SLOVNAFT CUP 1.KOLO

FOMAT čaká na severe Slovenska prvá previerka

 

Už zajtra čaká FOMAT Martin prvý tohtosezónny test v slovenskom pohári, ktorý aj v ročníku 2022/2023 bude niesť názov Slovnaft Cup. Kto je súperom nášho klubu v prvom kole začínajúcej edície?
FOMAT začne svoju púť Slovnaft Cupom na severe Slovenska, kde bude súperom Martinčanov TJ Sokol Liesek. Jedná sa o obec, ktorá sa nachádza v okrese Tvrdošín a žije v nej približne 2800 obyvateľov. Liesek v prebiehajúcom ročníku štartuje v VI. Lige v skupine B.
Zverenci Pavla Šuhaja budú vzhľadom na to, že sú klubom, ktorý patrí do III. najvyššej slovenskej súťaže, papierovým favoritom. Pohárová previerka ale vzbudzuje rešpekt, predsa len, Slovnaft Cup so sebou každoročne prináša množstvo zaujímavých príbehov a nečakaných výsledkov.
FOMAT sa vracia do pohárového diania po približne roku, kedy absolvoval dve kolá. V prvom naši chlapci dokázali vyhrať presvedčivo 4:1 nad súperom z Diviak. V druhom kole prišla veľká výzva v podobe vtedajšieho zástupcu Fortuna ligy, a teda najvyššej slovenskej súťaže. Do Žabokriek prišlo FK Pohronie, ktoré potvrdilo úlohu favorita, zvíťazilo 5:0 a postúpilo do ďalšieho kola. Pre FOMAT sa jedná o druhé ostré stretnutie v prebiehajúcom ročníku. V sobotu Martinčania zažili ligový úvod, keď na ihrisku v Žabokrekoch prehrali tesne 0:1 s Ludincami.
Zápas TJ Sokol Liesek – FOMAT Martin je na programe v stredu 10. augusta 2022 o 17:00.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *