0
1

TIPOS  III. LIGA STRED – 9.KOLO

9 : 0   ( 6 : 0 )

13´- Vajagić (PK), 16´- Stašík, 18´- Boďa, 28´- Boďa, 38´- Dinga, 42´- Mlynár, 48´- Vajagić, 66´- Lanko, 75´- Vajagić (PK).

Zostava:

Huszárik, Palenčár, Stašík, Boďa, Vajagić, Barčík, Mlynár, Dinga, Chovanec (C), Cvik, Ďungel.

Tomka, Garaj, Repáň, Vavák, Lanko, Vojvoda, Hažer.

Striedania:

46´- Vavák      Palenčár

46´- Lanko      Ďungel

56´- Repáň      Boďa

63´- Tomka     Stašík

66´- Vojvoda      Dinga

Šuhaj Pavol, Ruman Stanislav.

Po zápase s Rimavskou Sobotou celá hlavná tribúna štadióna v Žabokrekoch vstala a za výkon odmenila tím FOMATu veľkým potleskom. Viac k tomu asi nie je čo dodať.
V ligovom zápase Martinčania ešte Rimavskú Sobotu nikdy neporazili a túto bilanciu chceli v sobotu zmeniť.
Prvú vážnejšiu možnosť na zmenu skóre síce mali hostia, no potom zahral ich obranca v šestnástke rukou a Vajagič penaltu bez problémov premenil. V zápätí si na roh Barčíka nabehol Stašík a prudkou hlavičkou zvýšil na 2:0. Gemerčania síce dokázali v útoku pohroziť, no ich defenzíva pôsobila veľmi rozháraným dojmom. V 18. minúte sa hostia len prizerali rýchlej akcií našich, keď sa lopta po osi Barčík Ďungel dostala k Boďovi, a ten pohodlne zvýšil na 3:0. FOMAT ani potom nezložil nohu z plynu a ešte pred prestávkou pridal ďalšie tri presné zásahy.
Po prestávke sa obraz hry veľmi nezmenil, pričom Turčanov nepribrzdili ani striedania. Gólový účet druhého polčasu otvoril po rohu Barčíka presnou hlavičkou Vajagič. Už na 8:0 zvyšoval Lanko, ktorý sa presadil presnou krížnou strelou. V 75. minúte sa po faule na Mlynára kopala druhá penalta a Vajagič skompletizoval hetrik. V 82. minúte sa predviedol výborným zákrokom Huszárik, keď zlikvidoval samostatný nájazd Grujoviča. V závere ešte mali naši niekoľko dobrých možnosti na dosiahnutie desiatky, ale skóre už zostalo nezmenené.
Celý duel odohral na hrote srbský kanonier Milan Vajagič. Svoj kvalitný výkon, tak ako sa na správneho zakončovateľa patrí, korunoval hetrikom.
„Je to vizitka celého mužstva, ktoré sa na každý duel zodpovedne pripravuje a potom sa dostaví aj výsledok. Mňa teší, že k dnešnému víťazstvu som mohol prispieť aj ja“, povedal trojgólový strelec.
Jediný legionár v našom drese dal tak prvý, ako i posledný gól v zápase, pričom obidva padli z pokutových kopov. Pri každej penalte si ich exekútor vybral iný roh brány.
„O tom ako kopnem jedenástku veľmi nešpekulujem. Postavím si loptu na biely bod, poviem si dám to doprava a idem na to. Žiadna veľká veda“, doplnil s veľkým úsmevom na tvári Milan Vajagič.