• 21.1.2023 – 12:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:3 (1:2)   MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ U17

Góly: Paulíny, Lovás, Kapusta.

Zostava:  Bakhsh, Mencel, Šalaga, Čeman, Laš, Dolník, Uhlárik, Paulíny, Hrbek, Lovás, Kapusta,

(Píš, Holubjak, Loja, Vaník, Forro).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): Zápas s prvým mužstvom východnej časti mal slušnú úroveň. Chalanom prvých 15 minút trvalo, kým sa zorientovali a zistili, že musia prepnúť na vyšší prevodový stupeň. V prvom polčase nás podržal brankár, ktorý chytil 3 čisté gólové šance. Druhá polovica prvého polčasu bola už vyrovnanejšia. Druhý polčas sme držali loptu a kontrolovali priebeh zápasu a súper hrozil iba po brejkových situáciách. V  posledných 10 minútach sa nám podarilo premeniť dve šance a zápas sme vyrovnali. Chalanov musím pochváliť za prístup a nezlomnosť hlavne v druhom polčase.

DORAST U16

• 21.1.2023 – 11:00 – Prípravný zápas – ihrisko Žilina.

MŠK ŽILINA   vs.   MŠK FOMAT MARTIN

ŽIACI U15

• 22.1.2023 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:2 (1:2)   MFK OKD KARVINÁ

Góly: Rapan, Krovina.

Zostava: Nečesaný, Kováčik, Klenec, Poláček, Šuhaj, Krovina, Skladaný, Janík, Marček, Kúdelka, Rapan,

(Fekiač, Maslák, Mendel, Brincka, Pavlovič, Podhradský).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián):  Zápas proti kvalitnému súperovi z Moravy sme nezačali dobre a už v ôsmej minúte sme prehrávali 0:2. Postupne sa však hra vyrovnala a už do polčasu sme znížili, keď sa  po peknej krídelnej akcii Marčeka presadil pred bránou Rapan. V druhom polčase sa z diaľky presadil Krovina a vyrovnal. Škoda príležitosti pred koncom zápasu, ktoré vypracoval Maslák, zápas sme mohli aj vyhrať. Zápas mal dobré tempo, najmä v prvom polčase a preto ma teší, že sme zápas zvládli aj fyzicky.

ŽIACI U14

• 22.1.2023 – 11:30 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:3 (1:0)   MFK OKD KARVINÁ

Góly: Móric.

Zostava: Korotvička, Šimko, Bakhsh, Bella, Paluga, Greňo, Móric, Janík, Štípala, Delton, Kempný,

(Brisuda, Sitár, Okuliar, Tuna, Ivaška, Lacko, Nátny).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): V dobrom mládežníckom zápase s kvalitným súperom sme opäť podali vcelku slušný výkon. Lepší z našej strany bol prvý polčas, v tom druhom a najmä v jeho druhej polovici sme začali strácať na kompaktnosti, čo súper využil aj pri vyrovnávajúcom góle. Teší ma, že sa chlapci stotožňujú vecami či už v útoku alebo obrane, hoci prirodzené je, že sa nevyhýbame ani chybám. Trošku mrzia tie takzvané nevynútené, ktoré nám uberajú na silách. Chlapcov však chcem pochváliť.

ŽIACI U13

• 22.1.2023 – 14:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   14:0 (5:0)   FC BANÍK PRIEVIDZA

Góly: Krcho 4, Rýs 3, Fúčela 2, Štafúrik, Veterník, Hanko, Zuskin.

Zostava: Trancygier, Kokavec, Veterník, Zifčák, , Krcho, Omerovič, Knapko, Marguš,  Siekela, Štafúrik, Lipták, Bizíková, Truchlík, Fúčela, Rýs, Zuskin, Hanko, Simonides.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Až na úvodných desať minút mala naša hra vysoké parametre. Veľmi dobre sme kombinovali, z čoho pramenili gólové príležitosti. Tie sme premieňali, a tak sme sa tešili z peknej hry a jednoznačného víťazstva.

ŽIACI U12

• 22.1.2023 – 15:30 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   15:9 (7:3)   FC BANÍK PRIEVIDZA

Góly: Albrecht 5,Šašura 5, Ertel 3, Baranček, Kutnik.

Zostava: Rumpel, Černák, Albrecht, Mazurak, Barica, Baka, Konečný, Šašura, Červeň, Ertel, F. Mulinka, Baranček, S. Mulinka, Šalát, Dolník, Macko, Durmek, Kutnik.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Odohrali sme vyrovnaný zápas v ktorom sme najmä v ofenzíve ukázali veľa dobrých vecí, ktoré si chlapci dokázali preniesť z tréningového procesu, taktiež niektoré individuálne výkony boli veľmi dobre a to nakoniec zápas rozhodlo. Naopak boli rezervy v obrannej činnosti z čoho vznikali šance súpera ale výborný zápas mali obidvaja brankári.

PRÍPRAVKA U11

• 22.1.2023 – 10:00 – Turnaj U11 – ihrisko Martin-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   7:2 (2:1)   FC JUVENTUS ŽILINA

MŠK FOMAT MARTIN   5:3 (1:1)   MFK RUŽOMBEROK

MŠK FOMAT MARTIN   9:7 (3:6)   FC BANÍK PRIEVIDZA

MŠK FOMAT MARTIN   8:2 (3:1)   FK DUBNICA NAD VÁHOM

Zostava: Štafúrik, Matušek, Jendrušák, Tuna, Filc, Bobrovský, Greňo, Pavlanin, Mác, Gross, Štubňa, Sopkuliak, Buocik, Záborský, Luchkai.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Odohrali sme veľmi kvalitný miniturnaj na domácej pôde s veľkou porciou minutáže, čo nám umožnilo dať priestor väčšine chalanov. Počas zápasov sme ukázali individuálnu kvalitu, pekné kombinačné akcie a veľa gólov. Zápasy nám ukázali aj naše slabšie stránky, na ktorých musíme počas tréningov pracovať. Celkovo celý miniturnaj hodnotíme pozitívne a chalanov chválime za predvedené výkony.

PRÍPRAVKA U10

• 21.1.2023 – 10:00 – Halový turnaj U10 – hala Martin SŠ.

MŠK FOMAT MARTIN   7:1 a 8:0   ŠK DYNAMO DIVIAKY U11

MŠK FOMAT MARTIN   0:1 a 3:3   TJ TATRAN KLÍN U11

Zostava: Hrnčiar, Dérer, Horňák, Belošic, Sedlačko, Malík, Roháčik M., Roháčik J., Revús, Juraš, Harnádek, Kutman, Surovec, Král, Frniak, Pravňan, Cabada, Šramel, Mažári, Chyla.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): V sobotu sme si pozvali na triangel družstvá z obcí, a treba povedať, že nám vzdorovali nad očakávanie. Škoda, že Hráči Diviak neboli fyzickejší. Presne to som od zápasov očakával. My budeme futbalovejší a súper sa nám bude chcieť vyrovnať v dôraze. Dominovali sme vo všetkých herných činnostiach, akurát dávame málo gólov. Dôležité je, že sa vieme dostať do šancí. Najkrajší zápas triangla bol nakonci, keď si obidve partie zahrali medzi sebou 30 minútový zápas. Vyhrala prvá partia 4:3. Musím pochváliť každého jedného chalana za prístup a predvedený výkon.

PRÍPRAVKA U9

• 22.1.2023 – 10:00 – Halový turnaj U9 – hala Martin SŠ.

MŠK FOMAT MARTIN   2:0 (1:0)   FK SLOVAN ŽABOKREKY

MŠK FOMAT MARTIN   0:2 (0:1)   RSC HAMSIK ACADEMY

Zostava: Štafurík, Strapko, Mihálik, Poruba, Chomist, Dúbravcová, Hanko, Kirn, Pobeha, Časar, Bartko.

Hodnotenie trénera (Skladaný Martin): V nedeľu sme odohrali domáci miniturnaj proti chlapcom zo Žabokriek a Banskej Bystrice. V úvodnom zápase proti Žabokrekom sme si vytvorili dostatok príležitosti, ktoré sme konečne dokázali aj premeniť a zaslúžene sme sa tešili z víťazstva. V druhom zápase proti Hamsik Academy nám vôbec nevyšiel začiatok. Inkasovali sme tri rýchle góly. Hru sa nám však podarilo vyrovnať, vypracovali sme si aj šance, ale so zápasom sa nám už nič nepodarilo urobiť. Po polhodinovej prestávke sme nastúpili ako vymenení. Vydreli sme síce víťazstvo proti Žabokrekom, súperovi z Banskej Bystrice sme však už nestíhali takmer v žiadnej hernej činnosti a zaslúžene sme prehrali. Cez víkend nás čaká turnaj vo Vranove nad Topľou a ja pevne verím, že tam chlapci podajú zlepšený výkon.

PRÍPRAVKA U8

• 21.1.2023 – 10:00 – Halový turnaj U8 – telocvičňa Martin Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   7:2 a 4:1   FC JUVENTUS ŽILINA

MŠK FOMAT MARTIN   1:2 a 4:3   TJ TATRAN KLÁŠTOR POD ZNIEVOM U9

Zostava: Čepela, Hamplová, Peržeľ, Hampel, Vaško, Beca, Stacho, Žabka, Geroč,

Bočkay, Čáni, Phám, Madara, Raffaj, Vlček, Beca, Vaško, Ivanov.

Hodnotenie trénera(Fúčela Rastislav): S prístupom obidvoch našich družstiev k svojím zápasom som spokojný. Všetci odohrali kvalitné dvojzápasy a sme radi, že sme mali možnosť konfrontácie s fyzicky zdatnejšími súpermi, ktorým sme sa našou bojovnosťou dokázali vyrovnať a našou rýchlosťou a väčšou individuálnou kvalitou sme ich dokázali poraziť. O výsledkoch rozhodli naši rozdieloví hráči, ale za prístup si zaslúži pochvalu každý jeden, kto do zápasov nastúpil. Do budúcna však potrebujeme zlepšiť prácu s priestorom a predovšetkým efektivitu, ktorá dnes bola našou najväčšou slabinou.