Cervené karty
1

TIPOS  III. LIGA STRED – 14. KOLO

5 : 1 ( 2 : 0 )

17´- Barčík, 22´- Dinga, 56´- Repáň, 66´- Arvensis, 81´- Barčík.

Základná zostava:

Hažer Pavol, Matej Tomka, Cvik Daniel, Garaj Martin, Jasenovský Peter, Barčík Miroslav (K), Repáň Marko, Dinga Richard, Chovanec Christián, Šesták Richard, Kliuchikov Daniil.

Staš Nikodém, Pálenčár Patrik, Arvensis Radoslav, Líška Adam, Palider Samuel, Lanko Marek, Turčina Lukáš, Kulich Peter.

Striedania:

54´-   Lanko          Jasenovský

65´-   Arvensis          Dinga

69´-   Líška          Repáň

74´-   Palider          Kliuchikov

74´-   Turčina          Šesták

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

Hráči FOMAT-u sa celý týždeň na posledný jesenný zápas zodpovedne pripravovali v snahe zaknihovať ďalšie víťazstvo a priblížiť sa na dostrel k lídrovi ligy z Dolného Kubína. Napriek improvizácii v základnej zostave, keď pre zranenia absentovali Ďungel a Bučo, sa to aj bez väčších problémov podarilo. Za zmienku stojí aj debut 18-ročného Samuela Palidera, odchovanca z dorastu. Ten pár dní predtým svojím hattrickom dopomohol k víťazstvu staršieho dorastu FOMAT-u nad rovesníkmi z Košíc v pomere 7:0.

Rimavská Sobota má svoju, aj prvoligovú, históriu. Ale aj v tomto zápase viac-menej potvrdila oprávnenosť doterajšieho nelichotivého postavenia v tabuľke. Od začiatku sme prevzali iniciatívu na svoje kopačky a vnútili sme súperovi svoju hru. Na úvodný gól nebolo treba dlho čakať. Po faule na Dingu si postavil 25 m od bránky hostí loptu Barčík a utešenou strelou ponad múr vymietol pavučinu z pravej šibenice Gregorovej bránky – 1 : 0.

Miro bol naďalej pri chuti, keď v 19. minúte rozbehol v spolupráci s Jasenovským akciu po ľavej strane, dostal sa k odrazenej lopte, ale zakončil tesne nad bránku. V 22. minúte prišla parádna akcia Garaj – Jasenovský. Na prihrávku si počkal Dinga a pohotovo zvýšil – 2 : 0. V 24.minúte opäť úradovala dvojica Jasenovský – Barčík, ten vysunul Kliuchikova, ale jeho úmysel vystihol brankár Gregor. V 29. minúte Barčík rýchlo rozohral trestý kop, posla do úniku Jasenovského, ten uplatnil svoju rýchlosť, ale jeho zakončenie išlo tesne vedľa ľavej tyče. A tak sa priebežný výsledok už do prestávky nemenil, hoci ho hostia od 40. minúte dohrávali oslabení o vylúčeného hráča po druhej ŽK.

Druhý polčas začali Martinčania nekoncentrovane a hostia trestali. Zbytočná strata lopty, zbytočný faul na rohu 16-ky. Prvú strelu ešte múr zblokoval, ale z toho profitoval pohotový Fajčík a volejom znížil – 2 : 1.

Zvýšený hlas trénera Šuhaja priniesol ovocie v 55. minúte. Barčík si na pravej strane povodil kapitána Vargiča, vysunul Šestáka, po jeho spätnej prihrávke ešte Dingu vychytal brankár Gregor, ale do vyrazenej lopty sa vrhol Repáň a jeho ,,rybička“ znamenala zvýšenie skóre – 3 : 1. O dve minúty neskôr Lanko zachytil rozohrávku hostí, skvele vysunul Barčíka po ľavej strane, ale 2 krát sa ukázal brankár Gregor, keď najprv vychytal Repáňovu strelu a vzápätí aj Barčíkovu dorážku. V 65. minúte opäť Barčík krížnym pasom našiel na pravej strane Šestáka a jeho prihrávku na prvú žrď najprv dorážal Kliuchikov a ešte to poistil Arvensis svojim prvým dotykom po príchode na ihrisko, a zvýšil na  4 : 1. V 75. minúte Arvensis poslal po ľavej strane Lanka, ten výborne našiel Líšku, ktorý prvou strelou trafil brankára a druhou z otočky trafil ľavú žrď. V 78. minúte si na prihrávku Turčinu nabehol Palider, ale jeho prihrávku z dobrej pozície nezakončil presne Arvensis. Skóre sa zmenilo ešte raz. V 81. minúte v strede ihriska vybojoval loptu Líška, z prvej vysunul Barčíka, zapojil sa s ním do kombinácie a na konci bola ľavačka nášho kapitána  – 5 : 1.

Martin tak zvládol aj ôsmy zápas v rade, nasledoval víťazný pokrik v kabíne a potom sa hráči  presunuli na chatu do Sučian, kde zakončili vcelku úspešnú polsezónu. Aj tak výbornú náladu ešte umocňoval Peťo Jasenovský, ktorý so svojim akordeónom ťahal jednu ľudovku za druhou, a tak nebola núdza ani o spev.