TJ TATRAN KRÁSNO NAD KYSUCOU VS. MŠK FOMAT MARTIN

TJ TATRAN KR. NAD KYSUCOU
0 - 2
10. októbra 2021 - 14:30 ihrisko Krásno nad Kysucou TIPOS III.LIGA STRED 11.Kolo

0 : 2 ( 0 : 1 )

16´- Repáň, 65´- Repáň.

Základná zostava:

Hažer Pavol, Tomka Matej, Arvensis Radoslav, Garaj Martin, Jasenovský Peter, Cvik Daniel, Bučo Jakub, Repáň Marko, Dinga Richard, Chovanec Christián, Ďungel Tibor (K).

Barčík Miroslav, Líška Adam, Kulich Dominik, Šesták Richard, Lanko Marek, Turčina Lukáš, Kliuchikov Daniil, Mondočko Tomáš.

Striedania:

64´-   Lanko          Jasenovský

71´-   Kliuchikov         Bučo

86´-   Kulich          Repáň

89´-   Šesták          Garaj

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

V ďalšom kole ligy na Martinčanov čakal súper síce zo spodnejších priečok tabuľky a mankom 9 bodov, ale ten dojem mohol byť klamlivý. Navyše Krásno vie byť doma nebezpečné, čo sa v minulosti často potvrdilo, a určite si chcelo vylepšiť svoju doterajšiu bilanciu. Preto sme k zápasu pristúpili maximálne zodpovedne s cieľom získať 3 body. A tomuto sme podriadili všetko, možno aj na úkor futbalovej krásy.

Zápas začali obe mužstvá opatrne, nikto nechcel spraviť zbytočnú chybu. Zápas sme mali ale pod kontrolou, snažili sme sa súpera rozbehať a trpezlivo sme čakali na svoju šancu. Tá prišla v 16. minúte, keď Chovanec vyhral ťažký súboj. Ustál aj to, že bol držaný za dres, vysunul Ďungela, ktorý prenikol až k bránkovej čiare. Poslal prudkú prihrávku do 5-ky, Jasenovský svojim dôrazom zapríčinil zrážku domáceho brankára s obrancom a Repáň doklepol do prázdnej bránky – 0 : 1. Domáci však neskladali zbrane, ale do prvej akej-takej šance sa dostali až v 25. minúte, keď Koleno z uhla prestrelil Hažerovu bránku. V 31. minúte sa odhodlal k samostatnej akcii Jasenovský, ale zvnútra 16-ky triafal tesne vedľa pravej tyče Lastovicovej bránky. Skóre sme mohli navýšiť o 2. minúty neskôr – Jasenovský výborne prečítal zlú rozohrávku obrancov Krásna, naservíroval loptu Bučovi ale ten namiesto placírky volil prudkú strelu a prekopol v tutovke vysoko nad.

Druhý polčas otvorila strela domáceho Kolena tesne vedľa. V 51. minúte Repáňova obaľovačka smerujúca do bránky trafila len hlavu domáceho stopéra. Naďalej sme pokračovali v aktívnej hre a domáci sa len ťažko presadzovali. V 54. minúte opäť prenikol Jasenovský, ale jeho prihrávku o centimetre minul Bučo. Vyšlo to až v 64. minúte po krásnej akcii na jeden dotyk po ľavej strane. Garaj posunul Dingovi, ten z prvej poslal do akcie Repáňa, do tandemu nabehol Garaj, nabil Repáňovi a ten aj so šťastím zvýšil na 0 : 2.

Tréner Šuhaj  potom striedaniami chcel udržať tempo hry, a práve Kliuchikov v 75. minúte predviedol rýchly prienik z pravej strany, nezištne prihral Repáňovi, ale jeho krížna  strela skončila tesne vedľa.

V nasledujúcich minútach sme sa snažili taktickou a účelnou hrou držať súpera na dištanc. Ten sa dostal len k trom strelám zdiaľky, ktoré skončili mimo Hažerovej bránky a tak skóre sa už nezmenilo.

V 12. kole Tipos III. ligy – Stred, v predposlednom zápase jesennej časti na domácej pôde (16. 10. 2021 o 14:00), privítame súpera zo Žarnovice. Všetkých priaznivcov futbalu srdečne pozývame na štadión do Žabokriek.