Zostava:

Hažer, Stašík, Moďoroši, Boďa, Repáň, Mlynár, Dinga, Lanko, Cvik, Vojvoda (C), Ďungel.

Tomka, Palenčár, Garaj, Vajagić, Barčík, Chovanec, Vavák, Huszárik.

Striedania:

46´   Palenčár     Repáň

82´   Vajagić     Dinga

Šuhaj Pavol, Ruman Stanislav.

Martinskí tréneri urobili oproti poslednému ligovému zápasu v zostave sedem zmien a aj preto chvíľu trvalo, kým všetko do seba zapadlo.
Prvú nebezpečnú strelu do priestoru troch žrdí tak vyslali domáci, no zakončenie Zajaca gólmana Hažera nezaskočilo. Na druhej strane Mlynár vysunul Boďu, no ten stroskotal na brankárovi Klocaňovi. FOMAT začal mať viac z hry a blízko k otvoreniu skóre mal po presnej kombinačnej akcii Ďungel. Následne sa pekným pokusom z diaľky prezentoval Repáň a potom po centri Ďungela tesne minul Boďa. Výborne organizovaný štvrtoligista však našim nedaroval nič zadarmo a dokázal byť nepríjemný aj v ofenzíve. V závere prvého dejstva tak bolo rušno na obidvoch stranách ihriska, ale obrany zostávali neprekonané.
Po zmene strán sa obraz hry veľmi nezmenil. Martin bol o niečo aktívnejší, musel si však dávať veľmi dobrý pozor na zadné dvierka. V 65. minúte si na center Boďu nabehol Dinga, žiaľ jeho hlavička o pár centimetrov minula brvno. O päť minút neskôr sa už skóre duelu zmenilo. Po ľavej strane vbehol do šestnástky Lanko, jeho prihrávku sa snažil zablokovať obranca súpera, no v sklze zastavil loptu rukou. Marek Lanko tak ako v predchádzajúcom súboji v Krásne vybojoval penaltu. Jedenástku premenil Moďoroši, a papierový favorit sa dostal do vedenia. Domáci ale nezložili zbrane v záverečnej fáze súboja už riskovali a vrhli všetky sily do útoku. Dokázali získať optickú prevahu, no vyrovnávajúci gól z nej už nevyťažili. Naopak definitívne ich mohol päť minút pred koncom doraziť Boďa, ktorý nepremenil čistú šancu.

FOMAT tak v treťom kole Slovnaft Cupu narazí narazí na MFK Ružomberok, ktorý dnes vyhral v Švošove. Martičania si po štyroch rokoch zmerajú sily s celkom najvyššej súťaže. Naposledy sa tak stalo 13. októbra 2015, keď na starom futbalovom štadióne privítali v rámci štvrtého kola pohára Zlaté Moravce. Stav stretnutia, ktoré sledovalo takmer tisíc divákov, bol až do 74. min nerozhodný 0:0. Potom však hostia strelili tri góly a postúpili ďalej. Zo súčasného kádra sa v tomto zápase objavili na ihrisku Tomáš Stašík, Martin Garaj (obidvaja boli v základnej zostave) a Marko Repáň (nastúpil v 81. min).

V sobotu 17.08.2019 o 16,00 opäť preladíme na ligu, keď v 3. kole privítame mužstvo MFK Žarnovica.