KAŽDÁ SÉRIA RAZ SKONČÍ

V III. LIGE VIAC AKO ROK BEZ PREHRY

A je to tu. Famózna séria martinčanov pod vedením skúseného trénera Šuhaja je na konci. Dnes v druhom kole TIPOS III. Ligy – Stred podľahli na ihrisku v Krásne nad Kysucou domácim v pomere 3:2 napriek tomu, že už v 16. minúte bolo po góloch Barčíka a Juráška na ukazovateli skóre 0:2. Domáci Tatran však ešte do polčasu znížil, a v druhom dejstve predviedol obrat na konečných 3:2 po „víťaznom“ góle v 89. minúte. Treba povedať aj fakt, že domáce mužstvo hralo od 73. minúty oslabené, kedy musel z ihriska po druhej žltej karte predčasne odísť autor vyrovnávajúceho gólu Ševčik. Viac o tomto zápase, jeho priebeh a komentár martinského trénera sa dočítate v najbližšom výsledkovom servise, alebo vo výsledkoch A-mužstva.

Späť k sérii ligovej neporaziteľnosti martinského „Áčka“: museli sme zalistovať do vcelku dôb ďalekých. Viac ako rok bodovali naši chlapci v každom zápase. Veď posledná prehra v TIPOS III. Lige – Stred sa datuje na 11. mája 2019. Bolo to na ihrisku v Žabokrekoch, hralo sa 23.kolo sezóny 2018/2019, a posledným celkom, ktorý až do dnešného dňa, uchmatol našim futbalistom všetky body boli hráči MFK Zvolen. Vtedy skočil zápas v pomere 1:2. Za hostí skórovali Kotora a Slovák, a jediným martinským strelcom bol Boďa. Od tohto dňa odohrali martinčania 21 ligových zápasov bez prehry. V Slovenskom pohári v minulej a tohtoročnej sezóne odohrali dohromady 4 zápasy, a v tej minulej podľahli favorizovanému celku áčka Ružomberka.

FOMAT sa v priebehu týchto viac ako dvoch desiatkach súťažných duelov prezentoval útočným futbalom, čo bolo iste základom tejto úspešnej série. Gratulujeme realizačnému tímu, trénerom a hráčom., a ďakujeme za to, že sme v ligových stretnutiach tak dlho neodchádzali so sklonenou hlavou. Napriek odchodom niekoľkých skúsených či talentovaných opôr mužstva veríme, že sa už onedlho budeme tešiť z ďalšej, možno ešte úspešnejšej série, ako bola táto.

Veď v Martine sa hrá futbal srdcom:  JEDNO SRDCE, JEDEN TÍM – MŠK FOMAT MARTIN!!!