MŠK NÁMESTOVO vs. MŠK FOMAT MARTIN

MŠK NÁMESTOVO
2 - 2
MŠK FOMAT MARTIN
15. júna 2019 - 17:30 ihrisko Námestovo TIPOS III. LIGA STRED 28. Kolo
Match Statistics
MŠK NÁMESTOVO
Kluby
MŠK FOMAT MARTIN
2
Goals
2
KURTULÍK
CHOVAN
Scorers
VAJAGIĆ
BOĎA


1
Žlté karty
2

28. kolo – TIPOS III. liga Stred

2 : 2 ( 2 : 1 )

Góly:

8´- Vajagić, 90´- Boďa.

Zostava:

Hažer, Lacko, Stašík (C), Garaj, Boďa, Moďoroši, Vajagić, Mlynár, Chovanec, Cvik, Ďungel.

Náhradníci:

Palenčár, Jesenský, Repáň, Tomka, Rakičević, Kračmer, Lanko, Mitrović.

Striedania:

60´  Lanko     ▼   Vajagić

64´  Repáň     ▼   Mlynár

79´  Kračmer   ▲  ▼   Garaj

84´   Palenčár   ▲  ▼   Cvik

90´  Jesenský   ▲  ▼   Moďoroši

 Tréneri:

Šuhaj Pavol, Ruman Stanislav.

Priebeh stretnutia:

Martinčania chceli v poslednom kole pripraviť Námestovo o jarnú neporaziteľnosť. Nepodradilo sa im to predovšetkým pre slabší výkon v prvom polčase.
Oravčania majú na jar famóznu formu. V štrnástich zápasoch odvetnej časti ani raz neprehrali, pričom v desiatich z nich bodovali naplno a štyri skončili remízou. Ak k tomu pripočítame i záver jesene, ťahali sériu šestnástich stretnutí bez prehry. Naposledy odchádzali z ihriska v úlohe porazených 14. októbra, keď prehrali v Ružomberku s miestnou rezervou 2:3.
Približne po tridsiatich sekundách hry však Fomaťáci  urobili chybu, súper sa po dvoch dobrých prihrávkach dostal do šance a Kurtulík prestrelil Hažera. Naši ale nezložili zbrane a po kvalitnej strele Chovanca mohlo byť vyrovnané. Na druhej strane sa zrodila podobná akcia a strela Michala Čiernika takisto tesne minula cieľ. Zaujímavý úvod duelu vyvrcholil v 8. minúte. Ďungel s Mlynárom zvládli ťažký osobný súboj, druhý menovaný potiahol loptu do šestnástky, potom našiel voľného Vajagiča. Ten zakončením k pravej tyči strelil svoj osemnásty gól v sezóne.
Vyrovnanie Martinčanov akoby uspokojilo a začali hrať veľmi profesorsky. Domáci sa mohli dostať do vedenia po priamom kope Michala Čiernika, ale Hažer svoj tím podržal. V 39. minúte však hostia zbytočne stratili loptu a Chovan z pomerne ostrého uhla popod padajúceho brankára poslal loptu do siete. Vzápätí mohol ten istý hráč poistiť náskok Námestova, no tentoraz Hažer odolal.
Po prestávke Turčania výrazne pridali a zatlačili protivníka do defenzívy. V 70. minúte zahrali roh na krátko a po centri Lacka z bezprostrednej blízkosti prestrelil bránu voľný Cvik. Vzápätí mali vyrovnanie na kopačkách Moďoroši a Boďa, ale ich kvalitným strelám chýbalo pár centimetrov. Päť minút pred koncom mohli Oravčania definitívne rozhodnúť o svojom víťazstve, našťastie pri tutovke Chovana ukázal výborný postreh Hažer. V 90. minúte sa naši dočkali zaslúženého vyrovnania. Po prihrávke Lanka posadil Lacko presným centrom loptu na hlavu Boďu, ktorý zariadil deľbu bodov

Komentár trénera:

„Mali sme dve motivácie navyše. Prvou bolo pripraviť Námestovu prvú prehru v odvetnej časti a druhou získať prvenstvo v tabuľke jari, na čo sme potrebovali víťazstvo,“ prezradil martinský kouč Pavol Šuhaj. Vzhľadom na náročný program sme mali počas týždňa trochu voľnejší režim, čo sa možno podpísalo pod rýchly gól v našej sieti. Podarilo sa nám síce vyrovnať, ale po ďalšej chybe sa súper opäť dostal do vedenia. Cez prestávku som bol v šatni asi len minútu, no poriadne som zvýšil hlas a chlapci sa prebudili. V druhom polčase to už bol ten pravý FOMAT, ktorý sa zaslúžene dočkal vyrovnania. Remíza z Námestova je cenná, potešilo ma však i to, aký mal kvalitný súper pred nami rešpekt. Aj keď hral doma nikam sa netlačil, veľmi netvoril, skôr sa zameral na poctivú defenzívu a čakal na našu chybu „uzavrel tréner Pavol Šuhaj.

   Forma:

Doma – ██          Vonku – ██          Doma – ██          Vonku – ██          Doma – ██

Video zo zápasu si môžete pozrieť  TU.