1
4

TIPOS  III. LIGA STRED – 5.KOLO

2 : 1   ( 2 : 0 )

21´- Barčík, 42´- Repáň (PK)

Zostava:

Kulich, Tomka, Garaj (C), Čakloš, Cvik, Barčík, Repáň, Chovanec, Jurášek, Lanko, Ďungel.

Kraľovanský, Palenčár, Arvensis, Vojvoda, Dinga, Bučo, Turčina, Hažer.

Striedania

55´   Dinga          Čakloš

76´   Palenčár          Ďungel

86´   Arvensis          Lanko

89´   Kraľovanský          Repáň

Šuhaj Pavol

Mužstvo Kováčovej napriek tomu, že malo v nohách stredajší pohárový súboj v Sásovej potvrdilo, že tím, ktorý ho bude chcieť zdolať, musí siahnuť na dno síl. Už pred rokom sa ŠK Kováčová dal označiť za šťuku tretej ligy. Napriek tomu, že ho FOMAT zdolal vysoko 4:1, hostia zanechali napriek prehre veľmi dobrý dojem. Aj v aktuálnom ročníku patrí Kováčová medzi nepríjemných súperov. Síce v úvodných štyroch kolách získala len štyri body, ale mala veľmi ťažký žreb. Najskôr prehrala v Rimavskej Sobote 1:3 a doma podľahla Bánovej 0:1. Potom však uhrala cenný bod v Námestove za remízu 0:0 a počas predchádzajúceho víkendu zvládla takzvanú povinnú jazdu a pred vlastnými fanúšikmi zdolala Kalinovo 4:0.

Kvalitný výkon podali jej hráči aj v sobotu. Od začiatku hrali organizovane, snažili sa našim komplikovať rozohrávku a výborne pokryli silnú pravú stranu Martinčanov. V 21. minúte však opäť potvrdil svoju genialitu Miroslav Barčík a zopakoval svoj kúsok z Krásna. Zahrával priamy kop z miesta, z ktorého všetci očakávali center, no skúsený futbalista zvolil priamu strelu na bránu a lopta skončila v sieti – 1 : 0. O chvíľu opäť po dobrom centri Barčíka nepríjemne hlavičkoval Repáň. Hostia si síce vyloženú tutovku nevypracovali, ale viaceré dobre rozbehnuté kontry nedotiahli do úspešného konca. Hrozili najmä po pravej strane cez rýchleho a dôrazného Mejriho, na ktorého musel Jurášek dávať veľký pozor. V 42. minúte kopali domáci roh, súper neposlal loptu do bezpečia a po nešikovnom zákroku jedného z obrancov na dôrazného Chovanca ukázal rozhodca na biely bod. Penaltu s istotou premenil Repáň a bolo 2:0.

Futbalisti Kováčovej výborne vstúpili do druhého dejstva a streli Majeriho a Mojžiša tesne minuli tyče Kulichovej brány. V 60. minúte naši výborne unikli po pravej strane a finálnu prihrávku Ďungela na úplne voľného Lanka v poslednej chvíli zastavila defenzíva protivníka. O desať minút neskôr kopal priamy kop z podobného miesta ako Barčík hosťujúci V. Slovák a jeho nekompromisné zakončenie skončilo v sieti. Kováčová sa v ďalších minútach snažila vyrovnať, mala o niečo viac z hry, ale cez solídne pracujúcu defenzívu Fomatu sa presadzovala veľmi ťažko. V nadstavenom čase ešte hostia kopali roh a po jeho zahratí musel kvalitným zákrokom podržať svoj tím Kulich. Následne už rozhodca fúkol do píšťalky a Turčania i v treťom domácom zápase sezóny získali všetky body.

Kováčová bola prvým celkom v sezóne, ktorý dokázal Martinčanov dostať pod tlak a až do konca mu vydržali i fyzické sily. Dôležitosť súboja zvyšovalo tiež to, že vzhľadom na chystanú reorganizáciu práve toto družstvo, tak ako my, bojuje o pripravovanú treťoligovú skupinu západ, a preto je pre nás dobré, ak v tabuľke skončí za nami.