• Slovnaft Cup 2021/2022 – 2.kolo – 24.8.2021 – 17:00 – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   0:5 (0:3)   FK POHRONIE

Zostava: Kulich Peter, Tomka, Arvensis, Jasenovský, Cvik, Repáň, Dinga, Chovanec, Šesták, Lanko, Ďungel.

Striedali: Palenčár, Bučo, Líška, Kulich Dominik, Turčina.

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): Chceli sme prehustiť stred ihriska a zachytávať nábehy súpera na dlhé nakopávané lopty. To sa nám darilo 25 minút, no potom prišlo menšie zaváhanie pri dostúpení a gól v našej sieti. Ten hosťom výrazne pomohol a priniesol na ich kopačky viac pokoja. Treba uznať, že v pressingu, repressingu, v dynamike, rýchlosti bolo vidieť rozdiel dvoch súťaží. Možno nám niekedy chýbal polkrok, možno menej, ale už to spraví dosť veľký rozdiel. Ja verím, že chalani si z tohto stretnutia zobrali čo najviac a z tejto skúsenosti budú neskôr ťažiť. Tento zápas bol pre nás akýsi bonus, musíme poriadne zregenerovať a sústrediť sa na našu prioritu, ktorou je dlhodobá ligová súťaž.

• TIPOS III.Liga – Stred – 5.kolo – 29.8.2021 – 10:30 – ihrisko Bánová.

TJ JEDNOTA BÁNOVÁ   0:1 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Repáň.

Zostava: Hažer, Tomka, Arvensis, Garaj, Jasenovský, Cvik, Bučo, Repáň, Dinga, Chovanec, Ďungel (K).

Striedali: Líška, Kulich Dominik, Šesták, Kliuchikov.

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): V náročnom programe posledných dní nás čakal ďalší kvalitný súper. Chalani dnes výborne vstúpili do stretnutia, pričom v úvodnej štvrťhodine mohli dať dva, možno tri góly. Vedeli sme, že keď domácim zavrieme kraje, bude to základ dobrého výsledku. To sa potvrdilo, Bánová sa musela spoliehať zväčša len na nakopávané lopty a potom na rohy či štandardky. Naši hráči však v šestnástke všetko fantasticky „uskákali“ a treba pochváliť i brankára Paľa Hažera, ktorý počas celého duelu pôsobil veľmi istým dojmom, čím dodával spoluhráčom potrebnú dávku sebavedomia. Dali sme nádherný gól, ale potom bol pre mňa nepochopiteľne vylúčený Arvensis. Rado bol najskôr faulovaný, pričom zákrok na neho odpískal i rozhodca, potom stratil koordináciu, následne ešte trafil súpera a dostal druhú žltú. Pozitívne bolo, že nás tento sporný moment ešte viac zomkol. Chalani výborným taktickým výkonom ubránili tesný náskok a získali tri cenné body. Musím priznať, že do Bánovej sme cestovali skromne a za dobrý výsledok by sme považovali aj remízu. Mužstvo ale príkladne zabojovalo a zaslúžene sa mohlo tešiť z víťazstva.

ŽENY „A“

• II.Liga Ženy sk.B – 1.kolo – 29.8.2021 – 13:00 – ihrisko Považská Bystrica.

MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA   0:1 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Švábiková.

Zostava: Zacharová, Minčíková T., Kacvinská, Žilková, Lilgová, Švábiková, Laurinčíková, Balejová, Pajunková, Ďubašáková, Dvorská, Kubačková, Laubertová, Turčiaková, Poloncová, Fúčelová, Minčíková Z.

Hodnotenie trénera (Bolek Matej): Do zápasu, od ktorého sme nevedeli čo máme čakať, sme nevstúpili najlepšie. Prvý útok súpera zastavila až naša brankárka. Od tohto momentu sme v zápase boli lepším družstvom, akurát nám nevychádzala finálna fáza. V obrane sme hrali perfektne, v stredovej formácii sme predvádzali kolísavé momenty a v útoku sme sa nedokázali dlho presadiť. Niekoľko príležitosti sme zahodili a súpera tiež podržala konštrukcia brány. Niekoľko krát sme mali športové šťastie aj my. Ak by obe družstva premenili svoje gólové príležitosti zápas by skončil 1:3. Výsledok 0:1 znamenajúci našu prvú výhru v našom prvom zápase v 2.lige žien nás nesmierne teší. Babám gratulujeme!!!.

STARŠÍ ŽIACI U15

• I.Liga SŽ – 2.kolo – 29.8.2021 – 10:00 – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   3:4 (0:3)   MFK RUŽOMBEROK

Góly: Adamík 2, Uhlárik.

Zostava: Macko, Holubjak, Riljak, Kopčan, Kapusta, Gomola Š, Lepot, Uhlárik, Laš, Gomola S., Nemček.

Striedali: Lehotzký L., Paulíny, Lehotzký J., Adamík, Dolník.

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): V našom ďalšom zápase sme na domácej pôde privítali kvalitného súpera, pričom začiatok zápasu bol veľmi vyrovnaný. Inkasovali sme gól po rohovom kope, pričom však naše sa mužstvo nevzdávalo a vytvorili sme si veľmi dobré  tri gólové príležitosti, ktoré sme však nepremenili. Na konci prvého polčasu sme však urobili dve individuálne chyby, ktoré obe súper využil a viedol veľkým rozdielom. Cieľom do druhého polčasu bolo, aby sme sa opäť snažili nadviazať na dobré veci z prvého polčasu, pričom chalani nesmierne bojovali a dokázali sme sa vrátiť dvoma gólmi do zápasu.  Pri maximálnej snahe o útok však súper pred koncom využil našu nedôraznosť a zápas rozhodol. Naši chalani bojovali až do konca, dokázali sme dať ďalší gól, súper sa bál o výsledok, avšak na zvrátenie výsledku už nezostával čas.  Mrzia nás hlavne chyby v prvom polčase, po ktorých sme dostali gól a taktiež aj nevyužité príležitosti z prvého polčasu, nakoľko to mohol byť iný zápas avšak veľké pozitívum je bojovný výkon z druhého polčasu, kde chalani sa konečne bili o každú loptu a bola na nich vidieť chuť po víťazstve..

STARŠÍ ŽIACI U14

• I.Liga SŽ – 2.kolo – 29.8.2021 – 12:00 – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   2:1 (0:0)   MFK RUŽOMBEROK

Góly: Maniš, Marček.

Zostava: Nečesaný, Marček, Klenec, Šuhaj, Mendel, Faziková, Brincka, Holý, Krška, Krovina, Tomka.

Striedali: Pavlovič, Maniš, Kováčik, Rapan.

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): V zápase proti jednému z favoritov súťaže sme si siahli až na dno síl, ale oplatilo sa! Prvý polčas bol v réžii hostí, ktorý dominovali vo väčšine činností. Nám sa nedarilo podržať loptu, veľmi rýchlo po zisku sme ju zase strácali. Do druhého polčasu sme sa preskupili, čo hneď prinieslo zmenu a podarilo sa nám streliť vedúci gól. Hostia znova pritlačili, ale už sme boli nebezpečný z brejkových situácii, hlavne cez Filipa Kršku. Napriek tomu, že súper vyrovnal, dotiahli sme zápas do víťazného konca, keď Marček v poslednej minúte využil spoluprácu s Krškom a strelil víťazný gól. Verím že toto víťazstvo nás namotivuje do ďalšej práce.

MLADŠÍ ŽIACI U13

• I.Liga MŽ – 2.kolo – 28.8.2021 – 10:00 – ihrisko Lúčky.

MFK RUŽOMBEROK   6:2 (4:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Kalnický, Delton.

Zostava: Brisuda, Korotvička, Lacko, Krcho, Bakshs, Medek, Kempný, Kalnický, Simko, Fľak, Grieger, Natny, Cesar, Moric, Tuna, Tomka, Ratica, Delton.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Napriek prehre sme odohrali dobrý zápas so silným súperom. O výsledku rozhodlo, že sme si na konci polčasu behom 4 minút nechali streliť tri góly, z toho dva boli po rohových kopoch. Zápas bol vyrovnaný s príležitosťami na obidvoch stranách ale súper bol dôraznejší vo finálnej fáze a zaslúžene zvíťazil

MLADŠÍ ŽIACI U12

• I.Liga MŽ – 2.kolo – 28.8.2021 – 11:30 – ihrisko Lúčky.

MFK RUŽOMBEROK   11:14 (2:5)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Hanko 4, Frniak 2, Rýs, Kokavec, Truchlík, Zuskin, Veterník,  Johanides, Fučela, Knapko.

Zostava: Trancygier, Siekela, Kokavec, Truchlík, Veterník, Johanides, Facuna, Fučela, Beniač, Marguš, Rýs, Čech, Cabadaj, Hanko, Tomka, Knapko, Lipták, Šmehyl, Zuskin.

Hodnotenie trénera (Lukáč René): Zápas vo vysokom tempe hore – dole a prelievanie hry zo strany na stranu. Zápas rozhodlo menšie množstvo chýb na našej strane. Z našej strany išlo o snahu hrať viac futbal po zemi, k čomu naše družstvo stále vedieme. Niekoľko rozohrávok od našich brankárov bolo priamo na nohu súpera stojaceho pred našou bránkou a to znamenalo inkasovanie väčšieho počtu gólov. V útočnej fáze nám chýbalo trošku jednoduchšie prevedenie zakončenia. Chceme pochváliť veľkú snahu nášho družstva vyhrať tento zápas, aj keď to bolo väčšinu času neúspešne dobíjanie súperovej bránky. Každý hráč odohral rovnaký počet minút počas celého zápasu.

PRÍPRAVKA U11

• Liga U13 TFZ – 1.kolo – 25.8.2021 – 17:00 – ihrisko Turčianske Kľačany.

TJ TURČIANSKE KĽAČANY U13   2:0   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Kráľ, Bíziková, Cesar L., Mulinka F., Mulinka S., Baranček, Cesar D., Rumpeľ, Červeň, Konečný, Ďurmek, Baka, Krutek.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): V stredu sme zahájili U13 – kovú súťaž TFZ s veĺkým rešpektom. V prvom polčase boli deti ustráchané, zbavovali sa lopty a báli sa fyzicky zdatnejšieho súpera. Na druhej strane si súper vytvoril šance, len po našich chybách, kde sme chceli herné situácie riešiť konštruktívne. V druhom polčase bol obraz hry úplne iný. Zistili sme, že sa nie je čoho báť, a vytvárali sme si jednu šancu za druhou. Z našej strany to bol výborný výkon jednotlivcov spojený do jedného kolektívu. Chválim.

• Prípravný zápas – 28.8.2021 – 10:00 – ihrisko UT-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   11:15   JUPIE FŠMH

Góly: Krutek 3, Kráľ, Albrecht, Bíziková, Červeň, Konečný, Mulinka S., Mulinka F., Šašura.

Zostava: Albrecht, Bíziková, Červeň, Ďurmek, Konečný, Mulinka Samo, Mulinka Filip, Rumpeľ, Šašura, Kráľ, Macko, Cesar, Holan, Krutek, Pavlanin, Kucka.

Hodnotenie trénera (Lučanský Milan): V sobotu sme odohrali výborný zápas s tradičným súperom od Mareka Hamšíka. Od začiatku to bol vyrovnaný zápas s množstvom šancí na oboch stranách. Zakladanie útoku od brankára, obchádzanie súpera, prepínanie z útoku do obrany to všetko v zápase bolo. Z našej strany to bol zatiaľ jeden z najvydarenejších zápasov proti kvalitnému súperovi. Čo nás najviac teší, že všetci dostali rovnakú minutáž a to je cesta, ktorou sa chceme uberať.

PRÍPRAVKA U10

• Liga U11 TFZ – 3.kolo – 27.8.2021 – 17:00 – ihrisko Turčianske Kľačany.

TJ TURČIANSKE KĽAČANY U11   3:10   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Pavlanin 2, Onufer 2, Tuna, Bobrovský, Engli, Filc, Kremeň, Rizzo.

Zostava: Boucik, Ondrašek, Filc, Kucka, Engli, Rizzo, Tuna, Krško, Onufer, Kremeň, Bobrovský, Zemenčík, Štubňa, Pavlanin.

Hodnotenie trénera (Lučanský Milan): Konečne sme sa na zápas zišli vo väčšom počte ako minulé zápasy. To, čo sme si v kabíne povedali, sa chalani snažili preniesť do hry, no nie vždy úspešne. V hre 1VS1 sme dominovali, ale o nejakej kombinácií a pohybe bez lopty sa ešte nedá hovoriť. Pozitívne vidím, že chalani mali chuť po víťazstve a dávali svoje emócie aj najavo.

• Prípravný zápas – 28.8.2021 – 11:30 – ihrisko UT-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   15:50   JUPIE FŠMH

Zostava: Hlinka, Tuna, Ondrašek, Buocik, Kucka, Engli, Filc, Krško, Zemenčík, Kremeň, Onufer, Bobrovský, Kňazeje, Mažari.

Hodnotenie trénera (Lučanský Milan): Súper nás prevalcoval. Bol lepší v každej hernej činnosti. Naša dochádzka na tréning počas prázdnin sa prejavuje na našej hre a výsledkoch

PRÍPRAVKA U9

• Prípravný triangel – 28.8.2021 – 10:00 – ihrisko Sklabiňa.

MŠK FOMAT MARTIN „B“    3:0   FK POHRONIE

Góly: Šalaga 5, Belošic 4, Roháčik J. 3, Frniak 3, Harnádek 2, Dérer 2, Roháčik M., Revús, Ruttkay, Páleš S., Surovec.

Zostava: Harnádek, Siva, Revús, Roháčik M., Chyla, Dérer, Trnka, Drevenák, Surovec, Hrnčiar, Belošic, Páleš J., Abrahám, Šalaga, Noga, Roháčik J., Páleš S., Frniak, Kráľ, Ruttkay, Horňák, Juráš.

Hodnotenie trénera (Bagala Martin): V sobotu 28.08.2021 sme odohrali triangel na futbalovom ihrisku v Sklabini. Čakali nás kvalitní súperi, na ktorých sme sa veľmi tešili. V zápasoch proti MŠK Žiline sme hrali veľmi  vyrovnané zápasy. Predviedli sme kvalitnú hru. Chalani sa nebáli hre 1 na 1  a tieto súboje zvládali. Dostávali sme sa do veľa šancí, ktoré sa nám však vo veľa prípadoch nepodarilo premeniť. Čo nás v konečnom dôsledku zocelí. Páčilo sa mi prepínanie z obrany do útoku a späť. V bráne nás podržali brankári, ktorí sa aktívne zapájali aj do hry. Či už v rozohrávke alebo v samotných akciách. V zápasoch proti FK Pohronie sme herne dominovali. Vo všetkých herných činnostiach sme prevýšili súpera a futbal sme si užívali a bavili sa hrou. Ukázala sa herná prax, ktorá súperovi chýbala. Tento triangel hodnotím veľmi pozitívne. Chválim všetkých chalanov za predvedenú hru, za prístup a za správanie hodné hráča MŠK FOMAT Martin.

JUNIORKY WU19

• I.Liga D WU19 – 2.kolo – 28.8.2021 – 9:00 – ihrisko UT-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:9 (0:6)   FC BANÍK PRIEVIDZA

Góly: Hutirová, Pajunková.

Zostava: Zacharová, Minčíková T., Fúčelová, Halahijová, Štefanidesová N., Minčíková Z.,  Laurinčíková, Kováčiková, Pajunková, Najšelová, Cicková, Hutirová, Lauková, Majerová, Šimeková.

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Opäť sme v zápase ťahali za kratší koniec. Stále dávame málo dôrazu do osobných súbojov a úplne zbytočne sa po vyhratom osobnom súboji vrátime naspäť a opäť absolvujeme ten istý súboj. Robíme množstvo individuálnych, ale aj kolektívnych chýb a preto zatiaľ nemôžeme pomýšľať na víťazstvo. V druhom polčase bol náš výkon o poznanie lepší, čo sa prejavilo na strelení dvoch gólov. Čaká nás ešte dlhá cesta.

JUNIORKY WU15

• I.Liga Ž WU15 – 2.kolo – 28.8.2021 – 11:00 – ihrisko UT-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:5 (2:2)   FC BANÍK PRIEVIDZA

Góly: Košová, Veterníková.

Zostava: Jeleňová, Halienová, Malčáková, Štefanidesová E., Jesenská, Nogová, Ďanovská, Martiníková, Hybská, Košová, Veterníková, Filová, Lamošová, Adamčíková, Smiteková, Rapanová.

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Od začiatku sme boli lepším družstvom. Bohužiaľ sme sa dopustili dvoch chýb, ktoré súper dokonale potrestal a prehrávali sme 2:0. Dievčatá však ešte viac zvýšili aktivitu a zaslúžene vyrovnali. Dokonca sme mohli aj vyhrávať. V prvom polčase, podobne ako pred týždňom v Trenčíne, sme hrali naozaj dobre. Do druhého polčasu sme nastúpili s cieľom streliť ďalší gól a hrať naďalej aktívne. Našu čistú gólovú príležitosť sme však nevyužili a súper nás potrestal. Gól na 2:3 rozhodol o zápase. Aj napriek prehre ma náš výkon, aj keď len ten z prvého polčasu, napĺňa spokojnosťou.