Základná zostava:

Raček, Tomka, Niemchaninov, Garaj, Jasenovský, Barčík (C), Mlynár, Dinga, Radchenko, Lanko, Ďungel.

Hažer, Hodža, Palenčár, Líška, Kulich, Šesták, Turčina, Dauda.

Striedania:

46´-   Dauda          Lanko

67´-   Líška          Radchenko

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

Predpovede , ktoré odzneli či už v komentároch, alebo vo vyjadreniach trénera Šuhaja po zápase v Kováčovej, že duel s Bánovou bude určite dobrý, ale zároveň náročný, sa naplnili. Bánová sa predstavila ako nebezpečný súper, potvrdila svoje kvality a keďže ani hráči Martina v ničom nezaostávali, tak početná divácka kulisa sa mala na čo pozerať.

Ako prvý zahrozil hosťujúci Bičan, ktorý sa v 4. minúte uvoľnil na pravej strane, vnikol do 16-ky, ale Raček včas zmenšil strelecký uhol a šancu zneškodnil. Vzápätí v 5. minúte kopal Barčík po faule na Lanka trestný kop  z ľavej strany, našiel na zadnej žrdi nabiehajúceho Ďungela, ale ten hlavou tesne minul tyč. V 7. minúte sa predviedol brankár Bánovej Kosa, keď najprv vyrazil strelu Mlynára a vzápätí sa uvoľnil Radchenko na hranici 16-ky , ale aj s jeho strelou si poradil. Ďalšia šanca sa naskytla v 17. minúte, keď prihrávku Jasenovského do malého vápna  slabo zakončil Mlynár. V 23. minúte Niemchaninov vysunul Barčíka, ten naviedol loptu na súperovu polovicu, počkal si na vhodný okamih, geniálne vysunul Mlynára ale ten tutovku nepremenil, keď mu lopta v rozhodujúcom okamihu na hrboľatom teréne nadskočila. Hneď z protiútoku Raček chytil lob Mráza. Skóre sa mohlo meniťv náš prospech aj v 32. minúte, keď predviedol peknú individuálnu akciu Ďungel, ale pravačkou z hranice pokutového územia poslal loptu tesne nad brvno Kosovej bránky. Hoci sa zápas vyvíjal v našej réžii, prišla v 35. minúta studená sprcha. Chybu v rozohrávke vystihol Bechný a prekonal Račeka – 0 : 1. Fomaťáci sa ale rýchlo spamätali a hneď v 37. minúte si na roh Barčíka nabehol Niemchaninov a jeho hlavičku brankár Kosa vytlačil na brvno. Aj keď v 42. minúte vytiahol zázračný zákrok Raček, keď zlikvidoval zblízka gólovú hlavičku Bičana, do kabín na polčasovú prestávku mohli ísť nakoniec spokojnejší hostia.

Samozrejme na druhý polčas vybehli hráči FOMAT-u s cieľom zvrátiť daný stav zápasu. A vykročili hneď vyrovnávajúcim gólom. V 53. minúte zahral hosťujúci hráč tesne pred 16-kou rukou. Loptu si zľava postavil Barčík a vymietol pavučinu v šibenici Kosovej bránky – 1 : 1. A začínalo sa od začiatku. Hostia mohli ísť do vedenia v 59. minúte, keď rozhodca po vzájomnom súboji Dingu s hráčom hostí v stredovom kruhu hru pustil, ale Raček skvele zlikvidoval nájazd Mráza. Aj v ďalších minútach prebiehal neľútostný športový súboj, ale obom mužstvám  nevychádzala tá finálna časť, z čoho by rezultovali gólové šance na oboch stranách. Nakoniec mohol v 74. minúte rozhodnúť Líška. Ďungel vyhral súboj na pravej strane, naservíroval loptu na bod pokutového kopu, ale znova lopta nepríjemne poskočila a Adam zakončil v tutovke nad Kosovu bránku. Zápas mal až do konca patričné tempo, súperi si nedarovali ani meter voľného priestoru, ale výsledok sa už nezmenil.

Opäť sa ukázala výborná kondičná pripravenosť našich futbalistov, nakoľko niektorí hráči Bánovej už v posledných 20-tich minútach dostávali kŕče. A ešte vyjadrenie niektorých nezainteresovaných trénerov aj s ligovými skúsenosťami – tento zápas mal výbornú úroveň a spĺňal v niektorých fázach minimálne druholigové parametre.

V nasledujúcom 21. kole cestujeme v nedeľu 1. 5. 2022 o 16: 30 na pôdu FC Baník Kalinovo a pokúsime sa o trojbodový zápis.