• 16.10.2021 – 14:00 – TIPOS III.Liga Stred – 12.kolo – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   5:1 (2:1)   MFK ŽARNOVICA

Góly: Dinga 2, Garaj, Kulich Dominik, Barčík.

Zostava: Hažer, Ďungel, Cvik, Tomka, Garaj, Dinga, Chovanec, Kulich Dominik, Barčík (K), Lanko, Repáň.

Striedali: Kliuchikov, Líška, Arvensis, Šesták, Turčina.

Komentár trénera (Šuhaj Pavol): Na zápas sme sa pripravovali zodpovedne, pretože sme nechceli nič podceniť. Po zbytočnej strate lopty sa však súper dostal do vedenia, a aj keď sa nám pomerne rýchlo podarilo výsledok otočiť, v prvom polčase naša hra nevyzerala dobre. Zdalo sa mi, že chalani sa spoliehali jeden na druhého, čo je zlý prístup. Keď nebudeme všetci naraz šliapať ako jeden tím, tak za to budeme rýchlo potrestaní. Preto som sa cez prestávku snažil chalanov prebudiť a som rád, že moja snaha padla na úrodnú pôdu. Keďže nemáme vyloženého strelca, nabádal som stredových hráčov, aby sa viac tlačili do šestnástky, pričom dnešný duel bol príkladom, že to má svoj význam. Peter Jasenovský nenastúpil v základe, pretože bol celý týždeň na služobnej ceste a nemohol absolvovať žiadny tréning. Bol však pripravený nastúpiť a ak by sa zápas vyvíjal zlým smerom, asi by išiel na ihrisko. Našťastie, nič také sa nestalo a mohli sme ho trošku pošetriť.

ŽENY „A“

• 16.10.2021 – 11:00 – II.Liga Ženy sk.B – 6.kolo – ihrisko Košice.

FC KOŠICE   9:0 (3:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Majorová, Minčíková T., Fúčelová, Halahíjová, Rumanová, Minčíková Z., Švábiková, Žilková, Pajunková, Cicková, Cígerová, Zacharová.

Komentár trénera (Bolek Matej): Toto stretnutie sme dohrávali, pretože sa pre karanténu našich hráčok nemohlo odohrať v pôvodnom termíne. Vzhľadom na to, že na druhý deň sme mali naplánovaný ďalší zápas, do Košíc cestovalo prevažne družstvo junioriek. Proti najlepšiemu družstvu súťaže sme v prvom polčase aj napriek výsledku 3:0 hrali celkom dobre. Mali sme dokonca aj čisté gólové príležitosti, ktoré sme však nevyužili. V druhom polčase sme už nedokázali odolávať a Košice nám nadelili ďalších šesť gólov. Bude určite zaujímavé hrať proti Košiciam s našim úplným kádrom žien.

• 17.10.2021 – 14:30 – II.Liga Ženy sk.B – 8.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   7:0 (3:0)   MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA

Góly: Dvorská 2, Balejová, Pajunková, Gudmundsdóttir, Júliusdóttir, Ďubašáková.

Zostava: Zacharová, Alić, Kacvinská, Fúčelová, Pajúnková, Švábiková, Žilková, Laurinčíková, Júliusdóttir, Gudmundsdóttir, Balejová, Rumanová, Dvorská, Ďubašáková, Christensen, Cígerová.

Komentár trénera (Bolek Matej): Aj v tomto zápase nám trvalo asi 15 minút, pokiaľ sme sa zohrali. Tento jav sa deje v každom zápase a je to určite tým, že v každom z doterajších zápasov žien sme nastúpili v inej zostave a v inom pomere junioriek k ženám v rámci základnej zostavy. Po úvode si však všetko sadlo a do polčasu sme viedli už 3:0. V polčase sme urobili tri zmeny, čo malo za následok ešte navýšenie počtu gólov, nakoľko súper nemal dostatok hráčok na striedanie. V tomto zápase sme už mali na ihrisku dostatok žien a dúfam, že do budúcna dokážeme hrať zápasy aj bez početnejšej pomoci zo strany junioriek. Babám gratulujem, dnes hrali naozaj dobre.

STARŠÍ DORAST U19

• 16.10.2021 – 10:00 – II.Liga SD Východ – 12.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   vs.   FK POHRONIE

ZÁPAS SA ODLOŽIL NA 9.11.2021

MLADŠÍ DORAST U17

• 16.10.2021 – 12:30 – II.Liga MD Východ – 12.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

STARŠÍ ŽIACI U15

• 16.10.2021 – 10:00 – I.Liga SŽ Stred – 8.kolo – ihrisko Banská Bystrica.

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA   6:0 (3:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Baksh, Dolník, Lehotzký L., Kopčan, Kapusta, Gomola Š., Lepot, Holubjak, Uhlárik, Laš, Nemček.

Striedali: Lehotzký J., Paulíny, Gomola Š., Adamík, Macko.

Komentár trénera (Furo Vladimír): Ťažko sa hodnotí takýto zápas. Pred rokom sme na rovnakej pôde predviedli vyrovnaný výkon, preto sme mali predstavu, že by mohli ísť o kvalitný zápas z každej strany. Začiatok zápasu aj o tom nasvedčoval, dokázali sme si vytvoriť veľmi dobré gólové príležitosti, ktoré sme mali premeniť, čo sa nám nepodarilo a súper svoje šance premenil. Treba však uznať, že súper bol určite  lepší, predviedol veľmi dobrý výkon, hral jednoducho a priamočiaro, dokázal si vytvoriť mnoho šancí a bol aj efektívny. Žiaľ, čaká nás ešte ťažká práca a musíme sa neustále snažiť herne napredovať a stále tvrdo pracovať v tréningovom procese.

STARŠÍ ŽIACI U14

• 16.10.2021 – 12:00 – I.Liga SŽ Stred – 8.kolo – ihrisko Banská Bystrica.

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA   3:0 (3:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Nečesaný, Erteľ, Klenec, Šuhaj, Kováčik, Mendel, Holý, Rapan, Krška, Skladaný, Marček.

Striedali: Pavlovič, Petrovič, Tomka, Faziková, Maslák, Krovina, Brincka.

Komentár trénera (Turčina Marián): V Banskej Bystrici sme zanechali dobrý dojem, ale aj body… V prvom polčase boli domáci lepší, vypracovali si tri gólové príležitosti a všetky tri premenili. Naopak v druhom polčase sme my ovládli hru, domácich sme jednoznačne prehrávali a tiež sme si vypracovali minimálne tri gólové príležitosti. Žiadny gól sme však nedali a preto znova odchádzame z ihriska súpera naprázdno.

MLADŠÍ ŽIACI U13

• 17.10.2021 – 11:00 – I.Liga MŽ Stred – 8.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   6:2 (2:2)   MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA

Góly: Lacko 3, Kempný, Bakshs.

Zostava: Brisuda, Korotvička, Tomka, Delton,Bakshs, Veselka,Tuna,  Lacko, Krcho, Veterníková, Medek,  Kempný, Kalnický, Simko,Grieger, Greňo, Cesar.

Komentár trénera (Zboja Filip): Opäť sme veľmi rýchlo dostali prvý gól, čo súpera naštartovalo k bojovnému výkonu. To nám robilo v prvom polčase problémy, strácali sme veľa lôpt, najmä v strede ihriska a veľmi málo sme zakončovali. Na začiatku druhého polčasu sme sa dostavili do vedenia a od tohto momentu sme v zápase dominovali. Súperovi sme prakticky nepožičali loptu a okrem gólov sme predviedli niekoľko ďalších pekných akcii. Všetci chlapci si najmä za výkon v druhom polčase zaslúžia pochvalu.

MLADŠÍ ŽIACI U12

• 17.10.2021 – 13:00 – I.Liga MŽ Stred – 8.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   26:5 (12:2)   MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA

Góly: Kokavec 4, Fučela 4, Veterník 3, Štafurík 3,  Zuskin 2, Truchlík 2,  Knapko 2, Šmehýl 2, Čech, Velický, Johanides, Frniak.

Zostava: Trancygier, Siekela, Kokavec, Truchlík, Veterník, Johanides, Fučela, Čech, Hanko,  Knapko, Lipták, Šmehyl, Frniak, Mišun, Velický, Beniač, Facuna, Zuskin, Štafurík.

Komentár trénera (Lukáč René): Odohrali sme zápas v dobrom tempe, prakticky počas celého zápasu sme boli herne lepším družstvom. Dobre sme využívali krídelné priestory, pri vedení útoku z čoho sme si vypracovali viacero gólových príležitostí. Banská Bystrica v druhom polčase začala hrať na jednom ihrisku viac kompaktne v obrannej činnosti, čo nám začalo robiť problém. Prehustenie priestoru pred vlastnou bránkou a následná hra na brejky im vyhovovala. Celkovo dobrý výkon družstva, až na pár hráčov, ktorí potrebujú trošku zapracovať na mentálnom nastavení na zápas.

PRÍPRAVKA U11

• 13.10.2021 – 17:00 -Liga U13 TFZ – 7.kolo –  ihrisko Turčianska Štiavnička.

ŠK TURČIANSKA ŠTIAVNIČKA U13   0:6 (0:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Ďurmek 2, Albrecht 2, Fúčela, Stolárik.

Zostava: Fúčela, Mulinka F., Cesar, Ďurmek, Černák, Stolárik, Kráľ, Albrecht, Pobeha.

Komentár trénera (Fúčela Rastislav): V stredu sme odohrali v Štiavničke posledný zápas v jesennej časti TFZ U13. Musím hneď na začiatok pochváliť súpera za výborný výkon. Z našej strany to bolo veľmi dobré, chalani sa snažili hrať a vytvárali sme si množstvo šancí. Presne takéto zápasy nás posúvajú, chalani musia rýchlo reagovať, nemajú čas ani na chvíľu si v zápase vydýchnuť.

• 16.10.2021 – 15:00 – Liga Prípraviek SFZ Stred – 7.kolo – ihrisko Sklabiňa.

MŠK FOMAT MARTIN   4:2   MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Zostava: Šašura, Pobeha, Konečný, Albrecht, Ďurmek, Kráľ, Bíziková, Mazurák, Holan, Rumpeľ, Černák, Macko, Kútnik, Šalát, Červeň, Cesar, Krutek, Baranček, Baka.

Komentár trénera (Fúčela Rastislav): V zápase sme dominovali herne,ale nie výsledkovo. Deti sú výborné na lopte, akurát čo nám chýbalo v tomto zápase, bola komunikácia medzi hráčmi na ihrisku. V tomto zápase sa mi páčili brankári, ktorí výborne zakladali naše útoky a veľmi dobre čítali hru. Znovu by sme chceli pochváliť za výbornú reprezentáciu klubu.

PRÍPRAVKA U10

• 16.10.2021 – Liga Prípraviek SFZ Stred – 7.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:1   MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Zostava: Greňo, Ignačák, Gross, Kremeň, Mác, Tuna, Engli, Filc, Zemenčík, Jahn, Bobrovský, Jendrušák.

Komentár trénera (Lučanský Milan): V sobotu proti nám nastúpil súper, ktorý sa snažil hrať futbal. Neodkopával lopty, hráči hrali 1VS1 a všetky osobné  súboje niekedy až za hranou dohrával. My sme aj tak boli lepší na lopte a hlavne sme si nevšímali tvrdú hru súpera a koncentrovali sme sa na svoj výkon. Medzi náš nedostatok stále patrí návrat po strate lopty u niektorých jednotlivcov. Budeme stále pokračovať v kvalitnom tréningovom procese, a naše výkony sa budú krok po kroku zlepšovať.

PRÍPRAVKA U9

MŠK FOMAT MARTIN   4:0   MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Zostava: Belošic, Chyla, Frniak, Horňák, Hrnčiar, Král, Kutman, Mažári, Páleš J., Páleš S., Revús, Roháčik J., Roháčik M., Ruttkay, Šalaga, Siva, Surovec, Trnka.

Komentár trénera (Páleš Jaroslav): V slnečné sobotné poobedie sme odohrali ďalšie kolo Krajskej ligy prípraviek, tentokrát na prírodnej tráve v Sklabini. K zápasu sme opäť pristúpili zodpovedne a chalani od začiatku dodržiavali pokyny, ktoré sme si pred zápasom povedali. Súper z Liptovského Mikuláša nám dal hneď od začiatku najavo, že zápas nebude jednoduchý. Zápas bol náročný po futbalovej a aj fyzickej stránke, súper nám nedaroval ani jednu loptu zadarmo a môžem povedať, že tento súper zatiaľ najviac preveril výkon a skúsenosti našich hráčov. Najviac som ocenil, že sa chalani tvrdej hry súpera nezľakli a ku osobným súbojom pristupovali rovnako tvrdo, ale férovo. Chcel by som chalanov pochváliť za príkladný a bojovný výkon

PRÍPRAVKA U8

• 17.10.2021 – BOUNCE PARK CUP – Banská Bystrica.

UMIESTNENIE NA TURNAJI: 1. Miesto

Zostava: Bakala, Poruba, Páleš Samuel, Páleš Jaroslav, Bartko, Mihálik, Časár, Abrahám.

Výsledky zápasov:

MŠK FOMAT Martin – Dukla BB   16:2

MŠK FOMAT Martin – Jupie FŠMH   8:2

MŠK FOMAT Martin – FK Pohronie   6:2

Komentár trénera (Turčina Lukáš): Väčšina chlapcov zažila svoj prvý turnaj a hneď ochutili pocit víťazstva. Turnaj sa odohral v krásnom areály na umelej tráve, ktorý vybudoval Marek Hamšík v Banskej Bystrici. Hralo sa systémom 3+1 na pomerne malom ihrisku. Musím chlapcov pochváliť, lebo to čo trénujeme tak preniesli aj do zápasov. Nebáli sa hrať 1:1, nebehali všetci za loptou ale pekne si pýtali loptu vo voľnom priestore. Vyvrcholením bol zápas s Jupie FŠMH, kde aj pri nepriaznivom stave to chalani nevzdali a nakoniec zápas vyhrali. Chlapci odohrali skvelý turnaj, dúfam že ich to povzbudí a budú aj ďalej napredovať. Najlepším hráčom sa stal Mattias Poruba.