MŠK FOMAT MARTIN VS. FC BANÍK PRIEVIDZA

7 - 1
FC BANÍK PRIEVIDZA
27. januára 2023 - 18:00 ihrisko Martin-Pltníky Prípravný zápas 2. prípravný zápas
7
1

PRÍPRAVNÝ ZÁPAS

7 : 1 ( 5 : 1 )

2´- Líška, 7´- Dinga, 30´- Garaj, 40´- Dinga, 44´- Ďungel, 65´- Líška, 69´- Ceniga.

Základná zostava:

Holeš, Ďungel, Brodňan, Chovanec, Lanko, Siva, Ceniga, Garaj, Dinga, Otruba, Líška.

Striedali:

Raček, Štrkáč, Spišák, Chupáň.

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

Na záver trojtýždňového bloku zimnej prípravy odohrali hráči MŠK FOMAT Martin prvý prípravný zápas s účastníkom 5. ligy ZsFZ  FC Baník Prievidza. V rámci prípravy na zápas tréneri naordinovali odohrať zápas v plnom tempe od začiatku a nečakať s čím vyrukuje súper. A tento plán sa začal napĺňať už v 2. minúte, keď Dinga kolmo vysunul po ľavej strane Lanka, ten poslal prudký center pred bránku súpera a Líška bol šikovnejší ako brankár hostí, keď zblízka otvoril skóre – 1 : 0. Naďalej sme pokračovali v nasadenom tempe a v 7. minúte posadil Ďungel loptu na hlavu Dingu a skóre sa menilo – 2 : 0. Súper sa len sporadicky dostával na polovicu Martina, o čom svedčí aj to, že brankár Holeš mal prvý zákrok v 25. minúte. Naopak v 29. minúte trafil po rohu Lanka Brodňan hlavou brvno brány Prievidze. A v 30. minúte sme výborným presingom donútili súpera k chybnej rozohrávke, čo využil Garaj a zdiaľky zvýšil na  – 3 : 0. Následne príšla trojminútová pasáž hry, kedy sme dali trošku nohu z plynu, a súper to využil na korekciu skóre. Najprv skvele zasiahol Holeš a vytlačil strelu hostí na roh, po ňom nasledovala hra rukou hráča Martina, a súper z penalty znížil – 3 : 1. Tento moment opäť vyburcoval hráčov FOMATu k zvýšenej aktivite, keď sa dva krát predviedol z pravej strany Ďungel. Najprv v 40. minúte prenikol až k bránkovej čiare, našiel Dingu a ten zvýšil na – 4 : 1.  A v 44. minúte v šprinte obišiel obrancov Prievidze a po zemi krížne uzavrel skóre polčasu na 5 : 1.

Po krátkej prestávke nasledoval druhý polčas, hráči FOMATu naďalej diktovali tempo hry a v 65. minúte si Líška výborne prebral dlhú prihrávku, unikol obrane hostí a preloboval brankára – 6 : 1. O 4 minúty neskôr sa po centri Spišáka dostal k lopte Ceniga, oklamal obrancov hostí a uzavrel skóre zápasu na   7 : 1. V ďalších minútach hráči FOMATu nedotiahli do gólového efektu viaceré akcie, hráčom Prievidze zabránil ku korekcii skóre brankár Raček, keď v 74. minúte efektne vyrazil strelu smerujúcu do šibenice na roh.

V ďalšom prípravnom zápase sa stretneme v piatok 3.2. o 18:00 opäť na UT Pltníky s futbalistami Dolného Kubína.

Hodnotenie trénera:

Od začiatku sme sa snažili dostať súpera pod tlak vysokým pressingom. Tento zámer nám vyšiel, vyzeralo to tak, že súper ostal zaskočený, donútili sme ho k chybám, ktoré chalani potrestali peknými gólmi. Prievidžanom sa podarilo skorigovať výsledok z penalty.