Huszárik, Palenčár, Stašík (C), Boďa, Vajagić, Barčík, Mlynár, Dinga, Chovanec, Cvik, Ďungel.

Náhradníci:

Tomka, Garaj, Repáň, Vavák, Lanko, Vojvoda, Hažer.

Striedania:

53´- Lanko      Boďa

85´- Repáň      Mlynár

90´- Vavák      Vajagić

90´- Vojvoda      Barčík

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Ruman Stanislav.

Priebeh stretnutia:

Martin rozhodol o troch bodoch gólom z tretej minúty. Potom jeho hráči viackrát netrafil prázdnu bránu, ale jesennú neporaziteľnosť a stopercentnú domácu bilanciu si postrážili.

Martinčanom výborne vyšiel vstup do stretnutia. Už v 3. minúte potiahol akciu Tibor Ďungel, našiel v šestnástke Vajagiča, srbský legionár posunul loptu na úplne voľného Mlynára a ten bez problémov otvoril skóre. Vzápätí naši predviedli ukážkový protiútok. Naštartoval ho Barčík, keď vydarenou diagonálou našiel rozbehnutého Boďu, ten poslal prihrávku na Mlynára, ktorý však z päťky netrafil prázdnu bránu. Nepremenená tutovka FOMATu akoby nakopla súpera a Fiľakovo začalo byť veľmi nepríjemné. Vypracovalo si aj niekoľko kvalitných pozícií na zahrávanie štandardných situácií, no vážnejšie z nich Huszárika neohrozilo. Hostia si potlesk tribún i protihráčov vyslúžili tiež športovým gestom, keď rozhodca svoj verdikt opravil po tom, ako jeden z hosťujúcich futbalistov priznal, že lopta opustila hraciu plochu po jeho zásahu.

Po zmene strán ako prvé pohrozilo Fiľakovo, ale voľný Daško sa svojej šance zľakol a v dobrej pozícii loptu nezasiahol. Potom na druhej strane po rohu Barčíka nebezpečne zakončoval Stašík. V 57. minúte po peknom centri Palenčára z otočky tesne minul pravú tyč Vajagič. O dve minúty neskôr mal veľkú možnosť na poistenie náskoku Martina striedajúci Lanko a z ďalšieho protiútoku mieril nad skúsený Barčík. V 71. minúte sa dostal do úniku Vajagič, ani z tejto dobrej šance sa však gólová poistka nezrodila. V nadstavenom čase ešte z bezprostrednej blízkosti netrafil prázdnu bránu Lanko a potom už prišiel záverečný hvizd rozhodcu, ktorý definitívne podčiarkol jesennú neporaziteľnosť FOMATu. Turčania sa môžu pochváliť aj famóznou domácou bilanciou, keď v ôsmich zápasoch nazbierali plný počet bodov pri skóre 34:2.

Kapitán tímu, Tomáš Stašík, potvrdil, že dul proti Fiľakovu bol náročný a mužstvo preveril. Veľmi ho však potešilo, že martinský kolektív aj túto prekážku zvládol.

„Vyhrať 1:0 je niekedy oveľa ťažšie, ako prevalcovať súpera jednoznačným pomerom 5:0. Toto mužstvo, ale opäť ukázalo svoju silu a aj keď sa nám najmä vo finálnej fáze lepila smoly na kopačky, duel sme pomerne suverénnym spôsobom dotiahli do víťazného konca. Všetci sa tešíme z troch bodov aj natiahnutia série bez prehry,“ zhrnul zápas líder mužstva.