KONIEC 2017-2018 SEZÓNY

Sezóna 2017-2018 je na konci!

Dňa 19. júna 2018 sa odohral posledný súťažný zápas, presnejšie v lige prípraviek U11 Turčianskeho Futbalového Zväzu dohrávkou našich U10-tok proti domácim TJ Dynamo Príbovce.  Skončili sa tak všetky zápasy v ligách, v ktorých hráči a hráčky FOMAT-u nastupovali. Od troch vekových kategórií dievčat, cez prípravky, žiakov, dorast, rezervy mužov, až po „Áčko“ mužov. Okrem ligových zápasov sa najmä mládežnícke kategórie zúčastňovali na rôznych futbalových turnajoch. Hráči a hráčky FOMAT-u na nich šírili dobré meno nášho klubu na Slovensku, ale aj v zahraničí. Získali množstvo skupinových a individuálnych trofejí, čím potvrdili fakt, že aj u nás sa s mládežou pracuje na vysokej a kvalitnej úrovni.

V súťažiach, ktoré FUTBALNET kategorizuje aj do tabuľkovej formy, sa víťazmi stali dve družstvá. A to ročník U13 ktorý už niekoľko kôl pred koncom súťaže mohol oslavovať v I. lige mladších žiakov U13 – Stred, a družstvo prípraviek U11, ktoré vyhralo okresnú súťaž TFZ prípraviek U11.

Určite stoja za zmienku aj pekné druhé miesta oboch dorasteneckých ročníkov, ktoré v II. lige MD – U17, resp. v II. lige SD – U19 pustili pred seba jediné družstvo. V oboch ligách zhodne to bola MFK Dukla Banská Bystrica. Druhé miesto v lige TFZ prípraviek U11 obsadilo naše mladšie prípravkárske družstvo vekovej kategórie U10, hneď za      U11-kami FOMAT-u. A peknú, tretiu priečku v tabuľke si vybojovali mladší žiaci U12 v I. lige mladších žiakov U12 – stred, len 2 body za druhým Ružomberkom. Aj dievčatá nám robili v tejto sezóne radosť, najmä juniorky ktoré nakoniec obsadili krásne tretie miesto v súťaži SsFZ Regionálnej ligy junioriek.

Čaká nás ešte niekoľko posledných tréningov, ktoré sa budu niesť vo voľnejšom tempe, mládež ešte čaká niekoľko turnajov, a o pár dní si už môžme vychutnávať niekoľko týždňový zaslúžený oddych pred začiatkom letnej prípravy.

Ďakujeme: Hráčom, hráčkam, trénerom, ich asistentom a vedúcim družstiev za ďalšiu peknú sezónu. Rodičom a fanúšikom martinského futbalu za podporu a povzbudzovanie v zápasoch. Vedeniu klubu MŠK FOMAT Martin za dobrú manažérsku prácu. Sponzorom a partnerom klubu MŠK FOMAT Martin za podporu. Dobrovoľníkom a zanietencom za ich prácu vo svojom voľnom čase. Veríme, že naša spolupráca v nadchádzajúcej sezóne bude pokračovať a prinesie ďalšie zaslúžené a tvrdo vybojované víťazstvá.

V mene klubu MŠK FOMAT Martin vám prajem príjemné prežitie času voľna počas prázdnin a dovoleniek. Želám načerpanie veľa nových síl do práce, školy či tréningového a zápasového kolotoča.

Ďakujeme…

MŠK FOMAT Martin v číslach:

 • MUŽI – A       TIPOS III. liga – stred          

30 odohraných zápasov, 11 víťazstiev, 8 remíz a 11 prehier.

41 získaných bodov stačilo na 10. miesto v tretej lige.

Najlepší strelec Martina, a zároveň tretí najlepší celej súťaže, je Milan Vajagić s 21. gólmi.

Tréneri: Kuťka Vladimír, Vítek Vladimír.

Jarnú časť ligy začali hráči „Áčka“ sľubne, kedy z rôznych dôvodov nastúpili na prvé dva domáce stretnutia ligy na umelej tráve v Martine, a následne až do konca sezóny bolo ich domovským stánkom  ihrisko v Žabokrekoch. Najskôr získali cenný bod proti silnej Rimavskej Sobote za remízu 2:2. Ďalší domáci zápas proti Detve už bodovali naplno, a v už spomínaných  Žabokrekoch získali vysoké víťazstvo 4:0 nad Novou Baňou. Čo bolo ale podstatné, je že body prichádzali aj z ihrísk súperov: remíza 3:3 v Liptovskom hrádku, 2:2 v Krásne nad Kysucou, a cenné tri body si priviezli z Lučenca, ktorý v tom čase okupoval predné priečky tabuľky. Trpkosť prehry prvý krát po zimnej prestávke pocítili chlapci až vo ôsmom zápase, kedy podľahli 1:0 v Čadci domácemu FK. Po vysokej výhre 5:1 v Žarnovici a domácej výhre 2:1 proti Liptovskej Štiavnici sa zdalo, že prehra v metropole Kysúc bola len krátkodobým výpadkom formy omladeného mužstva. No prišiel zápas vo Fiľakove, kde si zachraňujúce sa FTC zabezpečilo tri body. V tomto zápase sa stalo veľa. Napríklad vylúčenie nášho Palenčára v 50. minúte, alebo množstvo zranení hráčov Martina, či odpískanie pokutového kopu v prospech domácich v 90. minúte, ktorý domáci využili a zvíťazili 2:1. Po tomto zápase sa lazaret Martinského klubu rozšíril natoľko, že tréner Kuťka musel povolať na zvyšné zápasy sezóny hráčov z rezervy mužov a aj z radov dorastu. V posledných štyroch zápasoch získali hráči Martina už len 1 bod za domácu remízu 1:1 s Tepličkou nad Váhom. Za pozitívum posledných kôl berieme fakt, že jasného víťaza súťaže Duklu Banskú Bystricu sme na trávniku v Žabokrekoch potrápili natoľko, že napriek výsledku v prospech favorizujúcej dukly 1:0, by zápasu viac pristala spravodlivá remíza . Strata bodov v posledných kolách spôsobila 10. pozíciu v konečnej tabuľke súťaže. Napriek tomu patrí veľká vďaka hráčom, funkcionárom, trénerom a mnohým ďalším za sezónu, v ktorej hlavne jarná časť ukázala, že ani omladené mužstvo sa v tretej najvyššej lige Slovenska nestratí, a že v Martine futbal chceme a vieme hrať.

 

 • MUŽI – B       V. liga – skupina B

26 odohraných zápasov, 12 víťazstiev, 4 remízy a 10 prehier.

40 získaných zabezpečilo pekné piate miesto v piatej lige.

Tréneri: Šupej Marián, Peržeľ Peter.

Tréner Šupej musel prakticky stále pracovať s neustálymi zmenami v kádri, a to najmä z dôvodu posúvania hráčov do „Áčka“. Preto často povolával chlapcov zo staršieho dorastu. Čo sa v konečnom dôsledku ukázalo ako prínos pre mužstvo, kedy si chlapci vyskúšali hrať aj inú súťaž, ako tú proti svojim rovesníkom. Potvrdili, že ich výber nebol náhodný, a že majú potenciál. Pre mnoho z nich bude táto súťaž a toto mužstvo práve to, v ktorej resp. v ktorom budú v nasledujúcej sezóne pôsobiť. Určite nezabudneme spomenúť aj stabilné opory tohto kádra, ktoré prinášajú do kabíny aj na ihrisko skúsenosti. Ďakujeme hráčom a trénerom za tvrdú a kvalitnú prácu v tejto ťažkej a náročnej súťaži a prajeme veľa úspechov v živote a v ďalšom pôsobení vo futbale, či už na ihrisku alebo mimo neho.

 

 • STARŠÍ DORAST – U19        II. liga SD – U19

26 odohraných zápasov, 19 víťazstiev, 1 remíza a 6 prehier.

58 získaných bodov zabezpečilo 2 miesto v II. lige staršieho dorastu.

Najlepší strelec Martina je Richard Dinga s 15. gólmi.

Tréneri: Šupej Marián, Šmehýl Peter.

Posúvanie hráčov do vyššej kategórie sa nevyhlo ani dorastencom. Ukázalo sa, že títo sa nestratia ani proti starším a skúsenejším protihráčom, či už v piatej lige kde pôsobí rezerva FOMATu, alebo na konci súťaže aj v „Áčku“, ktoré sužoval veľký počet zranených hráčov. A zas naopak. K tomuto ročníku sa pripojilo niekoľko hráčov z mladšieho dorastu, čo malo za následok preskúšanie ich fyzickej či psychickej odolnosti v súťaži, v ktorej je predsa len hra o minimálne stupeň rýchlejšia a náročnejšia ako súťaž U17. Avšak ani títo sa nestratili. Práve naopak ukázali, že od ďalšej sezóny môžu byť stabilnými oporami mužstva staršieho dorastu. Všetkým hráčom patrí pochvala od trénerov a vedenia klubu MŠK FOMAT Martin za dosiahnutie pekného 2. miesta v II. lige dorastu. Vaše výkony, chuť hrať futbal a bojovnosť na ihrisku ukázali, že máte potenciál na to, aby ste túto náročnú súťaž v nasledujúcej sezóne aj vyhrali.

 

 • MLADŠÍ DORAST – U17           II. liga MD – U17

26 odohraných zápasov, 17 víťazstiev, 3 remízy a 6 prehier.

54 získaných bodov znamená druhé miesto v II. lige mladšieho dorastu.

Najlepší strelec Martina, a zároveň najlepší strelec celej súťaže, sa stal Lukáš Schnieder s 31. gólmi, a na tretej priečke v strelení gólov celej súťaže je s 19. gólmi Miroslav Hanko.

Tréneri: Šípka Marek, Jonis Štefan.

Tradičná zápasová dvojička staršieho dorastu obsadila takisto ako ich starší spoluhráči druhé miesto. Samozrejme že v II. lige mladšieho dorastu, keď podobne ako v tabuľke U19 aj chalanov z U17-ky predčili len ich rovesníci z dukly Banskej Bystrice. Široký a kvalitatívne relatívne vyrovnaný káder trénera Šípku nepotreboval dopĺňanie hráčov zo žiakov napriek tomu, že niekoľko z nich bolo potrebné doplniť do staršieho dorastu. S výnimkou niekoľko posledných zápasov sezóny, kedy tréner povolal jedného staršieho žiaka. Ten potvrdil svoje futbalové „zručnosti“ a určite zanechal na svojich nových spoluhráčoch a tréneroch dobrý dojem. S najväčšou pravdepodobnosťou si vyslúžil miesto v základnej zostave v strede zostavy U17-tok do nastávajúcej sezóny. Tak isto chlapcom gratulujeme k druhému miestu náročnej súťaže a pevne veríme, že takto o rok sa budeme spolu tešiť pri pohľade na konečnú tabuľku II. ligy MD, kde na prvej priečke bude „svietiť“ znak klubu, ktorý na svojich prsiach hrdo nosíte.

 

 • STARŠÍ ŽIACI – U15                        I. liga SŽ U15 – Stred

28 odohraných zápasov, 13 víťazstiev, 3 remízy a 12 prehier.

42 získaných bodov znamená druhú priečku v tabuľke nadstavbovej časti súťaže.

Najlepší strelec Martina sa stal so 17. gólmi Boris Lopušan – v celoslovenskej U15-ke sa tak zmestil do prvej desiatky najlepších strelcov súťaže.

Tréneri: Furo Vladimír, Hollý František.

Najstarších žiakov na začiatku sezóny prevzal tréner Furo, ktorý do ročníka pritiahol niekoľko posíl. Jednou z nich bol aj najlepší strelec ročníka FOMAT-u, Boris Lopušan. Po roku, kedy hrali „2003-ky“ až III. ligu starších žiakov sa vrátili do súťaže najvyššej. Už na začiatku bolo jasné, že opätovné vypadnutie do nižšej súťaže nehrozí, keďže SFZ ligu žiakov uzamkol. Priebeh sezóny, respektíve výsledky boli ako na hojdačke. Po jesennej časti sa súťaž rozdelila na dve skupiny. Fomaťáci vtedy obsadili šieste miesto za Podbrezovou. To chalanov posunulo do skupiny, ktorú tvorili družstvá z druhej polovice tabuľky. Následne si merali sily s družstvami FK Železiarne Podbrezová, MFK Lokomotíva Zvolen, Akadémia Juventus Žilina, MŠK Rimavská Sobota a MŠK Námestovo. V zápasoch tejto nadstavbovej časti naši chalani v desiatich zápasoch prehrali iba raz, a to na ihrisku v Rimavskej sobote. Dva krát si so súperom delili body, najskôr na ihrisku v Brezne proti domácej Podbrezovej, a neskôr vo Zvolene. Z víťazstva sa tešili sedemkrát. Podbrezová si ale svoj náskok prenesený zo základnej časti udržala, a tak martinčania skončili v tabuľke nadstavbovej časti práve za hráčmi „Železiarni“. Väčšina hráčov kategórie U15 tento rok končia svoje pôsobenie na základných školách, a niektorí z nich odchádzajú do iných miest za školou a za futbalom. Teda sa lúčia aj s naším futbalovým klubom. Tí, ktorí ostávajú u nás, budú mať pred sebou novú výzvu. A to 2. ligu mladšieho dorastu, kde isto budú spolu s „2002-kami“ bojovať o popredné miesta tejto súťaže. Všetkým hráčom držíme palce, a prajeme veľa úspechov či už vo svojich nových kluboch alebo u nás v doraste. Samozrejme prajeme úspešný štart do štúdia na stredných školách, kde od septembra nastúpite. Ďakujeme.

 

 • STARŠÍ ŽIACI – U14                         I. liga SŽ U14 – Stred

28 odohraných zápasov, 14 víťazstiev, 6 remíz a 8 prehier.

48 bodov v súťaži Starších Žiakov U14 – skupina stred, a teda prvé miesto v tabuľke nadstavbovej časti.

Najlepší strelec Martina, Vladimír Lacko, nastrieľal súperom v sezóne 25 gólov, vďaka čomu v celej súťaži obsadil siedmu pozíciu strelcov.

Tréneri: Turčina Marián, Malko Jakub.

Dvojička U15-tok zvládla sezónu, resp. nadstavbovú časť Starších Žiakov – U14 o čosi lepšie ako ich o rok starší klubový spoluhráči. Nadstavbu s prehľadom vyhrali, teda obsadili prvé miesto s náskokom šiestich bodov pred druhou Akadémiou Juventus zo Žiliny. Potrebné je však povedať, že na konci základnej časti tento ročník okupoval štvrtú priečku tabuľky, ktorá by im zabezpečovala postup do nadstavbovej časti prvých štyroch družstiev. Bolo však smerodatné, na akej priečke budú na konci základnej časti chalani z U15-ky. Tí sa ale zo šiesteho miesta neprebojovali do vyššej NČ. V ďalšej sezóne však práve vaše výsledky a pozícia v tabuľke budú určovať, ktorú NČ si po tej základnej vybojujete. Tento krát to budete mať vo vlastných rukách, či vlastne nohách. A my veríme, že si budete môcť zmerať sily aj s najlepšími družstvami z východného Slovenska. Želáme vám veľa športových a školských úspechov, príjemné oddýchnutie si počas voľna, načerpanie nových síl a chuť opäť predvádzať kvalitný futbal.

 

 • MLADŠÍ ŽIACI – U13              I. liga MŽ U13 – Stred

27 odohraných zápasov, 18 víťazstiev, 3 remízy a 6 prehier.

57 bodov. Taký počet získali hráči FOMAT-u a vybojovali víťazstvo v I. lige Mladších Žiakov U13- skupina Stred.

Najlepší strelec Martina, Dolník Ján nastrieľal 30 gólov, a v súťažiach U13 celého Slovenska obsadil 7. miesto najlepších strelcov.

Tréneri: Peržeľ Peter, Smutný Ján.

Zatiaľ najväčší úspech žiackych kategórií FOMAT-u zaznamenali práve „2005-ky“. Zaslúžene vyhrali ligu s náskokom 5 bodov pred druhou Žilinou. Patrí im poklona a uznanie za odvedenú prácu počas tréningov a najmä zápasov. Tréner Peržeľ, ktorý viedol tento ročník ešte v prípravke, tak s nimi zažil zrejme najkrajšiu sezónu svojej doterajšej kariéry trénera. Sme zvedaví, ako sa bude dariť hráčom po nástupe do kategórie starších žiakov U14. Budú si musieť zvykať na iný herný systém, väčšie ihrisko a dlhšiu zápasovú minutáž. To je ale práca ich nového trénera, ktorý počas letnej prípravy našich nových Starších Žiakov na tieto zmeny isto kvalitne pripraví. Držíme vám teda palce a veríme, že na tento veľký úspech naviažete aj v nasledujúcej sezóne. Ešte raz gratulujeme.

 

 • MLADŠÍ ŽIACI – U12                   I. liga MŽ U12 – Stred

27 odohraných zápasov, 21 víťazstiev, 1 remíza a 5 prehier.

64 získaných bodov zabezpečilo krásne tretie miesto v súťaži MŽ U12 – Stred.

Najlepší strelec Martina, a druhý najlepší celej súťaže, je talentovaný Oliver Smik s 85. gólmi. Na deviatom mieste na celom Slovensku kategórie U12 je so 63. gólmi Michal Pekelský.

Tréneri: Bella Igor, Zboja Filip.

Tréneri mali počas sezóny uľahčenú prácu na tréningoch a v zápasoch práve z toho dôvodu, že v ich kádri figuruje množstvo mladých talentov a hráčov, ktorý futbal milujú. Veľkú podporu cítiť aj zo strany rodičov tohto ročníka. Na začiatku tejto sezóny si hráči najskôr museli zvykať na herný systém dovtedy pre nich neznámy, no pod vedením skúsených trénerov sa rýchlo prispôsobili a výzvu zvládli na výbornú. Nasvedčujú tomu výsledky v 1. lige Mladších Žiakov ale aj na turnajoch či priateľských zápasoch. V ďalšej sezóne však môžu svoj tvrdý dril na tréningoch zúročiť v ešte lepšie výsledky, poprípade svoje umiestnenie v tabuľke na konci sezóny ešte o niečo vylepšiť. Treba povedať, že potenciál na to rozhodne majú. Držíme trénerom a hráčom palce a želáme príjemné prežitie času voľna pred letnou prípravou.

 

 • PRÍPRAVKA – U11 – U10 – U9         Liga Prípraviek SFZ – Stred – skupina A

14 odohraných zápasov.

Futbalnet.sk nevedie oficiálne výsledky a tabuľku Ligy Prípraviek SFZ – Stred skupina A.

Futbalne.sk nevedie oficiálne štatistiky najlepších strelcov súťaží Ligy Prípraviek SFZ – Stred skupina A

Tréneri U11: Berník Matej, Skladaný Martin.

Tréneri U10: Švehla Ľubomír, Tomka Michal.

Tréneri U9: Palider Milan, Bolek Martin.

Napriek tomu, že sa nevedú oficiálne štatistiky súťaží prípraviek, výsledkové tabuľky a ani strelcov súťaže na oficiálnej stránke futbalnet.sk, musíme konštatovať, že všetky ročníky podávali vo svojich kategóriách veľmi dobré výkony. Aj keď výsledky v prípravkách nepovažujeme ani my za dôležité, radosť našich chlapcov, dievčat a trénerov po vyhratom zápase teší. Treba si uvedomiť, že prípravka sa nazýva prípravkou preto, pretože sa hráči pod vedením skúsených trénerov pripravujú na žiacke kategórie, kde už záujem o výsledky a celkové postavenie v tabuľke už začína brať na vážnosti.

Nesmieme zabudnúť na regionálnu súťaž TFZ prípravky U11, v ktorej počas celej sezóny dominovali naše dva najstaršie ročníky prípraviek. Chlapci ročníkov U11 a U10 v nej odohrali veľa kvalitných zápasov, ktoré im určite pomôžu v napredovaní a vo futbalovom raste vďaka väčšej zápasovej praxe. Rečou čísiel: Základnú skupinu „SEVER“ vyhrali naše U11-ky, v súťaži figurujúce ako MŠK FOMAT MARTIN „C“, ktoré v 20. zápasoch nazbierali 57 bodov za 19 výhier a iba jednu prehru. Na treťom mieste sa umiestnili v základnej skupine „SEVER“ U10-ky ktoré hrali pod názvom MŠK FOMAT Martin „D“, ktoré nazbierali 48 bodov, zhodne s družstvom TJ Dynamo Príbovce ktoré základnú časť skončili na druhom mieste. Následne sa hrala nadstavbová časť, do ktorej postúpili prvé tri družstvá zo skupín „SEVER“ a „JUH“. Všetci v NČ odohrali 5 zápasov, bez odvety. Víťazi NČ a vlastne aj celej súťaže TFZ U11 prípravky vyhrali zverenci trénera Berníka bez straty bodu v nadstavbovej časti. Na druhom mieste iba s jednou prehrou skončili „Švehlovci“. Tú jedinú prehru im uštedrili práve víťazi ligy v derby zápase, ktorý odohrali v peknom prostredí a na kvalitnom trávniku v Žabokrekoch. Všetci chlapci si tak mohli zahrať na tráve, kde jarnú časť súťaže hrávali muži FOMATu. Obom družstvám gratulujeme.

Zverenci trénera Berníka sa už teraz môžu tešiť na posun do žiackej kategórie, kde koncom leta odštartujú zápasy v 1. lige MŽ – U12. Veríme že svoje skúsenosti z ligy prípraviek SFZ a aj z ligy TFZ, drilu na tréningoch nevynímajúc, pretavia aj v dobré výsledky, ktoré potešia, ale hlavne v kvalitnú kolektívnu hru na ihrisku. Preto si užite týždne voľna, aby ste do tréningového a prípravného procesu naskočili oddýchnutí a s chuťou začať ďalšiu etapu svojho futbalového života.

 

 • PRÍPRAVKA – U8 – U7

Tréneri U8: Fučela Rastislav, Stančík Dušan.

Tréneri U7: Šupej Marián, Bolek Martin.

Naše dve najmladšie prípravky žiadnu súťaž nehrali. Prakticky sa na tréningových procesoch zoznamovali pod taktovkou svojich trénerov s loptou v pravom slova zmysle, a so základmi techniky futbalu. Ich odmenou mali byť viacero prípravných či priateľských stretnutí, či množstvo turnajov, kedy sa mohli hráči a tréneri konfrontovať s klubmi zvučných mien. Na nich tréneri samozrejme pozorovali, na čom musia s hráčmi viac popracovať, a v čom napredujú  správnym smerom. Trénera Fučelu a jeho zverencov čaká od jesene odmena vo forme ligových zápasov v lige prípraviek SFZ – U9. Prajeme príjemné chvíle počas futbalového voľna v najbližších týždňoch.

 

 • JUNIORKY – UW19                   SsFZ – Regionálna liga junioriek

12 odohraných zápasov, 8 víťazstiev  a 4 prehry.

24 získaných bodov zabezpečilo tretie miesto v súťaži SsFZ – Regionálnej liga junioriek.

Najlepšia strelkyňa Martina, a zároveň štvrtá najlepšia celej súťaže, je so 14. gólmi Dominika Dvorská.

Tréner: Peržeľ Peter.

Sezónu naše juniorky skončili na treťom mieste, za čo si určite zaslúžia pochvalu. Najmä druhá polovica sezóny bola poznačená množstvom zranení, z ktorých boli niektoré dlhodobé, a tak sme ju dohrávali v dosť oklieštenej zostave. To sa samozrejme odzrkadlilo aj na výsledkoch zápasov. Napriek tomu sezóna dopadla úspešne. Víťazky ligy sa stali dievčatá z Nových Zámkov, ktoré boli našimi súperkami v poslednom zápase na ich ihrisku. Ten domáce hráčky zvládli lepšie, no na celkovom umiestnení v tabuľke to pre nás nemalo vplyv. Ďakujeme za reprezentovanie klubu MŠK FOMAT Martin aj na tejto regionálnej súťaži.  Takisto aj vám dievčatá prajeme príjemné prázdniny a želáme načerpanie veľa nových síl do ďalšej sezóny.

 

 • ŽIAČKY – UW15                   I. liga žiačok SsFZ – skupina stred

18 odohraných zápasov, 6 víťazstiev, 8 remíz  a 4 prehry.

26 získaných bodov znamená celkové štvrté miesto v 1. lige žiačok.

Najlepšia strelkyňa Martina, a zároveň štvrtá najlepšia celej súťaže, je s 13. gólmi Slávka Cígerová.

Tréner: Peržeľ Peter.

Naše žiačky obstáli v konkurencií šiestich ďalších družstiev pokojné štvrté miesto. Nechýbalo veľa a umiestnili by sa o priečku vyššie, keď v tabuľke im chýba jediný bod na tretie ŠKF VIX Žilina. Napriek tomu vám dievčatá ďakujeme a gratulujeme aj k tomuto výsledku. Vedzte, že výsledky niesu v tejto vekovej kategórii ešte stále to najdôležitejšie. Je ale potrebné, aby ste chceli hrať futbal ktorý poteší vás a aj oko diváka. Aj naďalej hrdo noste znak FOMAT-u na dresoch. Veríme, že tvrdá práca na tréningoch pôjde ruka v ruke s prichádzajúcimi výsledkami. Prajeme príjemné prežitie letných prázdnin. A vám dievčatá, ktoré odchádzate na stredné školy želáme rýchle adaptovanie sa do nového školského prostredia a len tie najlepšie študijne výsledky.

 

 • PRÍPRAVKA – UW11                    Prípravka dievčatá skupina Sever

Futbalnet.sk nevedie oficiálne výsledky a tabuľku súťaže Prípravka dievčatá skupina Sever.

Futbalne.sk nevedie oficiálne štatistiky najlepších strelcov súťaže Prípravka dievčatá skupina Sever.

Tréner: Bolek Martin.

Dievčatá z prípraviek sú z rôznych vekových kategórií, v ktorých okrem súťaže Prípravka dievčatá skupina Sever hrávajú aj v chlapčenských kategóriách. V nich ale patria k najlepším hráčom a pravidelne ich tréneri prípraviek chlapcov povolávajú na zápasy. To je pre vás, dievčence, len a len prínos. Skúsenosti z chlapčenských zápasov tak môžete zúročiť v dievčenskej lige. Liga Prípravka dievčatá skupina Sever má doteraz len tri družstvá. Súperky našich dievčat sú dievčatá z klubu Akadémia Juventus Žilina a z MŠK Námestovo. Počas uplynulej sezóny sa niekoľko krát stretli v takzvaných triangloch, kedy sa stretnú všetky tri družstvá v jednom z troch miest a v dvoch po sebe idúcich zápasoch sa konfrontujú. Pravda je taká, že napriek tomu že naše prípravkárky nastupujú často proti od seba starším hráčkam, darí sa im tento vekový deficit čím ďalej, tým častejšie eliminovať skupinovou a kombinačnou hrou, a to hlavne vďaka talentu, ktorý bezpochyby naše najmladšie hráčky majú. O niekoľko málo dní vám začnú prázdniny, preto vám želáme ich príjemné prežitie, a veľa nezabudnuteľných zážitkov.

 

 

 

Vypracoval: Mondočko Michal 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *