0

SLOVNAFT CUP 2022-2023 – 1. KOLO

1 : 2 ( 0 : 1 )

Góly:

24´- Ceniga, 64´- Kulich D.

Základná zostava:

Raček, Tomka, Brodňan, Garaj, Almaský, Ceniga, Dinga, Siva, Lanko, Satina, Ďungel (C).

Náhradníci:

Hažer, Líška, Barčík, Mlynár, Kulich, Chupáň.

Striedania:

46´- Kulich      Tomka

46´- Mlynár      Brodňan

74´- Líška      Almaský

86´- Satina      Chupáň

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

Priebeh stretnutia:

Mužstvo cestovalo na stretnutie bez trénera Pavla Šuhaja, ktorého trápila viróza. Takisto došlo k viacerým zmenám v zostave. Tím z lavičky viedol Miroslav Barčík a jeho zverenci vstúpili do zápasu aktívne, čím potvrdzovali rolu papierového favorita. Najskôr nepremenili viacero dobrých možností na otvorenie skóre, ale v 24. minúte sa k strele z dvadsiatich metrov odhodlal Ceniga a poslal FOMAT do vedenia – 0 : 1. V závere polčasu nebezpečnú akciu domácich z brejku ratoval Raček výborným zákrokom na roh.

Po zmene strán domáci ožili a začali hrať oveľa odvážnejšie. V 55. minúte naši zbytočne stratili loptu a Kubás presným zakončením k tyči vyrovnal. O deväť minút neskôr po peknej krídelnej akcii a presnom centri T. Ďungala vrátil FOMATu vedenie D. Kulich. Následne Liesek viackrát nepríjemne pohrozil, ale Turčania už tesný náskok ustrážili a v druhom kole pohára narazia na Bytču.