Zostava: Hažer, Dadák, Brodňan, Garaj, Barčík (C), Dinga, Chovanec, Siva, Cvik, Chupáň, Ďungel,

• 6.5.2023 – 11:00 – II.Liga – 16.kolo – ihrisko Martin-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   0:2 (0:2)   FK POPRAD

• 6.5.2023 – 11:00 – II.Liga-Západ – 25.kolo – ihrisko Bystrička.

MŠK FOMAT MARTIN   2:0 (0:0)   FK INTER BRATISLAVA

Góly: Tichý, Lipinský.

Zostava: Rybár, Pavlík, Lipinský, Halama, Lukašík, Ursíny, Ondruš, Ilovský, Štrkáč, Tichý, Kapusta,

(Kalnický, Hanek, Mencel, Štefunda, Lesev).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Myslím si, že sme opäť videli zaujímavý a kvalitný mládežnícky zápas dvoch výborných mužstiev. Inter patrí kvalitou k top tímom našej súťaže a mňa veľmi teší, že sme ho prevýšili v oboch fázach hry – obrannej aj útočnej. Zápas sa hral vo vysokom tempe, na túto súťaž nadštandardnom. Túto sezónu sme ešte nehrali tak kvalitne v defenzíve ako proti Interu. Boli sme veľmi agresívni a dobre organizovaní ako v pressingu, tak aj v obrannej fáze na našej polovici. Chalani pridali navyše chuť, radosť a kvalitu aj v ofenzíve. Treba povedať, že sme si veľa šancí nevytvorili, ale dostávali sme sa viac do zakončenia ako súper, a zaslúžene zvíťazili. Keď sa na to pozriem z pohľadu komplexného herného prejavu v obrane a útoku, organizácie hry a dodržiavania princípov našej hry, bol to náš najlepší výkon pod mojím vedením v tejto sezóne. Chalani si zaslúžia veľké uznanie!

DORAST U17

• 6.5.2023 – 13:30 – II.Liga-Západ – 25.kolo – ihrisko Bystrička.

MŠK FOMAT MARTIN   2:1 (2:1)   FK INTER BRATISLAVA

Góly: Paľo, Kopčan.

Zostava: Kalnický (C), Mencel, Riljak, Čeman, Kresťan, Válek, Lamoš, Hanek,  Kopčan, Paľo, Laš,

(Dolník, Ruman).

Hodnotenie trénera (Matej Berník): Prvých 20 minút zápasu sa nám darilo aktívnym pressingom držať hru na súperovej polovici. Vypracovali sme si viacero šancí, pričom jednu po Kresťanovom centri premenil s prehľadom Paľo. Následne súper rozohral, loptu vybojoval Kresťan, ktorý vysunul Kopčana a ten sólom cez 4 hráčov súpera zvýšil na 2:0. Po našich góloch sa prebral aj súper, ktorý znížil strelou od brvna na 2:1. V druhom polčase sme chceli pokračovať v našej aktívnej hre. Aj daždivé počasie malo za následok viacero nepresností a strát na oboch stranách. Na 3:1 mohol zvýšiť vo vyloženej šanci Paľo ale trafil brankára. Súper hrozil prevažne z nákopov na rýchlych krídelných hráčov, ale obrana fungovala spoľahlivo, a súboje na ťažkom teréne ustála, prípadne to vyriešil spoľahlivý Kalnický v bráne. Chlapci si zaslúžia za predvedený výkon a bojovnosť proti kvalitnému súperovi opäť pochvalu.

DORAST U16

• 6.5.2023 – 16:30 – U19 Romantics.sk TFZ – 15.kolo – ihrisko Belá-Dulice.

TJ DRUŽSTEVNÍK BELÁ-DULICE U19   2:5 (1:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: J. Lehotzký 2, Nemček, Píš, Hrbek.

Zostava: Bakhsh (C), Píš, L. Lehotzký, Šalaga, Staník, Holubjak, Paulíny, Mlynček, Nemček, J. Lehotzký, Hrbek,

(Ruman).

Hodnotenie trénera (Matej Berník): Do zápasu sme vstúpili dobre a snažili sa kontrolovať tempo, aj keď sme dostali gól po rohovom kope, nič to na našej hre nezmenilo. Na hrboľatom teréne sme si vypracovali množstvo šancí, ale premenili sme iba 5. Najskôr Nemček premenil pokutový kop po faule práve na ňho. Potom premenil svoju šancu J. Lehotzký, ktorý pridal v druhom polčase aj druhý gól. Po pekných krídelných akciách sa trafili ešte Píš a Hrbek, ktorým asistoval dobre hrajúci Nemček. Pochvalu si ale zaslúžia všetci hráči, či už v stredovej formácii a tak isto aj v obrane.

ŽIACI U15

• 7.5.2023 – 10:00 – Liga U15 TFZ – 14.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   8:0 (3:0)   FO TATRAN SUČANY

ŽIACI U13

• 6.5.2023 – 10:00 – I.Liga-Stred – 20.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   8:1 (3:0)   MFK RUŽOMBEROK

Góly: Frniak 2, Hanko, Knapko, Kokavec, Facuna, Zuskin, Truchlík.

Zostava: Trancygier, Facuna, Mišún, Veterník, Štafúrik, Kokavec, Fúčela, Hanko, Rýs, Zuskin, Frniak, Siekela, Knapko, Truchlík, Simonides, Omerovič, Lipták.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Už po desiatich minútach bolo o výsledku stretnutia rozhodnuté. Góly padali po pekných akciách. Ani trojgólové vedenie nás neuspokojilo, a aj naďalej sme hrali aktívne. Skóre utešene narastalo. Hostia až v závere znížili, ale posledné slovo sme mali my, keď v poslednej minúte skóroval Š.Truchlík. Teší ma, že skórovali aj netradiční strelci M.Facuna a A.Kokavec. Pochvalu si ale zaslúži celé mužstvo.

ŽIACI U12

• 6.5.2023 – 11:30 – I.Liga-Stred – 20.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   11:10 (3:5)   MFK RUŽOMBEROK

Góly: Šašura 4, Červeň 2, Kraľ, Baka, Konečný, Mišuta, S. Mulinka.

Zostava: Černák, Rumpel, Konečný, Červen, Mazurak, Baranček, Macko, F. Mulinka, Šašura, S. Mulinka, Kraľ, Mišuta, Stolárik, Durmek, Vaško, Baka, Šalát, Barica, Pobeha, Kutnik.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Od začiatku sme sa snažili hrať kombinačne a držať loptu na kopačkách, no mali sme slabý pohyb hráčov bez lopty a tak vznikalo množstvo chýb hlavne v strede ihriska, čo kvalitný súper dokázal využívať. V druhom polčase sa to zlepšilo, hru sme spresnili, zrýchlili a zaslúžene zápas otočili. Pozitívne je, že chlapci v zápase plnom emócii ukázali bojovnosť a vôľu po víťazstve.

PRÍPRAVKA U11

• 1.5.2023 – 10:00 – Liga U13 TFZ – 13.kolo – ihrisko Martin Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   16:0 (7:0)   MFK TEPLIČAN U13

Góly: Filc 5, Tuna 3, Kremeň 3, Pavlanin 2, Buocik 2, Kucka.

Zostava: Kucka, Buocik, Matušek, Filc, Sopkuliak, Tuna, Štubňa, Kremeň, Mác, Jendrušák, Greňo, Štafúrik, Pavlanin.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Konečne po dlhom čase sme odohrali zápas v krásnom slnečnom a teplom počasí na ihrisku na Pltníkoch. Našim súperom bolo mužstvo MFK Tepličan v rámci súťaže TFZ U13. Od začiatku zápasu sme na ihrisku dominovali a v podstate sa hralo iba na polovici súpera. Naši chlapci sa snažili presadzovať cez prehustený stred ihriska, pričom boli fázy zápasu, kde sme pekne využívali kraje ihriska resp. voľné priestory, čoho výsledkom boli aj pekné kombinačné akcie zakončené gólom. Je škoda, že súper mal pred nami prílišný rešpekt a prišiel sa viac menej brániť, lebo niektoré hráčky/hráči súpera naznačili individuálnu kvalitu. Musím tiež vyzdvihnúť výkon brankára hostí, ktorý chytil veľké množstvo gólových príležitostí. Výkon našich chlapcov takisto chválim, snažili sa počas celého zápasu, nevypúšťali žiadne súboje, komunikovali na ihrisku medzi sebou a boli koncentrovaní počas celého zápasu.

• 4.5.2023 – 17:00 – Liga U13 TFZ – 16.kolo – ihrisko Mošovce.

TJ ŠK DRIENOK MOŠOVCE U13   2:4 (1:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Tuna 2, Mác, Onufer.

Zostava: Buocik, Matušek, Filc, Sopkuliak, Tuna, Štubňa, Kremeň, Mác, Greňo, Štafúrik, Pavlanin, Onufer, Gross.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Odohrali sme kvalitný a veľmi ťažký zápas na pôde v Mošovciach v rámci ligy TFZ U13. Súper bol veľmi dobre fyzicky pripravený, prehusťoval stred ihriska a využíval každú možnosť na protiútok. Naši chlapci aj napriek tomu v tomto zápase dominovali na lopte, a počas celého zápasu sa snažili dobíjať súperovu bránku. Musím pochváliť našich chlapcov, že každé jedno striedanie išli naplno, že sa nebáli hrať súboje 1v1 proti fyzicky silnejšiemu súperovi, a že aj napriek tomu, že súper vždy vyrovnal, nesklonili hlavy, verili svojej hre a išli si za víťazstvom. Chlapcom gratulujem k zaslúženému víťazstvu.