ZHODNOTENIE SEZÓNY A-MUŽSTVA

Porozprávali sme sa s Pavlom Šuhajom

 

  • Sezóna 2021/2022 je na konci. Dovoľ mi zagratulovať k peknému tretiemu miestu. Ambície po jesennej časti však boli o čosi vyššie. Kde nastal ten zlomový moment?
Ďakujeme veľmi pekne. Najprv musím poznamenať, že cieľ, ktorý sme si dali, sme splnili a postúpili sme do novovytvorenej 3.ligy západ, kde sa stretnú 3 najlepšie mužstvá zo stredu, 3 najlepšie mužstvá z Bratislavy a  10 mužstiev zo Západu. Čo sa týka ambícii, tak každý športovec ma len tie najvyššie ciele a tak to bolo aj u nás v kabíne. Bohužiaľ sme urobili resp. neurobili pár dobrých rozhodnutí v zime, keď sa žiadalo lepšie doplnenie kádra a zvýšenie konkurencie v mužstve a tým by sme urobili tlak na hráčov a kabínu podávať ešte lepšie výkony. Je to ponaučenie do budúcnosti.
  • Na jar pribudli do kádra dvaja legionári s bohatými skúsenosťami. Naplnili však tvoje očakávania?
Ako som už spomenul vyššie museli sme rýchlo reagovať, keďže niektorí skončili a niektorí sa nám dlhodobo zranili. Išli sme cestou zahraničných hráčov a preto sme angažovali Dimu a Artema. Samozrejme tiež podávali dobré výkony s horšími.
  • Práve z dôvodu veľkého počtu zranených hráčov si bol nútený, najmä v zápase proti Žarnovici, povolať až päť chlapcov z dorastu (z toho traja boli nominovaní v základnej zostave). Vedel by si si predstaviť niektorých z nich v ďalšom pôsobení v A-mužstve?
Tak Dominik Kulich je s nami v procese už rok. Tréningový proces absolvuje s nami a kedže priorita klubu bola záchrana v 2.lige dorastu, tak „Kuľo“ chodieval prioritne na zápasy dorastu. A čo sa týka, či by som si ich vedel predstaviť  v A-mužstve, tak všetci končiaci v doraste sa zapoja do letnej prípravy s „áčkom“ a uvidíme ako sa s tým pobijú.
  • Práve Dominik napriek zápasovej vyťaženosti v tvojom kádri zvládal aj zápasy za U19, kde sa stal s 23. gólmi druhým najlepším strelcom súťaže. Sledoval si jeho výsledky aj v tejto súťaži, resp. ako sa U19-ke darí najmä v jarnej časti?
Jasne že som sledoval, keďže každý týžden som komunikoval s trénerom U19 aj o odohratom zápase a samozrejme aj o nasledujúcom zápase.Čo sa týka Dominika tak je len na ňom, ako sa stým vysporiada, lebo talent má a to je  je jedna vec a tvrdá práca druhá. Ak chce byť úspešný, musí dávať oveľa viac futbalu, a to či už pred tréningom alebo po tréningu.
  • Všimli sme si, že najmä po prehratom zápase s Dolným Kubínom na ihrisku v Žabokrekoch, sa divácka kulisa značne preriedila. Už tam nebol ten potrebný 12. hráč. Bolo to vidieť na chalanoch, že necítili tú potrebnú podporu od fanúšikov?
Tak to je dlhodobý problém, keďže svoje domáce zápasy hrávame v Žabokrekoch a nie v Martine.
  • Viem, že je zrejme ešte priskoro hovoriť o nadchádzajúcej sezóne, ale v prípade, že budeš pokračovať na lavičke FOMATu v pozícii hlavného trénera, čo by si si najviac prial?
Tak jednoznačne, aby so mnou ostala moja nielen pravá ruka, ale obidve, Miro Barčík. Aby sme si udržali hráčov s ktorými počítame do ďalšej sezóny, a dôležité bude aj to, ako sa doplní káder pre sezónu 2022-2023, ktorá bude veľmi, veľmi ťažká.
  • A na záver ti chcem popriať pár oddychových týždňov, aby si nabral nové sily po vyčerpávajúcej sezóne. Chcel by si svojim zverencom prípadne fanúšikom ešte touto formou niečo odkázať?
Chcel by som hlavne poďakovať, ako som už spomínal Baggiovi, Jožkovi, Berkymu, hráčom …,  lebo bez týchto ľudí by sme nemali takú peknú sezónu. Každému prajem hlavne veľa zdravia a oddychu do novej etapy martiského futbalu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *