• 11. októbra 2020
  • Muži A
  • 675 Views

Skončila sa ďalšia famózna séria mužov

Nie až tak dávno ste si mohli prečítať ČLÁNOK o ukončení série neporaziteľnosti nášho A-mužstva v lige. Bolo to po prehre v 2. kole aktuálne prebiehajúcej sezóny 3:2 na ihrisku v Krásne nad Kysucou. Datoval sa 9. august 2020.

Včera sa po zápase 11. kola TIPOS III. Ligy – Stred skončila takmer 17 mesiacov trvajúca séria Domácej neporaziteľnosti nášho „Áčka“ v lige. Presnejšie to bolo 517 dní. Tento husársky kúsok sa podaril hosťom z Námestova. Najskôr sa však pozrieme, kedy to celé začalo: zápas 23. kola sezóny 2018/2019 – 11. mája 2019 – domáci MŠK FOMAT Martin proti hosťom z MFK Zvolen. Zápas skončil výhrou hostí 2:1. Za FOMAT skóroval ešte v prvom polčase Maťo Boďa. Platilo, že do včerajšieho dňa fomaťácke „Áčko“ od tohto zápasu doma neprehralo!!! Je pravda, že táto séria bola ovplyvnená aj výpadkom jarnej časti sezóny 2019/2020. No ak by sme sa na to pozreli počtom odohraných zápasov v lige na domácej pôde, vyšlo by, že až 15. zápasov Martin doma neprehral. Dokonca platí fakt, že až v 14. zápasoch bodovali naplno, a len v jednom zápase doma remizovali. Bolo to ešte na začiatku tejto skvelej série, keď sa body delili po remíze 1:1 s MFK Ružomberok „B“ a to 7. júna 2019 v 27. kole sezóny 2018/2019. Od vtedy až do včerajšieho dňa odchádzali všetci naši ligový súperi domov s „prázdnou“. Najväčšiu nádielku počas tejto série si odnášali hráči z MŠK Rimavská Sobota, keď sme v 9. kole TIPOS III.ligy-Stred v sezóne 2019/2020 zvíťazili v pomere 9:0 (polčas 6:0). Skórovali 3-gólový Vajagić, 2-gólový Boďa, a Stašík, Mlynár, Dinga, Lanko.

Zvláštnosťou je, že aj vo včerajšom zápase to po prvom polčase ešte vyzeralo tak, že sa séria natiahne minimálne o týždeň. Heslo „Môj dom, môj hrad“ platilo aj po 45. minútach, po ktorých sme vyhrávali 1:0. Súperom otočený výsledok zápasu v druhom polčase však zmaril bodový zisk martinčanov. Či tento pre nás nepriaznivý výsledok mal na svedomí fakt, že sa hralo prakticky na prázdnom štadióne, že hráči necítili podporu fanúšikov, môžme už len polemizovať. Ihrisko aj lopta boli pre obe družstvá rovnaké, no ten povestný trinásty hráč zrejme chýbal.

Včerajšia prehra, či ukončená séria domácej ligovej neporaziteľnosti nás. veríme, nezlomí. Práve naopak, nakopne k ďalším dobrým výkonom mužstva, kedy budú môcť bodovať – či už doma alebo aj na ihriskách súperov.

Ďakujeme chlapcom a celému realizačnému tímu za ďalšie skvelé momenty v lige. Veríme, že už onedlho sa budeme môcť pýšiť ďalšou skvelou sériou.

JEDNO SRDCE JEDEN TÍM – MŠK FOMAT MARTIN!!!