23. augusta 2020 - 16:30 štadión Zvolen TIPOS III.LIGA STRED 4.Kolo

Cervené karty
0

TIPOS  III. LIGA STRED – 4.KOLO

0 : 2   ( 0 : 0 )

53´- Repáň, 90´- Palenčár.

Zostava:

Kulich, Tomka, Garaj, Čakloš, Cvik, Repáň, Dinga, Chovanec, Jurášek, Lanko, Ďungel (C).

Kraľovanský, Palenčár, Arvensis, Vojvoda, Bačík, Bučo, Turčina, Hažer.

Striedania

80´ Palenčár         Lanko

87´ Arvensis         Dinga

89´ Vojvoda         Repáň

90´ Kraľovanský         Garaj

Šuhaj Pavol

Jednou z otázok pred zápasom bola, ako sa hráči Fomatu vyrovnajú po fyzickej stránke s faktom, že sa jednalo o tretie súťažné stretnutie počas ôsmich dní, aj po vyčerpávajúcom zápase s Popradom. Navyše nastúpila rovnaká základná zostava. Druhým otáznikom bolo, ako našej hre bude prekážať katastrofálny terén. Ale hráči sa s oboma skutočnosťami vyrovnali a odviedli výborný výkon.

Od začiatku sme boli sebavedomí, tlačili sme súpera a ten sa len sporadicky dostával na našu polovicu. Naši hráči výborne a hlavne čisto odoberali lopty, pretože boli aj bežecky rýchlejší.

Ako prvý pohrozil v 3. minúte Čakloš strelou z hranice 16-ky, tá smerovala tesne nad. V 15. minúte sa ten istý hráč už mohol zapísať do streleckej listiny, keď Lankov prízemný center zakončil tečom do brvna Vaníkovej bránky. Domáci brankár sa predviedol v 29. minúte, keď s námahou vyrazil Jurášekovu tiahlu strelu pod brvno. Vzápätí Dingova hlavička po rohu išla z 5-ky tesne nad. Domáci sa do prvej ucelenej akcie dostali až v 35. minúte, ale gólovo nezahrozili. Potom sme opäť súpera zavreli a začal čarovať brankár Vaník, ktorý držal Zvolen nad vodou. Najprv v 38.minúte po rohu reflexívne zneškodnil strelu Repáňa, neskôr 42. minúte vychytal Dingu a následne zlikvidoval aj dorážku Čakloša. Z protiútoku sa dostali k strele aj domáci, ale Kulich bol namieste. Skóre sa mohlo ešte zmeniť v 45.minúte, ale prihrávku Ďungela zakončil Lanko z dobrej pozície vedľa.

Po prestávke sme pokračovali v aktívnej hre a Dinga mohol v 47. minúte hlavou skórovať po centri Jurášeka. Ale v 53. minúte sa skóre už menilo, keď Repáň zužitkoval výbornú prácu Čakloša pred bránkou a prepasíroval loptu za chrbát Vaníka 0 : 1. V dobrej šanci sa v 64. minúte ocitol aj Cvik, ale hlavou nepremenil center Ďungela. Po tomto momente sme na pár minút akoby vypadli z koncentrácie a súper sa začal častejšie dostávať k lopte, čo sa nám takmer vypomstilo v 73. minúte, keď z rýchleho protiútoku domáci hráč trafil ľavú žrď Kulichovej bránky. V snahe narušiť tento priebeh sme siahli k striedaniam a tréner Šuhaj mal šťastnú ruku, keď práve striedajúci Palenčár prestrelil v 90. minúte brankára Vaníka – 0 : 2.

V ďalšom kole 29.08.2020 o 16:30 privítame na štadióne v Žabokrekoch výpravu ŠK Prameň Kováčová.