Zostava: Holeš, Dadák, Brodňan, Garaj, Barčík (C), Dinga, Chovanec, Siva, Cvik, Chupáň, Ďungel,

• 15.4.2023 – 14:00 – II.Liga – 13.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   0:1 (0:1)   MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE

• 15.4.2023 – 11:00 – II.Liga-Západ – 22.kolo – ihrisko Kremnička.

RSC HAMSIK ACADEMY   1:2 (1:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Smik, Ilovský.

Zostava: Ruman, Horník, Ondruš, Halama, Lukašík, Krška, Lesev, Ílovský, Štrkáč, Tichý, Smik,

(Kalnický, Horvát, Válek, Hanek).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Znovu sa nám podarilo zvíťaziť vonku, čo si veľmi cením a dokonca sme zvrátili nepriaznivý stav, keď sme po individuálnej chybe prehrávali. Treba však povedať, že sme vyhrali zaslúžene, pretože počas celého zápasu sme boli jednoznačne lepším mužstvom. Čo ma najviac teší je fakt, že aj napriek mnohým absenciám sme dokázali byť lepší od súpera a hrať náš futbal aj s chalanmi z mladšieho ročníka 2006, ktorí sú v podstate mladší dorastenci a hrali všetci výborne. Výsledok si cením, ale oveľa viac pre mňa u mladých hráčov znamená herný prejav – odvážny a náročný futbal, a ten sme dnes hrali! Tešíme sa na ďalšie zápasy a vyvrcholenie súťaže proti najlepším tímom, ktoré nás, verím, ešte viac namotivujú k zaujímavému záveru ligy!

DORAST U17

• 15.4.2023 – 13:30 – II.Liga-Západ – 22.kolo – ihrisko Kremnička.

RSC HAMSIK ACADEMY   4:2 (1:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Kapusta, Hanek.

Zostava: Kalnický, Poliak, Riljak, Mencel, Kresťan, Hanek, Lamoš, Dolník, Hrbek, Lovás, Murček,

(Kapusta, Gomola Sa., Paľo, Čeman, Bakhsh).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): Od úvodných minút nás súper výborne napádal v obrannej a stredovej zóne, čím nám robil obrovské problémy pri vedení útoku. Zakladanie útoku bolo v poriadku, ale keď sa herná situácia dostala na krajného obrancu, prípadne stredného stredového hráča, tak súper bol úspešnejší a získaval skoro všetky lopty. Keď sme aj dlhou prihrávkou prešli na súperovu polovicu, nenašli sme v krídelných priestoroch vhodné riešenia.  V prvom polčase sme okrem rohových kopov nemali vyloženú príležitosť. V druhom polčase hneď v úvode prišlo vylúčenie. Aj po vylúčení chalani neboli v poli slabším družstvom, ale súper nás trestal z každej príležitosti, ktorú si vypracoval. Súper celkovo v zápase nedominoval, ale svojim nasadením zvíťazil zaslúžene.

DORAST U16

• 13.4.2023 – 17:00 – U19 Romantics.sk TFZ – 12.kolo – ihrisko Sučany.

FO TATRAN SUČANY U19   2:5 (1:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Paľo 2, Paulíny, Holubjak, Lovás.

Zostava: Bakhsh, Píš, Holubjak, Šalaga, Dolník (C), Loja, Paulíny, Mlynček, Kapusta, Paľo, Hrbek,

(Staník, Lovás).

Hodnotenie trénera (Matej Berník): Do zápasu sme vstúpili dobre a hneď v úvode sme po peknej akcii a peknej prihrávke Kapustu išli do vedenia gólom Paulínyho. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú, v defenzíve sme však boli koncentrovaný a súboje sme proti fyzickejšiemu súperovi ustáli. Neskôr sme zvýšili náskok, keď sa po rohovom kope v pokutovom území dobre zorientoval Holubjak a skóroval. Následne sme však po štandardnej situácii dobre neustrážili hráča súpera, ktorý hlavičkou znížil. Do druhého polčasu sme vstúpili odvážne s cieľom pokračovať v našej kombinačnej a dominantnej hre, čo sa nám darilo a po ďalšej peknej akcii skóroval Lovás. Domáci v 2. polčase hrozili hlavne brejkami a po jednom z nich rozhodca odpískal pokutový kop a domáci znížili na 2:3. Na ťažkom teréne sme však naďalej udávali tempo zápasu, boli sme silný na lopte, mali ďalšie gólové šance. Z priameho kopu sa pekne trafil Paľo a na záver po ďalšej peknej akcii pridal aj druhý gól. Chlapci si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu.

ŽIACI U15

• 15.4.2023 – 10:00 – I.Liga-Stred – 7.kolo NČ – ihrisko Brezno.

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ   0:2 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Klenec, Kováčik.

Zostava: Nečesaný, Kováčik, Klenec, Šuhaj, Mendel, Ivaška, Janík, Skladaný, Marček, Kúdelka, Fekiač,

(Pavlovič, Poláček, Krška, Brincka).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): V Brezne sa hral výborný mládežnícky futbal, o čo sa rovnakou mierou pričinili obidve družstvá. Nasadenie, túžba po víťazstve, ale aj futbalová kvalita zdobila tento zápas. My sme do zápasu vstúpili veľmi dobre a už v prvom polčase sme si vypracovali niekoľko výborných gólových príležitostí, žiaľ bez realizácie. V druhom polčase sme pokračovali v nasadenom a dokázali sa dvakrát presadiť, pričom okrem gólov sme boli stále nebezpeční, škoda len, že sme neskórovali viackrát. Som rád, že sme po sérii nepresvedčivých výkonov dokázali odohrať takýto zápas. To musí byť motiváciou do ďalšej práce.

• 16.4.2023 – 14:00 – Liga U15 TFZ – 11.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   20:0 (10:0)   TJ TURČAN KOŠŤANY

Góly: Móric 4, Štafurík 2, Kúdelka 2, Skladaný, Lacko 4, Delton 3, Siekela 4.

Zostava: Groma,Štafurík, Beniač, Kúdelka, Facuna, Skladaný, Lacko, Delton, Veselka, Siekela, Móric, Greňo.

Hodnotenie trénera (Lukáč René): Do zápasu sme nastúpili plne koncentrovaní na náš výkon, a to sa od začiatku ukázalo ako kľúčové. Zápas v dobrom tempe sme mali pod kontrolou od začiatku až do konca našou kombinačnou hrou. Teší nás prístup každého hráča na každom poste za čo ich zároveň aj chceme pochváliť.

ŽIACI U14

• 15.4.2023 – 12:00 – I.Liga-Stred – 7.kolo NČ – ihrisko Brezno.

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ   1:4 (1:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Okuliar 4.

Zostava: Korotvička, Šimko, Bakhsh, Nátny, Móric, Bella, Okuliar, Švichký, Lacko, Štípala,  Greňo,

(Groma, Janík, Grieger).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Odohrali len priemerný zápas, nevyvíjali sme potrebnú aktivitu v pohybe bez lopty a často sme mohli zvoliť lepšie riešenie herných situácií. Dnes sme pri zakladaní útokov urobili viacero individuálnych nesprávnych rozhodnutí, chýbala väčšia kontrola lopty, a tak sme museli o to viac aj bojovať. V obrannej fáze je potrebné ukázať rýchlejšie prepnutie u niektorých hráčov a najmä dôraz v oboch pokutových územiach. Dnes mi v našej hre chýbala potrebná rýchlosť a kvalita.

ŽIACI U13

• 16.4.2023 – 10:00 – I.Liga-Stred – 18.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   9:1 (4:1)   MFK ZVOLEN

Góly: Krcho 4, Hanko 3, Fúčela, Veterník.

Zostava: Trancygier, Simonides, Veterník, Zifčák, Truchlík, Fúčela, Hanko, Kokavec, Frniak,  Krcho, Marguš, Omerovič.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Aj napriek problémom v zložení mužstva sme odohrali výborný zápas. Už po pár sekundách sme sa ujali vedenia. Naša pekná kombinačná hra pokračovala počas celého stretnutia. Zákonite sa to prejavilo na rastúcom skóre. Dnes bola radosť sledovať naše mužstvo. Gratulujem „ BORCI“ .

ŽIACI U12

• 16.4.2023 – 11:30 – I.Liga-Stred – 18.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   17:1 (6:1)   MFK ZVOLEN

Góly: Mišuta 4, Albrecht 6, Vaško 2, Šašura, Baranček, S. Mulinka, Kraľ, Červeň.

Zostava: Černák, Rumpel, Konečný, Červen, Mazurak,Baranček, Macko, S. Mulinka, Šašura, Albrecht, Dolník, Šalát Kraľ, Mišuta, Barica,Stolárik, Durmek, Pobeha, Vaško.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): V zápase v ktorom sme od začiatku dominovali, a v ktorom súper väčšinu času bránil na svojej polovici ihriska, sme sa zamerali na zakladanie útoku a následné prekonanie zhustenej obrany. Samozrejme bolo pri tom veľa chýb a nepresností, ale podarilo sa aj niekoľko veľmi pekných kombinácii, z čoho vznikali gólové príležitosti. Aj keď sme strelili vyšší počet gólov, tak najmä v prvom polčase sme pri zakončení  často volili nesprávne alebo veľmi zložité riešenia.

PRÍPRAVKA U11

• 15.4.2023 – 10:00 – Liga Prípraviek SFZ – 12. a 14.kolo – ihrisko Žilina-Závodie.

MFK RUŽOMBEROK   2:2  MŠK FOMAT MARTIN

MŠK ŽILINA   4:0  MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Buocik, Matušek, Gross, Sopkuliak, Tuna, Jahn, Štubňa, Luchkai, Onufer, Kremeň, Greňo, Mác, Jendrušák, Štafúrik, Lipták, Roháčik J., Roháčik M.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Odohrali sme ďalšie kolo Ligy prípraviek a to rovno 2 kolá formou trianglu, ktorý sa uskutočnil v Žiline na ihrisku v Strážove. Okrem domácich a nás sa triangla zúčastnilo aj mužstvo Ružomberka. Tento triangel nám herne vôbec nevyšiel. Súperi na nás v zápasoch vyvíjali enormný tlak, na ktorý sme nedokázali vôbec reagovať. Strácali sme ľahké lopty, pohyb bez lopty nebol skoro žiadny a takisto rozohrávka od brány bola veľmi pomalá. Zápasy nám ukázali, na čom musíme v tréningovom procese pracovať a klásť väčší dôraz.

PRÍPRAVKA U10

• 15.4.2023 – 10:00 – Liga Prípraviek SFZ – 12. a 14.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MFK RUŽOMBEROK   0:4  MŠK FOMAT MARTIN

MŠK ŽILINA U9   0:4  MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Belošic, Cabada, Dérer, Harnádek, Hrnčiar, Jurošek, Kutman, Malík, Mažári, Páleš S., Páleš J., Revús, Šalaga, Sedlačko, Šramel, Štefanides M., Štefanides P., Surovec.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): V sobotu sme na Pltníkoch odohrali triangel ligy prípraviek proti súperom z Ružomberka a Žiliny. Od začiatku sme pôsobili veľmi koncentrovane a do súperov sme sa priam zahryzli. Výborná rozohrávka od brankárov, hra 1:1,1:2. Chalani riešili herné situácie ako vyzretí futbalisti. Dostávali sme sa do množstvá šancí, ktoré sme si vypracovali po krásnych akciách. Najviac nás teší, že sa herná kvalita medzi chalanmi začína vyrovnávať. Aj tí čo trochu zaostávali, teraz začínajú na ihrisku vymýšľať. Celá hra bola zrkadlom nášho prístupu k tréningu. Musím pochváliť každého hráča, ktorý sa triangla zúčastnil. Výborný výkon a hlavne super prístup.

• 16.4.2023 – 10:00 – Liga U11 TFZ – 11.kolo – ihrisko Bystrička.

TJ SLOVAN BYSTRIČKA   0:17   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Kutman 8, Revús 2, Roháčik J. 2, Sedláčko 2, Páleš S, Malík, Roháčik M.

Zostava: Harnádek, Kutman, Páleš S., Páleš J., Revús, Roháčik J., Roháčik M., Sedláčko, Malík, Juráš.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): V nedeľu sme odohrali ďalšie kolo ligy prípraviek TFZ.  Tento zápas sme hneď od úvodu ovládli a hralo sa prevažne len na jednu bránu. Naša hra v ofenzíve bola na vysokej úrovni, hra 1:1, 1:2, 1:3 nám nerobila problémy. Chalani hľadali voľné priestory či už s loptou na nohe, alebo bez lopty. Našou aktívnou hrou sme si vytvárali veľké množstvo gólových príležitostí. Naša hra v defenzíve nebola až tak preverená, ale chválim okamžité odoberanie lopty hneď po jej strate ešte na súperovej polovici ihriska. Dnes to bol výborný tímový výkon, ku ktorému určite pomohla aj vynikajúco pripravená hracia plocha.

PRÍPRAVKA U9

MFK RUŽOMBEROK   3:2   MŠK FOMAT MARTIN

MŠK ŽILINA   3:2  MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Kirn, Štafurík, Časar, Peschka, Mihálik, Strapko, Fašianok, Madara, Chomist, Poruba, Bartko, Pobeha, Dúbravcová, Beca.

Hodnotenie trénera (Skladaný Martin): V dnešnom dvojzápase sme sa stretli s kvalitnými súpermi zo Žiliny a z Ružomberka. V zápasoch za nás nastúpili aj chalani z kategórie U8. Vo väčšine zápasov sme podali kvalitný a bojovný výkon, za súperom sme v ničom nezaostávali. Konečne sme celkom slušne zvládali aj rozohrávku od brankárov. Chalani konečne dodržiavali aj herný systém a hlavne veci, ktoré sme si povedali pred zápasom, ale aj počas neho. V závere nám už dochádzali sily, ale celkovo musím dnešný výkon hodnotiť pozitívne.

PRÍPRAVKA U8

• 15.4.2023 – Miniturnaj U8 – ihrisko Žabokreky.

FK SLOVAN ŽABOKREKY   vs.   MŠK FOMAT MARTIN

ŠK DYNAMO DIVIAKY   vs.   MŠK FOMAT MARTIN

JUNIORKY WU19

• 16.4.2023 – 10:00 – I.Liga – 16.kolo – ihrisko Žilina.

MŠK ŽILINA   5:1 (2:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Faziková.

Zostava: Jeleňová, Minčíková, Fúčelová, Štefanidesová E., Lauková, Martiníková, Faziková, Laurinčíková, Ďanovská, Krkošová, Kováčiková,

(Malčáková).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Podobne ako na jeseň v domácom zápase, aj teraz sme domáce hráčky pustili do vedenia veľmi ľahko, keď sme im hneď v úvode prihrali do brejkovej situácie, ktorú okamžite potrestali. Hra bola počas celého prvého polčasu vyrovnaná a my sme nedokázali premeniť naše príležitosti. Umnou hrou v strede ihriska sme bránili domácim v kombinácii, čo malo za následok ich časté straty lopty. Aj napriek nepriaznivému výsledku v prvom polčase bola naša hra na dobrej úrovni. Škoda, že sa nám veľmi skoro v súboji zranila jedna hráčka a museli sme striedať už v prvom polčase. Vstup do druhého polčasu nám vôbec nevyšiel, aj keď prvý gól druhého dejstva padol zrejme z postavenia mimo hry. Domáce hráčky sa presadili prevažne z dorážok po odrazených loptách. Na konci zápasu sa nám podarilo zaznamenať aspoň čestný úspech po premenenom pokutovom kope. Babám ďakujem za snahu a za nasadenie počas celého zápasu. Výsledok je horší, ako reálne dianie na ihrisku.

ŽIAČKY WU15

• 16.4.2023 – 12:00 – I.Liga – 16.kolo – ihrisko Žilina.

MŠK ŽILINA   7:2 (2:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Hybská, Bobčeková.

Zostava: Rajčanová, Baumanová, Wänkeová, Bíziková, Pálešová, Hybská, Záborská, Veterníková, Jesenská, Nogová, Karcolová,

(Filová, Kucháriková, Bobčeková, Kudelková, Brezniaková).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Podobne ako pri juniorkách aj v tomto zápase sme sa dopustili hrúbky hneď v úvode a zbytočne sme pomohli domácim. Ďalší gól padol po situácii, keď sme prestali hrať pretože sme sa domnievali, že lopta opustila ihrisko a prestali sme hrať. V tak náročných zápasoch sa nemôžeme dopustiť toľkých chýb. Škoda, že sme nedokázali premeniť náš samostatný nájazd. V druhom polčase sme dokázali po štandardnej situácii skórovať, no opäť sme veľmi skoro inkasovali a bolo po zápase. Je škoda, že sme prehrali tak vysoko. Dievčatám ďakujem za snahu a predvedenú hru.