• 14.5.2023 – 16:30 – III.Liga-Západ – 26.kolo – ihrisko Galanta.

FC SLOVAN GALANTA   1:0 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Hažer, Dadák, Brodňan, Satina, Ceniga, Dinga, Chovanec, Siva, Cvik, Chupáň, Ďungel (C),

• 13.5.2023 – 11:00 – II.Liga-Západ – 26.kolo – ihrisko Šamorín.

FC ŠTK ŠAMORÍN   2:0 (2:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Rybár, Pavlík, Lipinský, Halama, Lukašík, Ondruš, Ursíny, Ílovský, Štrkáč, Tichý, Lesev,

(Kalnický, Mencel, Dolník, Schmied, Krška, Horník).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Zápas sme nezačali dobre a už v prvej minúte sme prehrávali po penalte súpera 1-0. Postupne sme sa dostávali do tempa, ale súper znovu využil svoju ďalšiu príležitosť a zvýšil svoj náskok o 2 góly. Celý prvý polčas sa hral vynikajúci zápas vo vysokej intenzite a hlavne kvalite oboch tímov. Videli sme zaujímavé individuálne výkony a tiež boj  medzi dvomi odlišnými hernými systémami. Veľmi dobre sme vstúpili do druhého polčasu a dokázali sme súpera zatlačiť a byť lepším tímom. Oživenie priniesol Dolník, ktorý sa dostal do dobrých príležitostí, ale gól sa nám nepodaril streliť. Ako sa blížil záver zápasu, nedokázali sme už vystupňovať tempo do takej miery, aby sme si vytvorili na záver väčší tlak. Súper mal totiž veľkú kvalitu a uhral záver zápasu už vo svoj prospech a zaslúžene zvíťazil. Teší ma, že chalani dokázali konkurovať naozaj silnému tímu, ktorý je v našej súťaži o level vyššie nad ostatnými mužstvami. Tento zápas spĺňal najprísnejšie kritéria mládežníckeho zápasu na úrovni kategórie U19 v tejto súťaži.

DORAST U17

• 13.5.2023 – 13:30 – II.Liga-Západ – 26.kolo – ihrisko Šamorín.

FC ŠTK ŠAMORÍN   1:1 (1:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Hanek.

Zostava: Kalnický, Čeman, Riljak, Kresťan, Válek, Lamoš, Murček,  Hanek, Nemček, Kapusta, Hrbek,

(Poliak, Kopčan, Dolník).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): Súper hral v základnom rozostavení 3:4:3 a nám v úvodných minútach robil problém jeden hráč navyše v stredovej formácii. Zakladanie útoku bolo v poriadku, ale prechodová fáza v stredovej zóne mala veľa nepresností. Súper sa v prvom polčase dostal do vedenia z pokutového kopu. V druhom polčase chalani ovládli dianie na ihrisku a súpera dostali pod obrovský tlak. V niektorých momentoch sme zbytočne riešili rozhodcu a tým išla sústredenosť na zápas bokom. Aj napriek tomu sme mali viacero šancí zápas rozhodnúť a zvíťaziť.

DORAST U16

• 13.5.2023 – 16:30 – U19 Romantics.sk TFZ – 16.kolo – ihrisko Turany.

TATRAN TURANY U19   0:7 (0:3)   MŠK FOMAT MARTIN

ŽIACI U15

• 13.5.2023 – 10:00 – I.Liga-Stred – 10.kolo NČ – ihrisko Martin-Pltníky/T.Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   2:1 (1:1)   MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA

Góly: Kúdelka 2.

Zostava: Nečesaný, Kováčik, Klenec, Šuhaj, Poláček, Krovina, Krška, Skladaný, Fekiač, Kúdelka, Pavlovič,

(Brincka, Cálik, Marček, Janík, Mendel).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Celý zápas sme mali problém s defenzívnym blokom hostí. Chýbala nám kvalita v krídelných priestoroch a strelecká efektivita. Vypracovali sme si dostatočný počet dobrých gólových príležitosti, žiaľ buď ich zneškodnil výborný brankár hostí, alebo sme netrafili bránu. Hostia hrozili len z náhodných brejkových situácii, ktoré sa nám darilo zachytávať. Nie som spokojný z našim výkonom, chlapci by si mali vedieť poradiť aj z takouto súperovou taktikou a to z hry a nie z pokutových kopov.

• 14.5.2023 – 10:00 – Liga U15 TFZ – 15.kolo – ihrisko Ďanová.

TJ DRUŽSTEVNÍK ĎANOVÁ   1:11 (0:4)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Korotvička, Grieger, Okuliar 2, Kempný 3, Tuna 2, Siekela, Bakhsh.

Zostava: Korotvička, Siekela, Bakhsh, Okuliar, Facuna, Grieger, Šimko, Tuna, Veselka, Štafúrik, Kempný,

(Lipták).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Počas celého zápasu sme mali prevahu, čo sme aj pretavili do veľkého množstva pekných akcií a gólov. Problém sme mali v úvode s terénom, myslím si že niektorý chalani hrali prvý krát na prírodnej tráve, ktorá nebola úplne ideálna z hľadiska kombinácie. Postupom času sme aj napriek tomu dobre vysporiadali so terénom a ovládli sme dianie na ihrisku. Chlapcov dnes musím pochváliť.

ŽIACI U14

MŠK FOMAT MARTIN   14:0 (6:0)   MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA

Góly: Móric 4, Okuliar 2, Paluga 3, Kempný 3, Bakhsh 2.

Zostava: Groma, Šimko, Janík, Bella, Okuliar, Švichký, Paluga, Kempný, Kalnický, Ivaška, Bakhsh,

(Grieger, Veselka, Lacko, Štípala, Móric).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): V zápase sme herne a pohybovo dominovali. Súper sa snažil nakopávanými loptami prekonávať našu obranu.. Súpera sme prevýšili prakticky vo všetkom a jednoduchými kombináciami sme sa dostávali do zakončenia. Dali sme pekné góly, ale objavili sa aj nepripravené zakončenia, pri ktorých nám chýbal pokoj či už pri finalizácii akcie alebo samotnom zakončení. Chlapci si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu.

ŽIACI U13

• 13.5.2023 – 10:00 – I.Liga-Stred – 21.kolo – ihrisko Banská Bystrica.

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA   3:5 (0:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Fúčela 2, Hanko, Krcho, Veterník.

Zostava: Lipták, Facuna, Mišún, Veterník, Štafúrik, Kokavec, Fúčela, Hanko, Krcho, Zuskin, Frniak, Siekela, Knapko, Truchlík, Simonides, Trancygier.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Náročný zápas , nielen po fyzickej stránke, ale aj po mentálnej. Do vedenia sme sa dostali po pekných góloch A. Fúčelu. Potom mohli domáci znížiť, ale pokutový kop T. Lipták chytil. V druhom polčase sa domácim podarilo znížiť , ale vzápätí odpovedal M. Veterník. Dukla sa nevzdávala, a o chvíľu vyrovnala. Kto čakal, že nás to dá do kolien , mýlil sa. Práve naopak, zapli sme na vyššie obrátky , výsledkom čoho boli pekné góly v závere stretnutia. Najprv F. Krcho premenil svoj nájazd, a definitívnu bodku dal O. Hanko z pokutového kopu. Najkrajšia na celom zápase bola spontánna radosť celého mužstva.

ŽIACI U12

• 13.5.2023 – 11:30 – I.Liga-Stred – 21.kolo – ihrisko Banská Bystrica.

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA   10:9 (5:4)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Kraľ 2, Vaško 2, Albrecht 2, Mišuta, Konečný, Červeň.

Zostava: Černák, Rumpál, Konečný, Červen, Mazurak, Baranček, Macko, F. Mulinka, Šašura, Kraľ, Mišuta, Durmek, Vaško, Baka, Šalát, Barica, Dolník, Albrecht.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Bol to z oboch strán veľmi dobrý zápas. Mužstvá sa snažili hrať konštruktívne a gólové príležitosti sa striedali na oboch stranách. Možno sme ich mali trochu viac, no súper bol efektívnejší. Zápas bol pre chlapcov náročný fyzicky aj emočne, lebo priebežne vedenie sa počas zápasu viackrát menilo a nakoniec o všetkom rozhodla penalta v úplnom závere.

PRÍPRAVKA U11

• 8.5.2023 – 8:00 – Turnaj U11 – ihrisko Martin-Pltníky.

IFTM 2023 – MEMORIÁL JAROSLAVA TARABU – 10.ROČNÍK

Celkové umiestenie: 6. a 7. miesto.

Zostava družstvo „M“: Buocik, Greňo, Onufer, Matušek, Pavlanin, Kremeň, Štubňa, Gross, Luchkai.

Zostava družstvo „Č“: Štafúrik, Mác, Tuna, Sopkuliak, Bobrovský, Filc, Jendrušák, Jahn, Záborský.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Odohrali sme veľmi kvalitne obsadený domáci turnaj IFTM 2023 – MEMORIÁL JAROSLAVA TARABU, ktorého sa zúčastnilo 10 tímov, z toho 2 sme postavili my, pričom sme sa snažili, aby tieto tímy boli vyrovnané. Zapojili sme všetkých chlapcov, ktorí trénujú v ročníku U11 okrem 3, ktorých z turnaja vyradila choroba. Turnaj nám ukázal, kde sa momentálne nachádzame a s akými mužstvami sa môžeme porovnávať. Niektorí naši chlapci ukázali individuálnu kvalitu a odohrali sme aj kvalitné zápasy, v ktorých sme ukázali prvky, na ktorých pracujeme v tréningovom procese. V niektorých zápasoch sme zase pôsobili odovzdaným dojmom bez bojovnosti a vôle zvíťaziť. Hlavne tieto veci musíme u niektorých chlapcov odstrániť, lebo futbal je kolektívny šport a preto každý jeden člen tímu musí odohrať zápas na 100 a viac percent. Celkovo turnaj hodnotíme pozitívne a chceme poďakovať organizátorom, že nám umožnili takýto turnaj odohrať na domácej pôde, na umelej tráve na Pltníkoch. Takisto ďakujeme rodičom, ktorí pomáhali pri organizácii turnaja.

• 10.5.2023 – 17:00 – Liga U13 TFZ – 17.kolo – ihrisko Nacpaly.

MŠK FOMAT MARTIN   3:2 (1:1)   TJ DRUŽSTEVNÍK BELÁ-DULICE U13

Góly: Mác 2, Tuna.

Zostava: Buocik, Matušek, Tuna, Štubňa, Mác, Greňo, Štafúrik, Pavlanin, Onufer, Gross, Jahn, Jendrušák.

Hodnotenie trénera (Kúdelka Daniel): Chalani odohrali ďalší zápas ligy TFZ U13. Od začiatku sme boli síce lepší, ale chýbal nám pohyb bez lopty. Ujali sme sa vedenia, ale to bolo z našej strany na dlhú dobu všetko a súper po rýchlom protiútoku dokázal vyrovnať. Druhý polčas bol z našej strany o niečo lepší, ale na veľmi nekvalitnom ihrisku nám robila problém práca s loptou. Nakoniec sa nám podarilo vyhrať nie však kvalitou, ale bojovnosťou. Chlapcom chcem poďakovať za zápas.

PRÍPRAVKA U10

• 13.5.2023 – 10:00 – Liga U11 TFZ – 15.kolo – ihrisko Sučany.

MŠK FOMAT MARTIN   6:1 (1:0)   FO TATRAN SUČANY U11

Góly: Dérer 2, Šalaga, Malík, Harnádek, Belošic.

Zostava: Hrnčiar, Harnádek, Kutman, Revús, Sedláčko, Malík, Juráš, Ruttkay, Belošic, Surovec, Malík, Drevenák.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): Aj keď výsledok možno pôsobí jednoznačne, vôbec to tak nebolo a na víťazstvo v zápase sme sa museli poriadne nadrieť. Od úvodu to bol boj, hlavne v stredovej zóne ihriska. Po našom rýchlom góle v úvode zápasu sme poľavili a doslova bojovali sami so sebou. Vôbec sme nevyužívali voľný priestor, či už s loptou na nohe alebo bez lopty. Neponúkali sme sa spoluhráčom a preto sme často strácali loptu, keďže miestami nebolo s kým hrať a súper prehusťoval priestor. Pozitívom bolo, že naša hra 1:1 je na vysokej úrovni a nerobí nám absolútne žiadny problém. Na chalanoch bolo vidno snahu, ale nebol to výkon, na ktorý sme pri nich zvyknutí. Malá pochvala za výkon v druhom polčase.

PRÍPRAVKA U9

• 8.5.2023 – Turnaj U9 – ihrisko Partizánske.

MŠK FOMAT MARTIN   2:2   MFK ZVOLEN

MŠK FOMAT MARTIN   2:6   FK TEMPO PARTIZÁNSKE

MŠK FOMAT MARTIN   2:7   FC TOPOĽČANY

MŠK FOMAT MARTIN   5:6   PFK PIEŠŤANY

MŠK FOMAT MARTIN   2:3pp   MFK ZVOLEN

Celkové umiestenie: 8. miesto.

Zostava: Bartko, Chomist, Puliš, Mihálik, Dúbravcová, Strapko, Poruba, Časar, Štrbák.

Hodnotenie trénera (Skladaný Martin): Vo sviatočný pondelok sme sa zúčastnili kvalitne obsadeného turnaja v Partizánskom. Hralo sa na prírodnej tráve, čo nám hlavne zo začiatku robilo veľké problémy. Do turnaja sme nevstúpili zle, keď nám v posledných sekundách uniklo víťazstvo so Zvolenom. V ďalšom zápase sme prehrali s domácim výberom Partizánskeho, ktorý sa nakoniec stal aj suverénnym víťazom turnaja. Rozhodujúci zápas v skupine sme odohrali proti Topoľčanom. Podali sme však náš najhorší jarný výkon a zaslúžene sme prehrali. V bojoch o umiestnenie to bolo z našej strany už celkom dobre, v oboch zápasoch sme však tesne prehrali. Myslím, že až na výbuch  proti Topoľčanom sme podali celkom dobré výkony, takže aj napriek umiestneniu môžeme byť s predvedeným výkonom spokojný.