MŠK FOMAT MARTIN vs. MFK RUŽOMBEROK „B“

MŠK FOMAT MARTIN
1 - 1
MFK RUŽOMBEROK "B"
7. júna 2019 - 17:30 ihrisko Žabokreky TIPOS III. LIGA STRED 27. Kolo
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
MFK RUŽOMBEROK "B"
1
Goals
1
MLYNÁR
Scorers
LEGNANI


0
Žlté karty
3

27. kolo – TIPOS III. liga Stred

1 : 1 ( 0 : 1 )

Góly:

47´- Mlynár.

Zostava:

Hažer, Palenčár, Stašík (C), Garaj, Boďa, Mlynár, Chovanec, Lanko, Cvik, Barčík, Ďungel.

Náhradníci:

Lacko, Jesenský, Moďoroši, Vajagić, Repáň, Tomka, Rakičević, Kračmer, Mitrović.

Striedania:

46´  Lacko    ▲  ▼   Paenčár

53´  Moďoroši   ▲  ▼   Lanko

67´  Vajagić   ▲  ▼   Boďa

84´  Jesenský   ▲  ▼   Chovanec

86´  Repáň   ▲  ▼   Mlynár

 Tréneri:

Šuhaj Pavol, Ruman Stanislav.

Priebeh stretnutia:

Ešte pred šlágrom jari vedenie martinského klubu oznámilo, že predĺžilo spoluprácu s trénerom Pavlom Šuhajom, ktorý by tak ma viesť mužstvo aj v novej treťoligovej sezóne. Obidve strana sa už ústne dohodli, teraz stačí dať všetko na papier.„Nerád odchádzam od nedokončenej roboty. Sme na dobrej ceste, hráči rastú po individuálnej stránke a zároveň napreduje celý tím. Od chalanov mám pozitívnu spätnú väzbu prakticky po každom tréningu a na svoj realizačný tím sa môžem vo všetkom spoľahnúť. Dúfam, že v takomto nastavení i zložení budeme všetci pokračovať a zostane i Miro Barčík,“ vyslovil želanie kormidelník.

Do zápasu aktívnejšie vstúpil jeho tím a prvú veľkú šancu si vypracoval už v 5. min, keď si T. Ďungel pekne narazil s Barčíkom. Šikovný krajný obranca potiahol akciu po krídle a jeho center smerujúci na dvoch voľných spoluhráčov si vracajúci sa hráč hostí napálil do tyče vlastnej brány. Potom Barčíkovu loptu do voľného priestoru dobehol Mlynár, následne vyhral osobný súboj plece na plece a po jeho prihrávke zahodil veľkú možnosť Lanko. Ružomberok si počkal na svoju chvíľu a udrel približne po polhodine hry. Fomaťáci stratili loptu v strede poľa, na pravej strane zostal nekrytý Brazílčan Angelo Legnani a bez problémov premenil samostatný nájazd na Hažera. V ďalších minútach si mužstvá ešte vytvorili niekoľko kvalitných pozícií na zakončenie, no skóre sa v prvom dejstve už nezmenilo.
Martinčania sa dočkali hneď po prestávke. Z pravej strany výborne zacentroval do šestnástky Lanko a po hlavičke Mlynára bolo vyrovnané. V 53. minúte predviedli hostia štvornásobné striedanie, no po hodine hry sa do samostatného nájazdu dostal M. Boďa, žiaľ trafil len do vybiehajúceho Kohára. Vzápätí FOMAT pekne zakombinoval a Barčíkova koncovka tesne minula cieľ. V 68. minúte sa individuálne presadil Mlynár, našiel striedajúceho Vajagiča, po ktorého strele opäť zvonila tyč. V záverečnej fáze súboja boli Turčania o niečo aktívnejší a niekoľkokrát prevetrali defenzívu hostí, no strhnúť vedenie na svoju stranu sa im už nepodarilo.
Spokojný bol aj jeden z domácich lídrov Martin Garaj: „Tréner nás cez prestávku pozitívne motivoval, zdôrazňoval, aby sme naďalej pokračovali v našej hre a že sa nám určite podarí streliť gól,“
Stretnutie by zrejme znieslo aj kritériá druhej ligy. Súper bol dobre organizovaný, pričom každý jeden hráč presne vedel, čo má hrať. Aj naše mužstvo podalo kompaktný výkon, hralo aktívne a vypracovalo si dosť šancí. Asi sme mali k víťazstvo o niečo bližšie, ale remíza je vcelku spravodlivá,“ ponúkol svoj pohľad Martin Garaj.

Komentár trénera:

,,Bol to nadpriemerný treťoligový zápas. Súper bol po futbalovej i kondičnej stránke výborne pripravený, nemohli sme jeho hráčom nechať žiadny priestor, pretože hneď dokázali udrieť, čo sa potvrdilo pri prvom góle. Na takto kvalitný tím sme v súťaži ešte nenarazili a mňa teší, že po väčšinu súboja bol FOMAT lepší. Všetkému chýbala len čerešnička na torte v podobe nášho víťazstva, ale na to čo dnes chlapci predviedli som veľmi hrdý.“

   Forma:

Vonku – ██          Doma – ██          Vonku – ██          Doma – ██          Vonku – ██

Video zo zápasu si môžete pozrieť  TU.