Ihnatišin, Stašík (C), Garaj, Jesenský, Vojvoda, Vajagič, Repáň, Mlynár, Chovanec, Kračmer, Lanko.

-Náhradníci:

Lacko, Boďa, Jurášek, Černek, Hažer.

-Striedania:

46´ Lacko           Garaj

66´ Černek         Kračmer

84´ Jurášek        Jesenský

-Tréneri:

Kuťka Vladimír, Vítek Vladimír .

-Komentár trénera:

V zápase 1.kola Slovenského pohára sme vypadli s účastníkom 5.ligy a utrpeli veľkú hanbu a blamáž. Pokračovali sme v slabučkých výkonoch z prvých polčasov prípravných zápasov, hrali sme pomaly, komplikovane, nepresne a hlavne sme si nevytvárali dostatok gólových možností. Súper začal s veľkým rešpektom, v podstate ani neútočil, postupne ako zisťoval, že stojíme na hlinených nohách, začal sa osmeľovať a vyvrcholením boli 2 góly v závere zápasu, čím otočil skóre zápasu.

Prvý polčas sme mali hru pod kontrolou, avšak do zhustenej obrany súpera sme sa nedokázali presadiť, chýbala nám kvalita vo finálnej fáze, nápaditosť a hlavne rýchlosť prevedenia herných situácií. Súpera sme nedostali pod taký tlak, aby robil chyby a tak bol polčas 0-0.

Druhý polčas sme sa chceli viac dostávať do koncovky, dali sme gól Vajagičom, zrazu bolo oveľa viacej priestoru, vytvorili sme si ďalšie šance, avšak koncovka bola žalostná a v niektorých prípadoch aj nepochopiteľne vyriešená. V týchto fázach sme mali dať druhý a tretí gól, zápas v pohode dohrať. Nepremenenými šancami sme dali súperovi šancu vrátiť sa do zápasu, ten to využil, vyrovnal a v závere zápasu nám dokonca strelil aj druhý gól a postúpil ďalej, kde ho čakajú Michalovce.

Opakujú sa nám zápasy ako cez kopirák, veľmi zle bránime, a to nielen obrancovia, súper prakticky z každého útoku zakončí, resp. má šancu dať gól, otvárame priestory taktickými chybami, chýba nám zdravá agresivita, tvrdosť, dôraz. Stredová formácia hrá bez myšlienky, nápadu, nedokážeme ohroziť súpera strelami zo strednej vzdialenosti. V útočných činnostiach sa nedokážeme bežecky presadiť, nedokážeme hrať účelne 1-1, katastrofálna je koncovka.

Čo ja však považujem za najväčší problém je mentalita hráčov, chýbajú víťazné typy, motivátori, vodcovské typy. Následne absentuje nasadenie, tvrdosť, dôraz, agresia, poriadok na ihrisku. Sú to typy hráčov „do pohody“, problémom je ak sa zápas nevyvíja podľa predstáv.

Na dnešný výkon však nie je ospravedlnenie, netreba hľadať žiadne výhovorky, ja osobne sa veľmi hanbím, hráči musia prijať tvrdú kritiku, vstúpiť si sami do svedomia ako sa na zápas pripravili, pretože o týždeň začína súťaž, kde nie je priestor na takéto výkony.