SLOVNAFT CUP – 2.KOLO

PO 8-GÓLOVEJ PRESTRELKE IDE ĎALEJ POPRAD

Dnes sa na ihrisku v Žabokrekoch odohralo druhé kolo Slovenského Pohára v sezóne 2020/2021, kde domáci MŠK FOMAT Martin privítali druholigový FK Poprad. Stretnutie dalo divákom hádam všetko, čo má atraktívny zápas mať. Veľa gólov, pokutové kopy, zápletka až do konca, a nakoniec rozhodujúce penaltové rozstreli. Ešte v polčase viedli naši chalani o gól 3:2 (po dvoch góloch Lanka a premenenom pokutovom kope Repáňa), no mohlo byť veselšie, keby hosťujúci Erik Hurný nepridal v 45. minúte svoj vtedy druhý gól v zápase. Ako sa ukázalo, najmä tento hráč, resp. jeho góly boli základným kameňom postupu Popradu do tretieho kola Slovenského Pohára.

V druhom polčase sa práve vyššie menovaný hosťujúci hráč ujal lopty pre pokutový kop, ktorý bol nariadený proti našej bráne. Jeho finalizáciou zabezpečil priebežný stav 3:3 a zároveň strelil svoj tretí gól v zápase. Hosťom sa neskôr podaril obrat, keď v 69. minúte naklonil misku váh na stranu Popradu hosťujúci Jurčišin. Od 40. minúty zápasu, kedy Lanko zvyšoval na 3:1 pre FOMAT, sa martinčanom nedarilo prekonať brankára hostí, a Poprad postupne viedol už 4:3. Tréner Šuhaj tak musel siahnuť po treťom striedaní v zápase, kedy na ihrisku vymenil Mareka Lanka minulosezónny dorastenec Martina, Jakub Bučo. Jakub strelil svoj premiérový pohárový gól aj Vrútkam v prvom kole, vtedy ale už za dávno rozhodnutého stavu. Tentoraz však mal byť „žolíkom“ domáceho trénera. A stalo sa: Bučo rozburácal fanúšikov aj spoluhráčov gólom v 90. minúte a vyrovnal stav stretnutia na 4:4.

Preto prišiel na rad penaltový rozstrel, a napriek tomu, že brankár Kulich chytil jednu penaltu (z čoho sa náramne na ihrisku tešil), nakoniec predsa len v rozstrele dali viac gólov hostia z Popradu. Ten skončil v pomere 5:6 pre hostí.

Napriek prehre našich mužov si títo zaslúžia veľký potlesk, lebo opäť hrali srdcom a bojovali až do konca. Je to klišé, ale rozhodujúce penalty sú však lotériou. Hrajú moderný a atraktívny útočný futbal, veď v dvoch zápasoch Slovenského pohára nastrieľali súperom dohromady 11 gólov!!!

Pohárová púť pre Martin sa skončila, a tréner Šuhaj sa tak môže so svojimi zverencami naplno sústrediť na ligovú sezónu. Už v túto nedeľu ich čaká zápas 4. kola TIPOS III.Ligy-Stred vo Zvolene. Držme chalanom palce.

Komentár trénera Šuhaja a popis priebehu tohto pohárového zápasu vám ponúkneme už čoskoro vo výsledkoch nášho Áčka.

JEDNO SRDCE JEDEN TÍM – MŠK FOMAT MARTIN!!!