3

TIPOS  III. LIGA STRED – 8. KOLO

2 : 0 ( 1 : 0 )

Góly:

45´- Dinga, 81´- Cvik.

Základná zostava:

Hažer, Tomka, Garaj, Cvik, Jasenovský, Barčík (K), Repáň, Dinga, Chovanec, Kulich Dominik, Ďungel.

Náhradníci:

Kulich Peter, Arvensis, Bučo, Líška, Šesták, Lanko, Turčina, Kliuchikov.

Striedania:

57´-   Arvensis          Barčík

67´-   Bučo          Kulich D.

73´-   Lanko          Jasenovský

80´-   Líška          Repáň

88´-   Turčina          Ďungel

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

Priebeh stretnutia:

Už prvé minúty zápasu naznačili, ako sa bude scenár  vyvíjať. A treba povedať, že diváci videli veľmi dobré stretnutie, v ktorom sa aj pričinením súpera bolo na čo pozerať. Martinčania boli aktívnejší, dobre napádali už na súperovej polovici, naproti tomu Fiľakovo pozorne bránilo a spoliehalo sa na rýchle protiútoky. Navyše sa snažilo otupiť našu aktivitu častým filmovaním a zdržiavaním hry pri rozohrávkach brankára. Už v 4. minúte vybojoval v strede ihriska loptu D. Kulich, po spolupráci s Barčíkom a Ďungelom našiel hlavu Repáňa, ale toho vychytal brankár Páriš. V 17. minúte prišla prvá gólová šanca, keď Barčíkov center z pravej strany na zadnú žrď minul hlavou Jasenovský. Trest mohol prísť v 24. minúte, keď takmer stratenú loptu na pravej strane zachytil Püšpöky, na jeho center si nabehol Iboš, ktorého hlavičku famózne vyrazil Hažer a následne ten istý hráč z dorážky prestrelil bránku.  V 26. minúte sa individuálne presadil D. Kulich, zbehol po pravej strane, ale jeho prihrávku poslal Repáň hlavou nad bránku. V 26. minúte sa v strede ihriska presadil Jasenovský, po ,,jasličkách“ protihráčovi vyzval k centru Ďungela, ale obrana hostí poslala loptu na roh. Z neho Barčík z ľavej strany  ponúkol zakončenie Ďungelovi, jeho gólovú hlavičku brankár Páriš reflexívne vyrazil na roh. Z neho opäť Barčíkovu loptu, tento raz z pravej strany, hlavou zakončoval Cvik, ale brankár hostí bol namieste. V 37. minúte najprv Repáň pekne vysunul Ďungela, ale Dinga na prvej žrdi v tutovke loptu minul, následne z opačnej strany zacentroval Garaj a Repáňovu gólovú hlavičku k ľavej žrdi zlikvidoval na čiare skvelý Páriš. Rozhodca nastavil v prvom dejstve 4 minúty a v tomto čase sme priklincovali súpera na jeho polovicu. Z výborného pressingu rezultoval aj prvý gól, po spolupráci Garaja s Jasenovským center odvrátil hosťujúci obranca hlavou len pred Dingu a jeho strela z hranice 16-ky aj s prispením teču Kovaniča skončila v sieti – 1 : 0.

Takisto druhý polčas začal našou aktivitou a v 50. minúte center Garaja hlavičkoval Dinga, z gólovej pozície tesne vedľa brány Páriša. V 54. minúte prišiel moment, ktorý výrazne ovplyvnil ďalší priebeh hry. Kapitán Fiľakova Daško likvidačným zákrokom zozadu vyradil z hry Barčíka a mal byť jednoznačne vylúčený! Z tejto situácie začali ťažiť hostia a v ďalších minútach prevzali iniciatívu a zo všetkých síl sa snažili o vyrovnanie skóre. To sa im mohlo v 66. minúte podariť, ale Hažer spoločne s Cvikom nebezpečie zažehnali. Aj v ďalších minútach naša defenzíva pracovala spoľahlivo a čo prešlo, vyriešil Hažer. Postupne sme hru začali vyrovnávať a v poslednej štvrťhodine sme začali viac tlačiť súpera v snahe pridať ďalší gól. Najprv sa po rohu Garaja hlavou zastreľoval Cvik, lopta po teči Daška skončila rohovým kopom. Ten obrana hostí odvrátila, Garaj výborne čítal hru, ešte krajšie vysunul Repáňa, jeho center našiel prekvapeného Dingu, ale výborne sa zorientoval Chovanec a jeho hlavičku vytlačil Páriš na brvno. Odrazenú loptu sa snažil obranca hostí odkopnúť do bezpečia, na čo výborne zareagoval Cvik. Predskočil súpera, loptu si pripravil a jeho strela z 30 m od brvna skončila v sieti – 2 : 0.

Hostia už nestihli výsledok korigovať, naopak ešte ho mohol v nastavenom čase prikrášliť Líška, zľava na rohu 16-ky zasekol obrancu, ale mieril tesne vedľa ľavej žrde.

Cieľ, ktorý si mužstvo s trénerom dalo, teda získať zo zápasov s Čadcou a Fiľakovom 6 bodov je splnený. O ďalšie body sa pokúsime v sobotu 25. 09. 2021 o 15:00 v zápase 10.kola na pôde ŠKM Liptovský Hrádok.