Penalty
0

PRÍPRAVNÝ ZÁPAS

10 : 1 ( 5 : 0 )

5´- Líška,  7´- Cvik, 18´- Staš, 27´- Cvik (PK), 37´- Líška, 52´- Repáň, 53´- Kulich D., 55´- Kulich D., 66´- Šmehýl, 70´- Arvensis.

Zostava:

Raček, Šesták, Cvik, Chovanec, Lanko, Garaj, Dinga, Bučo, Staš, Vojvoda, Líška.

Striedali:

Peter Kulich, Repáň, Arvensis, Kraľovanský, Šmehýl, Dominik Kulich.

Nehrali:

Ďungel, Tomka, Barčík, Turčina.

Na skúške:

Adam Líška – OŠK Rosina

Richard Šesták – FK Poprad

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

V rámci tréningovej jednotky futbalisti MŠK FOMAT Martin odohrali na Pltníkoch prípravný zápas s účastníkom IV. ligy Sever Družstevníkom Belá. V permanencii boli všetci hráči. Tí, ktorí práve nehrali, absolvovali pod vedením Mira Barčíka behy, cviky, strečing a pod.
Od začiatku bolo jasné, kto bude pánom na ihrisku. Už v 5. minúte zbehol po ľavej strane Bučo a jeho strieľaný center gólovo zakončil dravý Líška – 1:0. V 7. minúte zas na Bučov roh nabehol Cvik a hlavou zvýšil – 2:0. V ďalších minútach najprv Líška trafil v skrumáži žrď, potom Vojvodu v nájazde vychytal brankár Trnovský a Šestákova krížna strela z pravej strany tesne minula cieľ. Blisol sa aj náš brankár Raček, keď na opačnej strane zlikvidoval nájazd útočníka Belej. V 18. minúte si elegantne spracoval Dingovu prihrávku Staš a s prehľadom po zemi k žrdi zvýšil na 3:0. O pár minút Trnovský nohami chytil nájazd Buča, a v 27. minúte premenil penaltu Cvik po faule na Staša – 4:0. Polčasový výsledok uzavrel razantnou strelou Líška – 5:0.

V druhom dejstve najprv znížili hostia, keď L. Mravec z priameho kopu nastrelil múr, ale odrazenú loptu už nekompromisne poslal do siete – 5:1. O minútu po našej chybe skončila lopta na žrdi Kulichovej bránky. V 52. minúte Arvensis vysunul po pravej strane Šestáka a jeho presný strieľaný center poslal Repáň prudko pod brvno – 6:1. V 53. minúte unikol Staš, jeho spätná prihrávka našla Dominika Kulicha a ten zvýšil na 7:1. O dve minúty opäť D. Kulich zužitkoval výbornú prácu Šestáka a zvyšoval na 8:1. V 66. minúte sa dravým prienikom predstavil aj Šmehýl – 9:1. Skóre uzavrel v 70. minúte Arvensis, keď unikol z vlastnej polovice a obišiel aj brankára hostí – 10:1.

V nedeľu 20. 06. 2021 sa o 17:30 v majstrovskom stretnutí predstavíme v Kalinove proti tamojšiemu Baníku.