4

TIPOS  III. LIGA STRED – 10. KOLO

4 : 0 ( 2 : 0 )

Góly:

2´- Ďungel, 34´- Jasenovský, 62´- Repáň, 71´- Arvensis.

Základná zostava:

Hažer Pavol, Tomka Matej, Garaj Martin, Jasenovský Peter, Cvik Daniel, Bučo Jakub, Barčík Miroslav (K), Repáň Marko, Dinga Richard, Chovanec Christián, Ďungel Tibor.

Náhradníci:

Palenčár Patrik, Arvensis Radoslav, Líška Adam, Šesták Richard, Lanko Marek, Turčina Lukáš, Kliuchikov Daniil, Kulich Peter.

Striedania:

65´ –  Arvensis          Barčík

71´-   Lanko          Garaj

71´-   Líška          Repáň

76´-   Kliuchikov          Jasenovský

76´-   Turčina          Ďungel

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

Priebeh stretnutia:

V ďalšom kole ligy na Martinčanov opäť čakal súper z vrchných priečok tabuľky a výhra by znamenala posunúť sa práve o bod pred neho. To bolo aj hlavným motívom týždenného tréningového mikrocyklu, a navyše na mužstve bolo cítiť, že chce pretrhnúť aj streleckú smolu a streliť viac gólov. Dobrou správou bolo, že sa v zostave opäť objavil Miroslav Barčík, ktorý sa dal zdravotne do poriadku a veľmi chcel mužstvu pomôcť.

Tento plán sme začali napĺňať už od začiatku a vyústilo to do vedúceho gólu. Začalo to v strede ihriska, výborná práca tria Repáň – Bučo – Barčík vyústila do rohového kopu. Ten zahrával Barčík, najvyššie vyskočil Ďungel a hlavou otvoril skóre – 1 : 0. Rýchly gól vývoju zápasu prospel, lebo hostia z Lučenca nemali na čo čakať a išli za vyrovnaním. Hra sa prelievala zo strany na stranu, ale k väčším šanciam nedochádzalo. Až  v 27. minúte najprv akcia Barčík – Jasenovský skončila rohovým kopom, ten si opäť zobrala na starosť spomínaná dvojica. Ale Repáň z dobrej pozície z rohu 5-ky poslal prihrávku Jasenovského tesne vedľa. Agilný Jasenovský sa dočkal gólového ovocia v 35. minúte, keď ho Ďungel poslal krásnou dlhou prihrávkou do brejku, Peter využil neskoršie vybehnutie brankára Janča a preloboval ho, čím zvýšil stav na 2 : 0. To už hráčmi Lučenca zatriaslo a Martinčania mohli v nasledujúcich minútach náskok zvýšiť. V 37. minúte Repáň vysunul po ľavej strane Jasenovského, ale jeho prihrávku na nabiehajúceho Buča v poslednej chvíli zlikvidoval brankár Jančo. Ďalší atak Martinčanov skončil rohovým kopom, ten na prekvapenie zahral Barčík na krátko s Repáňom, ten z prvej vyzval na zakončenie Dingu, ale jemu to hlavou v poslednom čase nejde, a brankár Jančo bol namieste.

Druhý polčas sa snažili ešte hostia využiť na korigovanie výsledku, ale do vážnejšieho ohrozenia Hažerovej brány sa nedostali. Naopak, asi rozhodujúci úder dostali v 63. minúte. Paradoxne hostia útočili, spätnú prihrávku od pravej rohovej zástavky získal Jasenovský, obhodil si ďalšieho brániaceho hráča Lučenca, ťukol Barčíkovi, ten mu narazil a presný center do rozhodenej obrany zakončil Repáň – 3 : 0.

Hostia naďalej neskladali zbrane a Hažer v 69. minúte vyrazil strelu Imreho, smerujúcu k ľavej žrdi. A zaskvel sa aj neskôr, keď po nevydarenej malej domov včasným vybehnutím zlikvidoval zakončenie útočníka hostí. Trest pre Lučenec prišiel v 71. minúte, keď zahrávali rohový kop. Odhlavičkovanú loptu najlepšie prečítal Repáň, vysunul na polovičke ihriska do protiútoku Arvensisa, ten využil svoju rýchlosť, unikol po ľavej strane a krížnou strelou k zadnej žrdi upravil skóre na 4 : 0. Za pozornosť stojí, že v čase zahrávania rohu hostí pôsobil „Arvi“ ako brániaci hráč na rohu nášho malého vápna!!! Hostia potom v závere ešte pohrozili strelou Mózera nad bránku Hažera po rýchlom protiútoku.

Zápas sme teda doviedli do víťazného konca. Poďakovanie patrí aj našim ,,Ultras„ za vytrvalé a korektné povzbudzovanie počas celého zápasu a aj záverečnú ďakovačku s hráčmi. Veľmi si to ceníme. Chalani, čo tak spraviť si výlet o týždeň do Krásna?

Zároveň treba oceniť výbornú klímu v hráčskej kabíne, mužstvo si postupne ,,sadá“, niektorí hráči aj napriek rôznym boliestkam chcú trénovať a hrať. A na tom všetkom majú najväčší podiel tréneri Šuhaj s Barčíkom, ktorí ich v rámci rôznych hier vedia v tréningu neskutočne poblázniť!

Čakajú nás 4 posledné zápasy jesennej časti, ten prvý už v nedeľu 10. októbra o 14:30 , keď sa predstavíme na štadióne v Krásne nad  Kysucou.