3. apríla 2022 - 16:00 ihrisko UT Ružomberok TIPOS III.LIGA STRED 17.KOLO

Základná zostava:

Raček, Mlynár, Tomka, Cvik, Niemchaninov, Garaj (C), Dinga, Jasenovský, Radchenko, Lanko, Repáň.

Líška, Dauda, Šesták, Turčina, Lilge.

Striedania:

19´- Líška      Repáň

61´- Dauda     Lanko

69´- Turčina      Cvik

89´- Šesták      Jasenovský

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

Nevydarený zápas v Rakytovciach všetkých aktérov mrzel a tak celý týždňový mikrocyklus, nielen na ihrisku, ale aj v kabíne smeroval k tomu, aby sa všetky parametre zlepšili.

Bez chorého Hažera, Barčíka a zraneného Ďungela sme nastúpili proti súperovi, ktorý má svoje ambície, navyše bol posilnený o piatich hráčov z A mužstva MFK Ružomberok.

Prvý polčas veľa futbalovej krásy a tiež vzruchu nepriniesol. Ani jedno z mužstiev nechcelo spraviť chybu, ktorá by mohla byť aj rozhodujúca. Bol to súboj o stred ihriska a o gólové šance na oboch stranách bola núdza. Za zmienku stojí 5. minúta, keď si loptu na priamy kop na oblúku 16-ky postavil Jurky, ale dobre mierenú strelu k ľavej žrdi mladý Raček výborným zákrokom vyrazil. Samozrejme aj naši hráči sa snažili vytvárať si nejaké šance, ale viazla finálna prihrávka, alebo niekedy väčší pokoj. Navyše naše plány dostali trhlinu, keď pre zranenie musel už v 19. minúte opustiť ihrisko zranený Repáň, ale treba povedať, že Líška do zápasu výborne naskočil. Nakoniec sa to mohlo podariť Jasenovskému v 41. minúte,  keď po prieniku trošku z uhla nebezpečne zakončoval, ale Feriančik reflexívne nohami zasiahol.

V druhom polčase chceli domáci streliť rýchly gól, snažili sa nás dostať pod tlak a po jednom z rohov nepríjemnú strelu vyrazil Raček a opakovanú zase zblokovala naša obrana. Ale postupne začalo preberať iniciatívu naše mužstvo a začali prichádzať aj príležitosti. V 51. minúte po kombinácii s Lankom vnikol do 16-ky až k bránkovej čiare Niemchaninov, ale jeho strieľanú prihrávku na nabiehajúceho Líšku vystihol pozorný brankár Feriančik. Ďalšia šanca prišla v 55. minúte, keď Radchenko kopol prudký roh, naň si nabehol Dinga a hlavičkou trafil len vzdialenejšiu tyč! Stále sme sa snažili súpera pritlačiť. Po hodine hry sa na ľavú stranu presunul Radchenko, začal sa tlačiť dopredu, isť do kombinácií a vytvárať šance. Už v 61. minúte sa ocitol  v gólovej šanci Líška, ale jeho zakončenie šlo vedľa bránky. O minútu neskôr si naviedol loptu zľava do 16-ky práve Radchenko, ale opäť bol Feriančik v strehu a strelu kryl. V 69. minúte prišla pre naše mužstvo ďalšia rana, keď musel z hry odstúpiť zranený Cvik, ale striedajúci Turčina takisto dobre zapadol do zostavy, a tak Niemchaninov sa presunul do stredu obrany. Kým si to znovu všetko sadlo sa dostal k hlavičke Jurky, ale jeho hlavičku chytil s pokojom Raček. A v 74. minúte prišiel gólový úder. Garaj výborne potiahol loptu, počkal na správny moment, vysunul do uličky Radchenka, jeho center preletel k vzdialenejšej žrdi a Jasenovský ľavačkou obstrelil brankára Feriančika – 0 : 1.

V nasledujúcich minútach sme sa nezatiahli do obrany, ale stále sme boli aktívny a súpera sme do šance nepustili. Naopak, v 86. minúte sme mohli skóre navýšiť, ale po rýchlom brejku dvojice Mlynár – Jasenovský, chýbalo Peťovi v zakončení viac pokoja a skóre sa už do konca zápasu nezmenilo. A tak nič nebránilo pozápasovej ďakovačke s fanúšikmi na ihrisku a oslave v kabíne.

Samozrejme ďakujeme aj našim fanúšikom za neustále slušné povzbudzovanie počas celého zápasu. Veľmi si to vážime a pozývame aj na ďalšie zápasy. V ďalšom kole ligy privítame v sobotu 9. 4. 2022 o 15:30 na štadióne v Žabokrekoch súpera FK Podkonice.

Všetkých priaznivcov futbalu srdečne pozývame.