Základná zostava:

Raček, Tomka, Niemchaninov, Garaj, Jasenovský, Mlynár, Dinga, Kulich, Radchenko, Lanko, Ďungel (C).

Hodža, Líška, Barčík, Turčina, Dauda, Hažer.

Striedania:

70´-   Líška          Jasenovský

79´-   Turčina          Lanko

84´-   Dauda          Mlynár

84´-   Hodža          Kulich

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

Mužstvo z Kováčovej v našich predošlých vzájomných zápasoch vždy potvrdilo svoje kvality a aj v tomto ročníku sa s ním počítalo s umiestnením v horných poschodiach tabuľky. Navyše je to náš priamy konkurent v boji o 3. ligu Západ v pripravovanej reorganizácii súťaží. Otázne pred zápasom bolo, čo s mužstvom urobila domáca prehra vo štvrtkovej dohrávke s Rimavskou sobotou (0 : 2). My sme však mali vlastné plány. Jedným z nich bolo aj to, že pôjdeme naplno od prvej minúty a skúsime streliť rýchly gól. Oboje sme splnili.

Už v 2. minúte vybojoval Radchenko rohový kop. Ten kopal Garaj z pravej strany, našiel Mlynára a jeho volej asi zo 14 metrov skončil pri pravej tyči domáceho brankára – 0 : 1.   Domáci sa rýchlo otriasli a v 10. minúte sa zľava prebil do 16-ky Duda, ale Raček pohotovo zasiahol. Prišla však 17. minúta a skóre sa menilo opäť v náš prospech. Radchenko kopal od ľavej autovej čiary priamy kop a brankár Tuček len s námahou vytiahol strelu spod brvna na roh. Ten opäť z prava zahrával Garaj, nabehol si Dinga a loptu hlavou zatočil za seba k vzdialenejšej žrdi – 0 : 2. V ďalších minútach sa hra odvíjala prevažne v strede ihriska, kombináciám na oboch stranách prekážal hrboľatý terén a našim hráčom aj ihrisko menších rozmerov. Domáci mohli výsledok korigovať, ale Raček v 36. minúte chytil nebezpečnú strelu Slováka.

Druhý polčas sa s výnimkou gólov odvíjal ako ten prvý. Domáci bojovali, snažili sa nás dostať pod tlak, ale naši boli futbalovejší, s prehľadom hru kontrolovali, ale finálna fáza nám tiež nevychádzala podľa predstáv. Zápas sa definitívne zlomil v 75. minúte. Garaj hlboko na vlastnej polovici získal loptu, okamžite vysunul Kulicha, ten našiel na ľavej strane rozbehnutého Radchenka. Artem si naviedol loptu na roh 16-ky, jeho strelu pod brvno brankár Tuček vyrazil nad seba, jeho dezorientáciu využil Líška a zvýšil na – 3 : 0.

Výsledok mohol ešte v náš prospech prikrášliť Dauda, keď sa predral pomedzi dvoch obrancov, ale v koncovke namiesto zakončenia alebo prihrávky na úplne voľného Radchenka spomalil a aj s pomocou domáceho obrancu o loptu prišiel. Zápas bol rozhodnutý, domáci sa snažili aspoň o čestný úspech, naši s prehľadom kontrolovali a zaslúžene o deň skôr ,,vyšibali „ dôležité víťazstvo. A čo je nemenej dôležité, tým najlepším a najkrajším spôsobom pogratulovali trénerovi Pavlovi Šuhajovi k jeho sobotňajším narodeninám.

V sobotu 23. 04. 2022 o 16:00 privítame na štadióne v Žabokrekoch mužstvo z Bánovej, ktoré v doterajších 19. kolách inkasovalo len 12 gólov. A tak súčasná forma oboch súperov sľubuje výborný futbal a je tou najlepšou pozvánkov pre fanúšikov.