TJ TATRAN KRÁSNO N/ KYSUCOU VS. MŠK FOMAT MARTIN

TJ TATRAN KRÁSNO N KYSUCOU
2 - 2
11. augusta 2019 - 17:00 ihrisko Krásno nad Kysucou TIPOS III. LIGA STRED 2. Kolo

2 : 2 (0:1)

17´- Vajagić,   89´- Boďa (PK).

Zostava:

Huszárik, Tomka, Palenčár, Stašík (C), Garaj, Moďoroši, Boďa, Vajagić, Barčík, Chovanec, Ďungel.

Repáň, Mlynár, Dinga, Vavák, Lanko, Cvik, Vojvoda, Hažer.

Striedania:

46´   Vojvoda     Garaj

67´   Mlynár     Moďoroši

71´   Lanko     Vajagić

81´   Cvik     Chovanec

82´   Tomka     Dinga

Šuhaj Pavol, Ruman Stanislav.

Súboj martinského FOMAT-u v Krásne bol od začiatku až do konca zaujímavý. Okorenilo ho aj to, že domácich vedie Jozef Šino a bránu Kysučanov stráži martinský odchovanec Peter Kulich.

Martinskí tréneri zostali verní víťaznej zostave zo zápasu proti Lučencu a domáci nastúpili v bráne s odchovancom FOMAT-u Petrom Kulichom.
Hostia začali aktívnejšie a ako prvý sa pokúsil zaskočiť Kulicha skúsený Barčík, ktorého lišiacky lob z tridsiatich metrov takmer skončil v bráne. Vzápätí poslal do šestnástky prudký prízemný center Palenčár, no Boďa ani Vajagić naň nedočiahli. Po štvrťhodine hry pohrozili aj Kysučania, keď sa snažil presadiť hlavou Gábor. V 17. minúte potiahol akciu po pravej strane Moďoroši, našiel na päťke voľného Vajagiča a srbský kanonier otvoril skóre. Po polhodine hry vystrašil Huszárika strelou z dvadsiatich metrov Ďuratný, ktorý o pár centimetrov minul ľavú tyč. Potom po Moďorošiho spätnej prihrávke poslal svoju strelu z dobrej pozície tesne nad brvno Chovanec. V závere prvého polčasu mali obidva tímy ešte po jednej dobrej možnosti, ale jednogólový náskok našich zostal naďalej v platnosti.
Do druhého dejstva nastúpilo Krásno ako vymenené. Jeho hráči príkladne bojovali, súpera vysoko napádali a už v 47. minúte Huszárik vytiahol kvalitný zákrok proti zakončeniu De Souzu. Vzápätí po dobrom centri najvyššie vyskočil Koleno a aj keď sa zdalo, že Huszárik loptu zastavil pred bránkovou čiarou, hlavný arbiter na pokyn asistenta uznal gól. Potom zaujala dobrá kombinácia dvojice Moďoroši – Boďa. V 60. minúte po Palenčárovej spätnej prihrávke pálil z hranice šestnástky Vojvoda, žiaľ tesne minul. O tri minúty sa opäť predviedol po zakončení De Souzu brankár Huszárik a na druhej strane dobrým čítaním hry zmaril Mlynárovu výborne rozbehnutú akciu Kulich. Desať minút pred koncom defenzíva FOMAT-u neposlala loptu do bezpečia, tá sa dostala ku Kolenovi, ktorý vymietol horný roh brány. Následne už Martinčania vrhli všetky sily do útoku a po faule domáceho brankára na Lanka si vybojovali penaltu, ktorú premenil na vyrovnávajúci gól Boďa.

Poďakovanie za podporu vyjadrujeme aj skupine našich fanúšikov, ktorí neúnavne povzbudzovali celý zápas a pomohli mužstvu v hektickom závere.

V utorok 13.08.2019 o 17:00 odohrá FOMAT 2.kolo Slovnaft cupu, keď sa predstaví na pôde Baníka Stráňavy a v sobotu 17.08.2019 o 16:00 hostíme mužstvo MFK Žarnovica.