21. augusta 2019 - 16:30 ihrisko Žabokreky TIPOS III. LIGA STRED 5. Kolo

0
2

TIPOS  III. LIGA STRED – 5.KOLO

4 : 1 (3:0)

9´- Mlynár,   19´- Barčík,   33´- Palenčár,   62´- Stašík.

Zostava:

Huszárik, Tomka, Palenčár, Stašík (C), Garaj, Moďoroši, Boďa, Barčík, Mlynár, Cvik, Ďungel.

Repáň, Dinga, Chovanec, Vavák, Lanko, Vojvoda, Hažer.

Striedania:

65´   Lanko     Garaj

72´   Dinga     Boďa

76´   Vavák     Ďungel

84´   Repáň     Barčík

Šuhaj Pavol, Ruman Stanislav.

Martinčania vysoko zdolali nebezpečného nováčika z Kováčovej a vďaka lepšiemu skóre vedú priebežnú tabuľku tretej ligy.

Kováčova v dvoch stretnutiach na ihriskách súperov (Rim. Sobota a Námestovo) získala šesť bodov so skóre 5:0. Svoju kvalitu potvrdil aj v Turci, no tentoraz narazil na veľmi disponovaného súpera. Martinčania sa dokázali presadiť svojou kombinačnou hrou a naďalej pokračujú vo výborných výkonoch, ktoré im prinášajú cenné body.
Nastúpili sme bez zdravotne indisponovaného Vajagiča, ale už s Vojvodom na lavičke, čo bol pozitívny moment. Menej pozitívny bol úvod stretnutia, keď hostia na nás vybehli s vysokým presingom, zdravou agresivitou a už v 1. minúte sme museli čeliť dvom nebezpečným zakončeniam, ale aj so šťastím a obetavosťou našich hráčov sme nebezpečenstvo odvrátili. Trošku sme ostali zaskočení, ale postupne sme sa snažili preberať iniciatívu. Prvým náznakom bola v 4. minúte akcia po pravej strane, keď Barčík vysunul Mlynára, ale jeho center nenašiel adresáta. Ale už 8. minúte priniesla gólový efekt, keď sme znovu založili útok zprava, Barčík ideálne vysunul Boďu, ten ušiel obrane hostí, naservíroval loptu ako na odnose nabiehajúcemu Mlynárovi a ten nezadržatelne otvoril skóre 1:0. Hra sa začala prelievať hore – dolu, hráči Kováčovej nám nedali ani meter priestoru zadarmo, ale prišla pre nich ďalšia gólová pohroma, keď aktívny Mlynár vybojoval loptu pri súperovej rozohrávke, všadebol Barčík využil aj pošmyknutie hosťujúceho obrancu a šancu bezpečne premenil – 2:0. O minútu neskôr mohla Kováčová korigovať výsledok, ale šancu Borduna zlikvidoval Huszárik. V 26. minúte mohol hostí zarmútiť Boďa, ale milimetrovú prihrávku Barčíka nedal z prvej a bolo po šanci. 29. minúte opäť Mlynár ušiel obrane Kováčovej, našiel spätnou prihrávkou Barčíka na hranici 16-ky, ale jeho strela len tesne minula cieľ. Hostia si naďalej hrali svoju hru, boli aktívni, behaví a nenechávali nás vydýchnuť ani na okamih. Svoj prvopolčasový kalich horkosti si vypili v 33. minúte. Moďoroši sa v okolí stredového kruhu pohral s loptou, zbadal nabiehajúceho Palenčára medzi obrancov hostí, adresoval mu milimetrovú finálnu prihrávku a ten po krížnej strele po zemi stanovil polčasový výsledok 3:0.

Druhý polčas začali lepšie opäť hostia z Kováčovej, ale hra prvých 15. minút bola obojstranne nesúrodá. Potom sme sa začali k slovu hlásiť aj my, a to hneď gólovou šancou Boďu, ktorého ideálne vysunul Mlynár, no náš strelec obstrelil nielen brankára, ale aj ľavú žrď. O dve minútky sme ponúkli ďalšiu lahôdku. Po faule na Moďorošiho pri ľavej postrannej čiare si postavil loptu Barčík, skvelým centrom našiel hlavu nabiehajúceho kapitána Stašíka a bolo 4:0. Keďže tempo stretnutia bolo vysoké, došlo na oboch stranách aj k striedaniam. Prišla 75. minúta a v nej gólová odmena aj pre Kováčovú. Blízko rohu 16-ky si z ľavej strany pripravil loptu Duda a krížnou strelou ju nechytateľne poslal do šibenice Huszárikovej bránky. Strelec sa dočkal potlesku nielen tribúny, ale aj domáceho trénera Šuhaja – 4:1. Výborný zápas pokračoval ďalej a v 82. minúte mohla byť čerešnička na torte v podaní neúnavného Mlynára – ten zprava vnikol do 16-ky, ,,zidanovkou“ vyradil trojicu brániacich hráčov, ale strelu k tyči vyrazil brankár Polóny na roh. V nastavenom čase ešte mohli hostia korigovať výsledok, ale Stašík na čiare zachránil.

Vďaka opäť Ultras za ich aktivitu, hráči aj realizačný tím si to veľmi vážia.

V nedeľu 25. 08 2019 o 16:00 zavítame do Oravského Veselého.