SLOVNAFT CUP 2020/2021

1. KOLO

V sobotu 25. Júla 2020 sa na štadióne v Martine odohralo prvé kolo Slovenského pohára medzi domácimi ATTACK Vrútky a MŠK FOMAT Martin. Tento zápas symbolicky otvorili osobnosti Slovenského futbalu, páni Dušan Galis a Vladimír Weiss st., spolu s primátorom mesta Martin pánom Dankom, a predsedom správnej rady MŠK FOMAT Martin pánom Deltonom. Po polčase svietilo na tabuli skóre v prospech Fomatu, a po záverečnom hvizde boli naplnené papierové predpoklady do bodky. Výsledok zápasu 1:7 pre FOMAT stanovili šiesti hráči hostí a jeden vlastný gól Letrika. Postupne sa presadili v 20. minúte Cvik, 26. Repáň premenil pokutový kop. Po zmene strán skórovali Jurášek v 60. a Dinga v 62. minúte. V závere zápasu skórovali striedajúci Arvensis v 89. minúte a Bučo v 90. minúte – pre ktorého to bol premiérový gól po príchode z dorastu do „áčka“ v ostrom zápase. Jeho neštandardná oslava gólu sa však nepáčila hlavnému rozhodcovi zápasu Plaveckému, ktorý Jakuba „odmenil“ žltou kartou. Za domáce Vrútky sa v druhom polčase presadil Gorgosz, ktorý ako jediný prekonal nášho talentovaného brankára Petra Kulicha v 74. minúte.

Tak ako sme predpokladali, divácka návšteva tohto zápasu bola naozaj nevídaná. Oficiálne čísla o počte divákov síce nemáme, ale niektoré zábery z priloženej galérie tieto slová len potvrdzujú.

Muži z MŠK FOMAT Martin by si najbližšie v Slovenskom pohári mali zmerať sily s druholigovým FK Poprad. Druhé kolo Slovnaft Cup-u je naplánované na stredu 19. augusta 2020. Zápas by sa mal odohrať na ihrisku v Žabokrekoch o 17-tej hodine.

Gratulujeme našim chlapcom k víťazstvu – Jedno srdce jeden tím – MŠK FOMAT Martin!!!