• TIPOS III.Liga – Stred – 3.kolo – 15.8.2021 – 17:00 – ihrisko Podkonice.

FK PODKONICE   5:1 (3:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Jasenovský.

Zostava: Hažer, Arvensis, Garaj, Jasenovský, Cvik, Bučo, Líška, Dinga, Chovanec, Lanko, Ďungel.

.Striedali: Šesták, Repáň, Kliuchikov, Kulich D.

Komentár trénera (Šuhaj Pavol): V prvej dvadsaťpätminútovke sme podali katastrofálny výkon a súper nás za to potrestal tromi presnými zásahmi. Ešte pred prestávkou sa nám podarilo znížiť a do druhého polčasu sme vstupovali s tým, že strelíme kontaktný gól a dostaneme domácich pod tlak. Žiaľ, tri naše tutovky zostali nevyužité a v závere ešte Podkonice potrestali dve naše hrubé chyby. Výsledok je síce pre nás dosť krutý, ale verím, že táto facka niektorým chalanom príde vhod a že bude platiť staré známe, čo ťa nezabije, to ťa posilní. Na pondelkovom tréningu si ešte tento súboj poriadne rozoberieme, rozanalyzujeme chyby a od utorka sa už začneme naplno koncentrovať na ďalšie stretnutie.

DORAST U19

• II.Liga SD – Východ – 3.kolo – 14.8.2021 – 11:00 – ihrisko Sučany.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0 (2:0)   1. FC TATRAN PREŠOV

Góly: Kulich 2 (PK), Tichý, Satina D.

Zostava: Mondočko, Medek, Vajdel, Ruttkay, Spišák, Kulich, Hodža(K), Ursíny, Palider, Tichý, Pavlík.

Striedali: Pekelský, Satina D., Ondruš.

Komentár trénera (Šupej Marián): Zápas sme začali aktívne a už v 10. minúte išiel sám na brankára hostí Tichý. Brankár však jeho strelu vystihol. O chvíľu mohol otvoriť skóre Palider, ale zazvonila iba tyč. Ani ďalší jeho nájazd neskončil gólom. Až v 31. minúte sme sa radovali, keď Tichý obišiel  aj brankára hostí a poslal loptu do odkrytej brány. Po podobnej situácii bol faulovaný v šestnástke Palider, a následný pokutový kop premenil Kulich. Druhý polčas sa podobal tomu prvému. Opäť sme zahadzovali šance. Až v 78. minúte sme definitívne zlomili odpor súpera, keď opäť z pokutového kopu zvýšil na 3:0 Kulich. Tesne pred záverečným hvizdom rozhodcu ešte uzavrel skóre vydareného zápasu Satina, ktorý po peknej hĺbkovej prihrávke od Medeka nedal šancu brankárovi hostí. Zápas sme herne aj výsledkovo zvládli, škoda len množstva nepremenených príležitosti.

DORAST U17

• II.Liga MD – Východ – 3.kolo – 14.8.2021 – 13:30 – ihrisko Sučany.

MŠK FOMAT MARTIN   0:4 (0:3)   1. FC TATRAN PREŠOV

Góly: -.

Zostava: Rybár, Štefunda, Lipinský, Kľučinec, Adamica, Smik, Krška, Lesev, Valek, Schmied, Mendel.

Striedali: Čeman, Mencel, Vajdel, Marčičiak, Hriňa.

STARŠÍ ŽIACI U15

• Prípravný zápas – 15.8.2021 – 10:00 – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   1:5 (0:3)   MFK DUBNICA

Góly: Schneider.

Zostava: Podhradský, Vaník, Kopčan, Lehotzký L., Dolník, Gomola S., Kapusta, Uhliarik, Holubjak, Laš, Lehotzký J.

Striedali: Paulíny, Schneider.

Komentár trénera (Glejtek Andrej): Musíme úprimne konštatovať, že to bol zatiaľ náš najhorší výkon aký sme v poslednom období podali. Veľmi ťažko sa hľadajú pozitívne veci v našom hernom výkone. Od začiatku zápasu sme robili chybu za chybou a nedodržiavali sme taktické pokyny, ktoré sme si povedali pred zápasom. Pevne verím, že tento nevydarený zápas nás nakopne do lepších výsledkov.

MLADŠÍ ŽIACI U13

• Prípravný zápas – 14.8.2021 – 15:00 – ihrisko Dubnica.

MFK DUBNICA   19:1 (12:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Lacko.

Zostava: Brisuda, Lacko, Krcho, Veterníková, Medek, Kempný, Kalnický, Šimko, Fľak, Grieger, Nátny, Vladar, Moric, Tuna, Tomka, Ratica, Veselka.

Komentár trénera (Zboja Filip): V zápase nám chýbalo niekoľko dôležitých hráčov a ďalší sa do tréningového procesu vrátili po dlhšej pauze. No napriek tomu sme zápas absolútne nezvládli. Veľmi kvalitný súper bol jednoznačne lepší vo všetkých činnostiach. Napriek tomu, že bol súper lepší ma mrzí aj fakt, že sme neprejavili ani snahu vzdorovať a do zápasu sme sa vôbec nedostali.

MLADŠÍ ŽIACI U12

• Prípravný zápas – 14.8.2021 – 16:30 – ihrisko Dubnica.

MFK DUBNICA   14:8   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Kokavec, Truchlík, Veterník, Hanko, Cabadaj, Beniač, Johanides, Fúčela.

Zostava: Trancygier, Siekela, Kokavec, Truchlík, Veterník, Johanides, Facuna, Fučela, Beniač, Marguš, Velický, Čech, Cabadaj, Hanko, Tomka, Knapko, Lipták, Šmehýl.

Komentár trénera (Lukáč René): Herne priemerný výkon, a u pár hráčov ani len to. Súper hral to, čo sme mu dovolili, a gólov dal toľko, koľko sme mu ich my pripravili. Mali sme výraznú prevahu v počte gólových šancí, no keď ich nepremeníme, nemôžeme vyhrať. Vieme, že musel prísť zápas, v ktorom dostaneme facku. Ale že to bude zápas, v ktorom súper nemá žiadnu prevahu a my mu doprajeme takúto výhru, to nečakal nikto. Musíme zdôrazniť, že sme boli takmer v plnej zostave, takže nevieme na čo sa dá v tomto prípade vyhovoriť.  Každý hráč sa musí pozrieť hlavne na svoj výkon a zhodnotiť ho. Hráči odohrali plnú minutáž na rôznych postoch.

PRÍPRAVKA U10

• Staršia prípravka U11 – TFZ skupina A – 1.kolo – ihrisko Diviaky.

ŠK DYNAMO DIVIAKY   7:0   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: -.

Zostava: Boucik, Mác, Ondrašek, Rúfus, Filc, Jahn, Kucka, Engli, Rizzo, Tuna, Krško.

Komentár trénera (Lučanský Milan): S výkonom som maximálne nespokojný. Vôbec sme sa nepresadili ani v jednej hernej činnosti. Na ihrisku sme pôsobili odovzdane a neprejavili sme ani trochu vôle po výhre.

• Prípravný zápas – 14.8.2021 – 09:00 – ihrisko Martin/Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   26:49   FC BANÍK PRIEVIDZA

Zostava: Hlinka, Mác, Tuna, Rúfus, Ondrašek, Buocik, Kucka, Jahn, Engli, Filc, Krško.

Komentár trénera (Lučanský Milan): Aj keď sme prehrali a inkasovali veľký počet gólov, videl som v našej hre aj pekné okamihy, a to hlavne v hre 1VS1. Musíme sa naučiť, že futbal sa hrá aj bez lopty, nie je to len o hráčovi, ktorý má loptu a ostatní sa na neho iba pozerajú. Stále sa nám nedarí dať našej hre tvar a myšlienku. Očakávam od všetkých hráčov, že budú mať väčšiu chuť po víťazstve a nechajú na ihrisku všetky svoje sily.

ŽIAČKY WU15

• Prípravný zápas – 13.8.2021 – 17:00 – ihrisko Kláštor pod Znievom.

FC TATRAN KLÁŠTOR POD ZNIEVOM   3:3 (2:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Hybská, Veterníková, Pajunková.

Zostava: Jeleňová, Halienová, Fúčelová, Štefanidesová E., Štefanidesová B., Hybská, Kováčiková, Ďanovská, Martiníková, Košová, Najšelová, Veterníková, Lauková, Filová, Lamošová, Adamčíková, Nogová, Jesenská.

Komentár trénera (Peržeľ Peter): Každý prípravný zápas v Kláštore má pre nás vždy veľký význam. Okrem toho, že sa hra v peknom prostredí a veľmi priateľskej atmosfére, môžeme sa každoročne porovnať v priamom súboji s domácim družstvom žiakov. Táto konfrontácia je výborná a určite v nej chceme pokračovať. Za domáce družstvo opäť nastúpili aj dievčatá, čo je veľmi pozitívne pre rozvoj ženského futbalu v okrese. V zápase malo viac gólových príležitosti domáce družstvo, no najmä v druhom polčase ich trestuhodne zahadzovalo. Nám sa podarilo vrátiť do zápasu po zásahu Hybskej a v záverečnej 5-minútovke dokonca vyrovnať, keď sa najprv po prieniku presadila Veterníková a následne parádnou strelou Pajunková. Babám ďakujem za snahu v zápase, kde to mali neraz veľmi zložite proti chlapcom a taktiež domácim za skvelú pohostinnosť.