U10 AKO VÍŤAZI V TRENČÍNE

Martinské talenty dominovali na ďalšom turnaji

 

V sobotu 25. marca potvrdili skvelú formu hráči prípravkárskeho ročníka U10. V tento deň si tréneri rozdelili partiu martinských talentov na dve družstvá. Tréner Fúčela s jedným družstvom cestoval do mesta pod Zoborom, kde si v priateľskom zápase zmerali sily s FC Nitra, a tréner Páleš sa s druhým družstvom zúčastnil turnaja v Trenčíne, kde miestna akadémia THIS IS MY SEN organizovala kvalitne obsadený turnaj na umelej tráve. V tento deň sa odohral ten istý turnaj pre kategórie U11 s rovnakými súpermi, na ktorom figurovala aj naša U11-ka pod taktovkou trénera Antoša. Avšak práve náš druhý najstarší prípravkársky ročník dominoval a po konfrontácii so zaujímavými súpermi zaslúžene turnaj vyhral bez straty bodu.

 

Pozrime sa na to bližsie po hodnotení práve trénera Páleša:

MŠK FOMAT MARTIN   9:2   ČFK NITRA

( Revús 2, Cabada 2, Kutman 2, Šalaga, Šramel, Páleš S. )

MŠK FOMAT MARTIN   2:1   SENEC FOOTBALL ACADEMY

( Páleš S., Kutman )

MŠK FOMAT MARTIN   6:2   SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ

( Kutman 2, Dérer, Páleš S., Malík, Revús )

MŠK FOMAT MARTIN   6:2   AS TRENČÍN

( Šalaga 4, Kutman 2 )

MŠK FOMAT MARTIN   12:0   MFK SKALICA

( Páleš S., 4, Kutman 2, Revús 2, Šramel, Dérer, Šalaga, Malík )

Zostava na turnaji: Páleš J., Páleš S., Kutman, Šalaga, Dérer, Harnádek, Revús, Šramel, Malík, Cabada.

Hodnotenie turnaja slovami trénera Páleša: V sobotu sme sa zúčastnili na turnaji v Trenčíne. Zápasy sa hrali vo veľmi peknom areáli This is my sen Academy. Naši chalani odohrali 5 zápasov, každý po 25 minút. Medzi zápasmi sme mali len jednu 25 minútovú prestávku, takže sme odohrali skoro všetky zápasy hneď po sebe s minimálnymi prestávkami. O to viac je cennejší celkový dojem z tímového výkonu, ale aj výkonu každého jednotlivca. To, že sme prešli celým turnajom bez straty bodu, je len odmena pre chalanov. Odohrali sme zápasy, v ktorých sme boli lepším tímom, ale preverili nás hlavne zápasy proti Sencu a Trenčínu. Tieto boli do poslednej chvíle vyrovnané, práve v nich sme museli siahnuť až na dno svojich síl. V týchto zápasoch bola radosť pozerať na chalanov, ako prenášali natrénované prvky do zápasu a taktiež obrovská chuť po víťazstve. Vyzdvihnúť tiež musím našu hru v defenzíve a hlavne prepínanie do defenzívy po strate lopty. Dnes to bol výborný tímový, ale aj individuálny výkon každého jedného hráča.

 

A my opäť môžme len a len pogratulovať ku krásnemu umiestneniu. Veď aj takéto podujatia, ktoré usporiadavajú známe kluby, navyšujú kredit nášho MŠK FOMAT Martin. Ukazuje sa nie len to, že aj v Martine či v Turci sa rodia futbalové talenty, ale aj to, že vo FOMATe vieme s mládežou kvalitne a zmysluplne pracovať. Ďakujeme !!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *