Cervené karty
1

III. LIGA ZÁPAD – 2. KOLO

1 : 2 ( 0 : 1 )

40´- Ceniga, 80´- Almaský.

Základná zostava:

Hažer, Tomka, Brodňan, Garaj, Almaský, Ceniga, Barčík (C), Mlynár, Siva, Satina, Ďungel.

Líška, Dinga, Kulich, Lanko, Chupáň, Raček.

Striedania:

62´- Líška      Mlynár

85´- Chupáň      Almaský

90´- Dinga      Líška

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

Mužstvo FOMATu po výsledkovo nevydarenej premiére v 1. kole s Ludincami, a po vydretom postupe v SC v Liesku si chcelo siahnuť na body na horúcej pôde v Bánovej. A tréneri s mužstvom pracovali po celý týždeň na dosiahnutie tohto cieľa a v kabíne panovala bojovná a odhodlaná atmosféra.

Vstup do zápasu sme mali dobrý, ale prvá trhlina v našom zámere mohla prísť v 3. minúte, keď po rohu Zavadzan hlavou poslal loptu vedľa Hažerovej brány.  Napriek našej územnej prevahe prišla aj druhá príležitosť domácich, ale so strelou Prášeka si Hažer poradil. V ďalších minútach hráči FOMATu ešte viac šliapli na plyn a začali prichádzať šance aj na druhej strane. V 17. minúte centroval z prava Mlynár, ale Almaského hlavičku brankár Kosa chytil. V 23. minúte si na roh Barčíka výborne nabehol Brodňan, mieril však hlavou tesne vedľa pravej tyče Kosovej bránky. V 30. minúte opäť v akcii Brodňan, po tr. kope Barčíka bol pred bránkou málo dôrazný. Ale gólový moment predsa prišiel v 40. minúte, keď Siva vysunul po pravej strane Mlynára, ten presným centrom našiel Cenigu a ten volejom nedal Kosovi šancu – 0 : 1.

V druhom polčase sa tempo hry ešte viac vystupňovalo, domáca Bánová chcela zápas obrátiť a hlavne náš bývalý spoluhráč Peťo Jasenovský začal byť nebezpečný. V 52. minúte si po rohu počkal na odrazenú loptu, ale Hažer vytiahol skvelý zákrok a strelu k pravej tyči bravúrne zlikvidoval. Na druhej strane v 55. minúte zakombinovala dvojica Barčík – Satina, do šance sa dostal Ďungel, ale z uhla ho vychytal domáci Kosa. Bánová sa predsa dočkala vyrovnania – v 60 minúte sme neboli dostatočne dôrazný pri odkope, a Jasenovský z rohu 5-ky krížnou polovysokou strelou rozjasal domáce publikum – 1 : 1.

Po góle sme postupne začali preberať iniciatívu a hráči sa s daným stavom nechceli zmieriť. V 70 minúte síce Hažer vyrážal strelu Prášeka na roh, ale bolo cítiť, že FOMAT ide za víťazstvom. Gólový moment prišiel v 80. minúte. Výborne sme zvládli výstavbu prechodu do útoku, Ceniga vysunul do uličky Ďungela, na jeho ideálnu prihrávku si skvele medzi obrancov nabehol Almaský a stanovil napokon konečný výsledok – 1 : 2.

Negatívom stretnutia bolo vylúčenie Cenigu po druhej ŽK a možno aj zranenie Mlynára. Takže tréner Šuhaj bude musieť v ďalšom kole opäť improvizovať v zostave.

V tom sa stretneme dňa 20.8 2022 o 16:30  s OFK Malženice. Pre niekoho možno neznámy klub, ale súťaž tejto úrovne hrá už dlhodobo a je to akási farma Spartaka Trnava. V minulom kole v ich drese nastúpili synovia slávnych otcov – mladý Marek Ujlaky a Patrick Karhan, ktorí už okúsili aj zápasy v drese A-čka. Je sa načo tešiť…