SLOVNAFT CUP 2. KOLO

Pred zápasom s Bytčou

 

FOMAT v druhom kole Slovnaft Cupu pred ďalšou výzvou. Martin cestuje do Bytče.

Futbalisti FOMAT Martin zvládli svoje úvodné predstavenie v slovenskom pohári, keď na Orave porazili tamojší tím z Lieseku tesne 2:1. V druhom kole Slovnaft Cupu stojí pred Martinčanmi o niečo náročnejšia prekážka. Tou je súper z Bytče.

Hráči Bytče vstúpili do Slovnaft Cupu suverénne, podarilo sa im rozstrieľať Belú, ktorej v gólovom zápase nadelili porážku v pomere 7:3. MFK Bytča, tradičný futbalový klub, ktorý vznikol už v roku 1912, patrí do šiestej najvyššej súťaže, ale nenechajte sa zmiasť. V meste, v ktorom žije približne 11,2 tisíca obyvateľov, sa snažia robiť futbal moderne a kvalitne. Aj keď sa to na základe papierových predpokladov nemusí zdať, musí si dať FOMAT pred svojím druhým zápasom v tohtoročnej edícii Slovnaft Cupu naozaj veľký pozor.

Pred niekoľkými mesiacmi vstúpil do futbalu v Bytči Róbert Boženík, podnikateľ a vizionár, ktorý je okrem iného otcom slovenského futbalového reprezentanta s rovnakým menom. Ten momentálne nastupuje v portugalskom klube Boavista FC, kde je na hosťovaní z Feyenoordu Rotterdam. Boženík senior spojil sily s manažérom Stanislavom Lojdlom a spoločne sa rozhodli, že posunú MFK o niekoľko úrovní nahor. Je pred nimi dlhá cesta, ale prvé kroky už učinili, pričom im nechýbajú energia, chuť, plán a v neposlednom rade kapitál, bez ktorého sa šport na Slovensku (a ani nikde inde vo svete) robiť nedá.

Cieľom nie je vybudovať iba silný seniorský tím MFK Bytča, ale snahou je sa taktiež venovať mladým talentom a ich výchove. Ktovie, možno v bytčianskom okolí behá niekde druhý Boženík, ktorý len potrebuje dostať priestor. V Bytči by radi vybudovali futbalovú akadémiu a mužský tím posunuli čo najvyššie. Je to samozrejme niekoľkoročný projekt, ale nie nadarmo sa hovorí, že začiatky sú najťažšie. V kádri nášho stredajšieho súpera nájdete viaceré známe futbalové mená, spomenúť môžeme napríklad trojicu Filo, Kiš a Špánik.

Opomenúť rozhodne nemožno ani Viktora Pečovského. Ten strávil svoje najlepšie futbalové roky v MŠK Žilina, dostal sa do slovenskej reprezentácie a i keď už má 39 rokov, jeho herné myslenie je stále na profesionálnej úrovni. Pre FOMAT môže byť hrozbou, pretože svojím spoluhráčom rozdáva lopty ako za starých čias.  Spomínaný manažér Stanislav Lojdl je zároveň aj klubovým trénerom, má teda prehľad o kádri, vie akým spôsobom ho chce doplňovať, pričom Bytča sa snaží nadobudnúť jednoznačnú a rozpoznateľnú hernú tvár.

Papierovým favoritom, aj napriek sympatickej a ambicióznej práci MFK Bytča, ostáva FOMAT Martin, ktorý sa nachádza v tretej najvyššej slovenskej súťaži. Zverenci trénera Pavla Šuhaja sa pokúsia v pohárovej súťaži o napravenie chuti po víkendovej ligovej prehre s Malženicami (0:2), ku ktorej prišlo na ihrisku v Žabokrekoch. Pohárový zápas má výkop v stredu 24. augusta 2022 o 17:00 na štadióne v Bytči, ktorého oficiálna kapacita dosahuje 1000 divákov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *