Zostava:

Kulich Peter, Tomka, Arvensis, Jasenovský, Cvik, Repáň, Dinga, Chovanec, Šesták, Lanko, Ďungel.

Staš, Palenčár, Bučo, Barčík, Líška, Kulich Dominik, Turčina, Kliuchikov, Hažer.

Striedali:

46´- Turčina          Ďungel

46´- Bučo          Jasenovský

61´- Kulich          Chovanec

61´- Líška          Repáň

78´- Palenčár          Lanko

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

Turiec opäť zažil futbalový sviatok, keď sa v zápase Slovnaft Cup-u stretli domáci celok MŠK FOMAT MARTIN a hostia FK POHRONIE-ŽIAR NAD HRONOM/Dolná Ždaňa. A tak pekná návšteva viac ako 500 divákov sa mala na čo pozerať. Nakoniec rozdiel dvoch líg bol jasný a favorit po vysokom víťazstve zaslúžene postúpil.

FOMAT začal nebojácne, vsadil na bojovnosť a nasadenie, hostia z Pohronia zase stavali na skúsenostiach, ale aj individuálnych kvalitách svojich hráčov. Výborní boli  Malle a Badolo, ktorí vynikali rýchlosťou, skúsenosťami im dobre sekundovali Mazan a Blahút. Posledný menovaný nakoniec strelil tri góly.

Do prvej šance sme sa dostali v 18. minúte, keď sa po bránkovej čiare dostal do 16-ky Jasenovský, ale center na Šestáka bol privysoký. Vzápätí Kulich výborne vyrazil strelu Badola k pravej žrdi. Hostia zahrozili aj v 23.minúte, ale loptu po skrumáži odkopol spred čiary Lanko. V 26. minúte prišiel prvý gólový moment, keď sme na súperovej polovici stratili loptu, po dlhom pase sa dostal na ľavej strane k lopte Malle a jeho prudkú prihrávku cez 5-ku dorazil Blahút – 0 : 1.

Podobná akcia ako cez kopirák nasledovala v 29. minúte, opäť zľava prenikol Horák a zblízka dorážal Malle – 0 : 2.

Hostia už boli v „laufe“ a potvrdili to v 35. minúte, keď využili našu nepresnosť v strede ihriska, nasledoval rýchly brejk a Blahút premenil svoj nájazd, čím stanovil polčasový výsledok –  0 : 3 .

V druhom polčase sa najprv v 55. minúte predviedol skvelým zákrokom Kulich. Ale o 2 minúty bolo všetko inak, keď Blahút dostal prihrávku do diery v strede našej obrany a s pokojom zavŕšil svoj hattrick – 0 : 4. A o minútu neskôr dovŕšil dielo skazy Badolo, keď využil na dorážku odrazenú loptu od tyče – 0 : 5.

V nasledujúcich minútach tréneri využili zvyšné striedania, hra trošku stratila na plynulosti a stretnutie sa vlastne už len dohrávalo. I keď hráči FOMAT-u sa snažili aspoň o korigovanie výsledku, ale skúsení hostia si už zvyšok zápasu spoľahlivo kontrolovali.

Hráčov FOMAT-u po zápase najviac mrzelo, že pri góloch nás súper nevykombinoval, ale padli po našich stratách v strede ihriska.

Ďakujeme aj početnej skupine ultras za účasť a vytrvalé povzbudzovanie. Ich hlasivky by nám pomohli aj v ďalších náročných ligových zápasoch.

Teraz sa už sústredíme na ligu, keď v nedeľu 29. augusta o 10:30 odohráme zápas s ďalším ťažkým súperom na ihrisku v Bánovej.