• 18.3.2023 – 14:30 – III.Liga-Západ – 18.kolo – ihrisko Malženice.

OFK MALŽENICE   2:1 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Holeš, Dadák, Brodňan, Garaj, Líška, Barčík (C), Otruba, Dinga, Chovanec, Cvik, Ďungel,

• 19.3.2023 – 10:00 – II.Liga-SD – 18.kolo – ihrisko Nitra.

FK ČERMÁNSKY NITRA   0:2 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Pavlík, Lukášik (PK).

Zostava: Lilge, Spišák, Sásik, Halama, Lukášik, Ursíny, Ondruš, Dolník, Pavlík, Tichý, Schmied,

(Rybár, Horník, Ílovský, Lesev, Lipinský).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Z našich vonkajších zápasov bol tento najvydarenejší. Dokázali sme konečne skĺbiť dobrý herný prejav v ofenzíve aj v  defenzíve a zaslúžene sme tento zápas vyhrali. Súpera sme vysokým pressingom dokázali dostať do zložitých situácií a z viacerých možností sa nám podaril dať pred koncom polčasu zaslúžene gól. V druhom polčase aj napriek väčšiemu odporu súpera sme mali výborné úseky v ofenzíve a tým sme dokázali hráčov Nitry udržať stále na dištanc. Špeciálne by som však vyzdvihol prácu celého družstva na čele s Adamom Lilgem v bráne v defenzíve. Tak dobre organizovane a disciplinovane, a hlavne bez chýb v obrane, sme ešte nehrali. Z toho mám veľkú radosť  a verím, že nadviažeme na podobný výkon aj v ďalších zápasoch.

DORAST U17

• 19.3.2023 – 12:30 – II.Liga-MD – 18.kolo – ihrisko Nitra.

FK ČERMÁNSKY NITRA   1:2 (1:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Štrkáč, Kopčan.

Zostava: Kalnický, Poliak, Čeman, Mencel, Kresťan, Lamoš, Krška, Hanek, Štrkáč, Smik, Murček,

(Kapusta, Riljak, Kopčan, Válek).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): Prvý polčas sme síce prehrali o gól, ale výkon zniesol aspoň nejaké parametre. Snažili sme sa diktovať tempo zápasu a súper hrozil iba z rýchlych útokov. V stredovej zóne chalani vyprodukovali jednoduché straty lôpt, ktoré následne viedli k množstvu súbojov. Vedeli sme o našej sile v krídelných priestoroch, ale počas prvého polčasu sme sa nedokázali presadiť. V druhom polčase chalani rýchlo otočili výsledok zápasu na konečných 1:2, ale herný prejav bol najhorší v jarnej časti. Zbytočne sme zápas zdržiavali, prehrávali sme osobné súboje a nevedeli sme vôbec využiť naše silné stránky. Súper hral jednoducho a dlhými prihrávkami do pokutového územia nás dostával pod tlak. Víťazstvo teší, ale predvedený herný prejav určite nie.

ŽIACI U15

• 18.3.2023 – 10:00 – I.Liga SŽ – NČ 4.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:1 (1:1)   FK POHRONIE

Góly: Pavlovič, Kúdelka.

Zostava: Nečesaný, Kováčik, Klenec, Šuhaj, Mendel, Krovina, Janík, Skladaný, Marček, Kúdelka, Pavlovič,

(Poláček, Fekiač, Cálik, Podhradský).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Dobrý mládežnícky zápas, ktorému nechýbala dramatickosť, emócia a snaha o víťazstvo do posledných chvíľ zápasu, a to či už z našej strany alebo zo strany súpera. Prvý polčas bol z našej strany slabší, chýbala hlavne presnosť prihrávky a aj pohybovo sme zaostávali za súperom. V druhom polčase sme zlepšili všetky činnosti a zápas sme ovládli. Podarilo sa nám streliť druhý gól a výbornou defenzívou sme už súperovi v podstate nič nedovolili. Naopak mi sme stále hrozili z rýchlych brejkov, žiaľ bez dobrej finalizácie. Dnes chlapci spravili viac pre víťazstvo ako v posledných zápasoch a hneď sa im to vrátilo.

ŽIACI U14

• 18.3.2023 – 12:00 – I.Liga SŽ – NČ 4.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:2 (2:1)   FK POHRONIE

Góly: Lacko 2, Greňo.

Zostava: Korotvička, Kalnický, Bakhsh,  Nátny, Móric, Lacko, Štípala, Delton, Ivaška, Švichký, Kempný,

(Bella, Okuliar, Greňo, Janík).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Mali sme dobrý vstup, keď sme hru kontrolovali podľa našich plánov a dostali sa aj do dvojgólového vedenia. Následne nás znervóznil kontaktný gól a najmä obligátna hrubá chyba hneď na začiatku druhého polčasu. Smerom dopredu sme sa snažili často zakončovať, no niekedy nám chýbal pokoj v zakončení. V závere duelu sa už vyskytlo viacero nepresností v rozohrávke, chýbal väčší dôraz a dôslednosť v obrannej fáze.

ŽIACI U13

• 18.3.2023 – 15:00 – I.Liga MŽ – 14.kolo – ihrisko Liptovský Martin-Pltník.

MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ   2:1 (2:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Hanko.

Zostava: Lipták, Mišún, Veterník, Krcho, Štafúrik, , Fúčela, Hanko, Knapko, Zuskin, Bizíková  Marguš, Kokavec, Facuna, Truchlík, Zifčák, Trancygier.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Očakávaný zápas pre nás nedopadol dobre. Proti fyzický zdatnému súperovi sme nedokázali hrať svoj kombinačný futbal. Jednoduchá nakopávaná hra domácich nám robila problémy. Lopty, ktoré sme získali sme vzápätí rýchlo strácali. Prvý gól sme dostali po sérii odrazených lôpt, o chvíľu druhý po rohovom kope. V úplnom závere polčasu peknou strelou znížil Hanko. Do druhého polčasu sme vstúpili výborne. Opäť Hanko strelou spoza šestnástky nedal šancu brankárovi domácich, tentokrát však loptu zastavilo brvno. O chvíľu svoju peknú individuálnu akciu zakončil Knapko strelou tesne vedľa. Od tohto momentu sa iba bojovalo. Šance si už mužstva nedokázali vytvoriť. Po záverečnom hvizde prišla spontánna radosť domácich. My odchádzame sklamaný. Ja osobne som sklamaný, že v tomto zápase išla bokom kreativita a futbalovosť, na úkor výsledku. Žiaľ u obidvoch mužstiev.

ŽIACI U12

• 18.3.2023 – 16:30 – I.Liga MŽ – 14.kolo – ihrisko Liptovský Martin-Pltníky.

MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ   1:3 (1:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Baka, Albrecht, Kraľ.

Zostava: Černák, Rumpel, Kutnik, Konečný, Červen, Mazurak,Baranček, Macko, F. Mulinka, Vaško, Šašura, Albrecht, Baka, Kraľ.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Zápas sme odohrali vo formáte 8 na 8 medzi šestnástkami. Od začiatku sa hralo na polovici súpera, no v prehustenom priestore sme sa veľmi ťažko dostávali do príležitostí, a keď sa to podarilo, boli sme nedôrazný alebo nepresný pri zakončení. Po dlhom výkope súperovho brankára a zmätku v našej obrane sme prehrávali. Chlapci však stále hrali konštruktívne a individualne či hernou kombináciou sa snažili prekonať súpera, čo sa podarilo 3 krát a zápas sme zaslúžene vyhrali.

PRÍPRAVKA U11

• 18.3.2023 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Rudlová.

RSC HAMSIK ACADEMY   0:4   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Kucka, Jendrušak, Ighnačak, Štafúrik, Luchkai, Buocik, Pavlanin, Matušek, Gross, Filc, Greňo, Sopkuliak, Bobrovský, Tuna, Onufer, Jahn.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): V sobotu už v príjemnom slnečnom počasí sme odohrali prípravný zápas a to proti Hamsik Academy. Hrali sme formátom 4x20minút čiže chlapci mali slušnú minutáž. Proti technicky kvalitnému súperovi sa chlapci presadzovali zo začiatku veľmi ťažko. Ale postupne sme začali dominovať v hre 1v1, čo sa prejavilo na množstvo strelených góloch. Chlapov musíme pochváliť za predvedený výkon. Celý zápas boli sústredení, dávali do hry všetko. Bolo na nich vidieť, že ich futbal baví a čo je najdôležitejšie, prenášali prvky z tréningového procesu do zápasu.

PRÍPRAVKA U10

• 19.3.2023 – 10:00 – MiniTurnaj U10 v Žiline – ihrisko Závodie.

MŠK FOMAT MARTIN   1:1 a 6:0   RSC HAMSIK ACADEMY

MŠK ŽILINA   5:1 a 6:0   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Hrnčiar, Roháčik J., Šalaga, Dérer, Horňák, Kutman, Surovec, Revús, Malík, Roháčik M., Sedlačko, Cabada, Harnádek.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Odohrali sme triangel proti 2 kvalitným súperom pričom sme hrali 6+1 a s každým súperom 2×25 minút. Odohrali sme 2 rozdielne zápasy. Proti Žiline sme v oboch polčasoch začali veľmi dobre, boli sme aktívny a behali sme so súperom. Dokonca v prvom polčase sme išli do vedenia 1:0. Ale akonáhle sme dostali 1. a 2. gól, chalanov to zlomilo a následne to bol z našej strany nevýrazný výkon bez pohybu a dôrazu. V zápase proti Hamšíkovej akadémii to bol úplne odlišný výkon, keďže sme boli aktívny a dôrazný počas celého zápasu. Chalani prepínali po strate lopty, hrali viac súboj 1v1, v ktorých boli aj úspešný a odmenou im boli strelené góly.

PRÍPRAVKA U8

• 18.3.2023 – 15:00 – Prípravný zápas – ihrisko Rudlová.

RSC HAMSIK ACADEMY   3:2   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Glušič, Taraba, Héger, Hlatký, Čáni, Kubiatko, Phám, Ignačák, Ivan, Konečný, Stacho, Pápp, Raffaj, Čepela, Hamplová, Kucka, Hampel.

Hodnotenie trénera (Bučo Jakub): Po dlhšom čase sme sa opäť po zimnej prestávke predstavili na umelej tráve. Odohrali sme vyrovnaný zápas s kvalitným súperom. Napriek tomu, že niektorí naši rozdieloví hráči dostali voľno a iní zápas vynechali kvôli zdravotným problémom musím hráčov najmä za prístup k zápasu pochváliť. Síce sa hlavne v našom tímovom výkone objavilo viacero nedostatkov predovšetkým v defenzíve a v hre brankárov, tak musím vyzdvihnúť individuálne výkony niektorých hráčov, ktoré ma príjemne prekvapili. Hráči od ktorých som očakával, že nás svojim výkonom potiahnu tak moje očakávania naplnili a čo ma najviac teší, že hráči ktorí dostali po dlhšom čase a rôznych zdravotných komplikáciách šancu, tak ma svojím výkonom a prístupom prekvapili i potešili.

JUNIORKY WU19

• 19.3.2023 – 10:00 – I.Liga Juniorky sk.B – 14.kolo – ihrisko Trenčín.

AS TRENČÍN   7:4 (1:4)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Cígerová 2, Krkošová, Laurinčíková.

Zostava: Jeleňová, Grossová, Malčáková, Štefanidesová E., Lauková, Laurinčíková,  Minčíková, Cígerová, Jaborská, Krkošová, Kováčiková,

(Wänkeová).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Aj napriek improvizovanej zostave a veľkému počtu absencií sme sa predčasne nevzdali a počas celého prvého polčasu sme boli lepším družstvom. Škoda, že po strelení prvého gólu sme okamžite inkasovali. Potom sme ale excelovali a pridali sme ďalšie tri. Nebyť zranenia Cígerovej, ktorá bola opäť najlepšou hráčkou na ihrisku, asi by sme tento zápas zvládli. V polčase domáci vystriedali a poslali do hry najvyťaženejšie hráčky, ktoré pravidelne nastupujú za ligové ženy. Kombinácia týchto dvoch zásahov do zápasu bola pre nás fatálna. Pokiaľ domáci nevyrovnali, tak sme ešte žili. Po vyrovnaní to už bolo len čakanie na víťazný zásah, ktorý prišiel veľmi skoro a my sme to po tomto zásahu domácich vzdali. Veľmi ma mrzí konečný výsledok, najmä pre naše dievčatá, ktoré napriek obrovskej snahe dnes nezažili ten dobrý pocit z kvalitne odohratého zápasu. Babám ďakujem za predvedený výkon, za súdržnosť celého kolektívu a pevne verím, že sa nám na prvý polčas podarí nadviazať v najbližšom zápase.

ŽIAČKY WU15

• 19.3.2023 – 12:00 – I.Liga Žiačky sk.B – 14.kolo – ihrisko Trenčín.

AS TRENČÍN   2:3 (1:3)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Ďanovská 2, Jesenská.

Zostava: Rajčanová, Baumanová, Bíziková, Pálešová, Filová, Adamčíková, Faziková, Martiníková, Jesenská, Veterníková, Ďanovská,

(Orlovská, Nogová, Brezniaková, Kucháriková, Bobčeková, Kudelková).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Začali sme výborne a aj vďaka obrovskej kvalite na našej strane sme v zápase viedli už od 1.minúty. Polčas sme vyhrali 3:1 aj to len vďaka korekcii „pána rozhodcu“, ktorý na môj vkus odpískal až príliš prísny pokutový kop pre domácich. To ale nebolo všetko od „pána rozhodcu“ a v druhom polčase domáce hráčky vrátil svojim rozhodnutím späť do zápasu neodpískaním jasného ofsajdového postavenia domácej hráčky. My sme aj napriek tomu mali veľa gólových príležitosti, no nie a nie rozhodnúť o zápase a streliť víťazný gól. Nakoniec sme mali aj kus šťastia, keď v poslednej minúte domáce hráčky nepremenili dve obrovské príležitosti. Babám gratulujem k víťazstvu a k zvládnutému zápasu.