďalšie dobré šance, ale viac gólov sme už  nedali. Pri našom zaslúženom víťazstve ma mrzí len zranenie Tima Spišáka, ktorý sa zrazil s brankárom súpera, obom prajem skoré uzdravenie!

DORAST U17

• 26.3.2023 – 13:30 – II.Liga-MD – 19.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   12:0 (8:0)   FK TEMPO PARTIZÁNSKE

Góly: Smik 4, Hanek 2, Riljak 2, Nemček, Paľo, Gomola Sa., Lamoš.

Zostava: Ruman, Riljak, Čeman, Mencel, Válek, Lamoš, Gomola Sa.,  Hanek, Nemček, Smik, Murček,

(Paľo, Laš, Poliak).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): Súper vôbec nespĺňal kvality druholigovej súťaže U17 západ. Už v prvom polčase chalani dokázali streliť 8 gólov a zápas si užívali. Druhý polčas už zápas stratil potrebný náboj, aj keď družstvo ponúklo množstvo pekných útočných herných kombinácií a herných činností jednotlivca. Chalanov musím za posledné týždne pochváliť za predvedený prístup v zápasoch, aj keď stále musíme tvrdo pracovať na zlepšovaní.

ŽIACI U15

• 26.3.2023 – 10:00 – I.Liga SŽ – NČ 5.kolo – ihrisko Zvolen.

MFK ZVOLEN   3:2 (2:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Klenec, Janík.

Zostava: Nečesaný, Mendel, Klenec, Poláček, Šuhaj, Faziková, Janík, Brincka, Marček, Kúdelka, Fekiač,

(Kováčik, Pavlovič, Skladaný, Krovina, Cálik, Podhradský).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Odohrali sme zápas v niekoľkých fázach. Začali sme veľmi dobre, vytvorili sme si tlak, výborne sme kombinovali a strelili vedúci gól. Od 20. minúty sme však z nepochopiteľného dôvodu začali panikáriť a stratili kontrolu nad zápasom. Domácim sa  v tomto čase podarilo otočiť výsledok a do kabín sme išli s prehrou. Do druhého polčasu sme znova nastúpili výborne, hneď sme vyrovnali a náš výkon mal veľmi solídne parametre. Vytvorili sme si niekoľko gólových príležitosti, znova sme mali zápas pod kontrolou a bolo len otázkou času kedy sa nám podarí streliť ďalší gól. Žiaľ gól prišiel, ale vlastný. Od tohto momentu sa zápas už len dohrával. Domáci obetavosťou a bojovnosťou už víťazstvo nepustili a my sme už nič nevymysleli. V dnešnom zápase bolo treba pre víťazstvo spraviť viac ako sme spravili.

ŽIACI U14

• 26.3.2023 – 12:00 – I.Liga SŽ – NČ 5.kolo – ihrisko Zvolen.

MFK ZVOLEN   2:1 (1:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Gól: Delton.

Zostava: Groma, Šimko, Bakhsh,  Lacko, Štípala, Delton, Bella, Okuliar, Greňo, Janík, Paluga,

(Korotvička, Kalnický, Nátny, Móric, Ivaška, Švichký, Tuna).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Dovolím si tvrdiť, že počas celého stretnutia sme boli lepším tímom. Napriek tomu sme sa nevyhli hluchým miestam. Je potrebné mať u stredových hráčov a útočníkov väčšiu aktivitu a hľadať si voľný priestor pri zakladaní útokov. Z hľadiska defenzívy je dôležité zvládať aj dlhé lopty, pri  ktorých nám chýbal odhad a včasná reakcia. V útočnej fáze je potrebné viac udržať loptu, presadiť sa hrou 1 na 1 a častejšie sa dostavať do zakončenia. Je dôležité, aby všetci hráči v takomto zápase boli aktívni, zvládali pohybovo bežecké súboje, rýchlo reagovali, ukázali hernú kvalitu a nasadenie v súbojoch.

ŽIACI U13

• 26.3.2023 – 10:00 – I.Liga MŽ – 15.kolo – ihrisko Skalica.

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ   0:7 (0:3)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Krcho 3, Zuskin 2, Marguš, Hanko.

Zostava: Trancygier, Kokavec, Veterník, Zifčák, Truchlík, , Fúčela, Hanko, Omerovič, Knapko, Zuskin, Krcho, Marguš, Beniač, Simonides, Mišún, Lipták.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Celý zápas bol len o dobývaní domácej brány. Ťažko sme sa presadzovali,a keď sme si aj vytvorili šance, tak sme ich trestuhodne zahodili. Streleckú smolu odklial F.Zuskin. Od tohto momentu sa naša hra výrazne zlepšila. Do polčasu sme pridali ešte dva góly. Aj druhý polčas sa hralo prakticky iba na polovici domácich. Škoda len, že sme sa snažili hrať stredom ihriska, kde to bolo prehustené. Našťastie si chlapci dali poradiť, a po pekných akciách z krídelného priestoru sme dávali góly. Víťazstvo je zaslúžené a pokojne mohlo byť aj vyššie.

ŽIACI U12

• 26.3.2023 – 11:30 – I.Liga MŽ – 15.kolo – ihrisko Skalica.

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ   5:17 (2:7)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Albrecht 5, Ertel 3, Kraľ 2, Baka 2, Červeň 2,  Mišuta, Mazurák, Durmek.

Zostava: Černák, Rumpel, Kutnik, Konečný, Červen, Mazurak,Baranček, Macko, F. Mulinka, Vaško, Šašura, Albrecht, Baka, Kraľ, Mišuta, Barica, Kral, Ertel.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): V zápase sme dominovali no najmä v prvom polčase sme sa tempom hry prispôsobili súperovi, hrali sme pomaly a často nepresne čím sme si sami prerúšali útočné snaženie. V druhom polčase sa to zlepšilo, chlapci pochopili, že musia zvýšiť pohyb a tým si vytvorili viac času a priestoru na kombináciu. Priestor sa viac otvoril a dali sme niekoľko pekných gólov.

PRÍPRAVKA U11

• 25.3.2023 – MiniTurnaj U11 v Trenčíne – ihrisko Trenčín.

MŠK FOMAT MARTIN   7:0   ČFK NITRA

MŠK FOMAT MARTIN   0:4   SENEC

MŠK FOMAT MARTIN   5:2   KROMĚŘÍŽ

MŠK FOMAT MARTIN   1:1   AS TRENČÍN

MŠK FOMAT MARTIN   3:0   MFK SKALICA

Zostava: Kucka, Buocik, Pavlanin, Matušek, Gross, Filc, Sopkuliak, Tuna, Jahn.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Odohrali sme kvalitne obsadený mini turnaj v akadémii This is my sen v Trenčíne. Mohli sme sa konfrontovať s kvalitnými súpermi a naši chlapci v zápasoch ukázali individuálnu kvalitu a vôľu po víťazstve. Zápasy nám ukázali aj nedostatky, na ktorých musíme popracovať v tréningovom procese a to hlavne hra/pohyb bez lopty a pri hre s loptou vyhľadávanie voľných priestorov na ihrisku. Celkovo zápasy a mini turnaj hodnotím pozitívne.

• 25.3.2023 – 14:00 – Priateľský zápas – ihrisko Nitra.

FC NITRA   vs.   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Štafurik, Jendrušák, Greňo, Kremeň, Luchkai, Ignačák, Štubňa, Onufer, Lipták.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): V sobotu sme s jednou partiou odohrali prípravný zápas v Nitre 4×20 min. so súperom, ktorý nás úplne prevalcoval. Súper pôsobil futbalovejšie a bol lepší vo všetkých herných činnostiach. U nás vynikol hlavne brankár, ktorý si z chuti zachytal. My sme nevedeli vytvoriť v útočnej fáze skoro nič. Aspoň vieme na čom musíme popracovať v tréningovom procese a hlavne musíme hrať viac zápasov s takýmito súpermi. Nás turnaje neposúvajú, ale hlavne takéto ťažké zápasy.

PRÍPRAVKA U10

• 25.3.2023 – MiniTurnaj U10 v Trenčíne – ihrisko Trenčín.

MŠK FOMAT MARTIN   9:2   ČFK NITRA

MŠK FOMAT MARTIN   2:1   SENEC FOOTBALL ACADEMY

MŠK FOMAT MARTIN   6:2   SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ

MŠK FOMAT MARTIN   6:2   AS TRENČÍN

MŠK FOMAT MARTIN   12:0   MFK SKALICA

Celkové umiestnenie: 1.miesto.

Zostava: Páleš J., Páleš S., Kutman, Šalaga, Dérer, Harnádek, Revús, Šramel, Malík, Cabada.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): V sobotu sme sa zúčastnili na turnaji v Trenčíne. Zápasy sa hrali vo veľmi peknom areáli This is my sen Academy. Naši chalani odohrali 5 zápasov, každý po 25 minút. Medzi zápasmi sme mali len jednu 25 minútovú prestávku, takže sme odohrali skoro všetky zápasy hneď po sebe s minimálnymi prestávkami. Viac sa dočítate TU …

• 25.3.2023 – 16:00 – Priateľský zápas – ihrisko Nitra.

FC NITRA   1:5   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Sedlačko, Surovec, Chyla, Horňák, Hrnčiar, Juraš, Štefanides P., Štefanides M., Roháčik J., Roháčik M., Belošic, Drevenák, Jurošek, Kutman, Šalaga, Harnádek.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): V sobotu sme rozdelili deti na dve partia.Jedna cestovala do Trenčína, druhá do Nitry. Traja hráči sa presunuli ešte z Trenčína do Nitry. Hrali sme 5+1 na dvoch ihriskách súčasne 3×30 min. Výborný zápas z obidvoch strán aj keď myslím, že sme boli o máličko futbalovejší. Je radosť sa pozerať, ako chalani dokážu vychádzať z ťažkých pozícii. Niektorí majú ešte problém s technikou, ale to sa ešte tréningovým procesom vylepší. Pri lepšom zakončení mohlo byť gólov ešte omnoho viac. Už sa teším, keď prejdeme na väčšie ihrisko, kde chalani začnú využívať aj svoje rýchlostné predpoklady. Chválim všetkých za prístup k zápasu.

PRÍPRAVKA U8

• 25.3.2023 – 9:00 – Prípravný zápas – ihrisko Žilina-Závodie.

MŠK ŽILINA   4:0, 9:0, 9:3, 8:1   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Adamovský, Ignačák, Hampel, Hamplová, Vlček, Héger, Pápp, Konečný, Raffaj, Krpelec, Ivan, Čáni, Peržeľ.

Komentár trénera (Bučo Jakub): Zápasy proti Žiline sú pre nás vždy náročné. V niektorých úsekoch hry sme najmä vďaka bojovnosti dokázali klásť súperovi odpor, ale vo väčšine času nás súper prehrával vo všetkých herných činnostiach. Pozitívum pre mňa je, že sa postupne snažíme do kolektívu a našej filozofie zapracovať nových hráčov, ktorí môžu byť do budúcna prínosom. A druhé pozitívum je stupňujúca sa výkonnosť niektorých jednotlivcov. Deťom ďakujem za snahu a prístup.