17. júla 2020 - 17:30 Śtadión Dolný Kubín Prípravný Zápas

Hažer, Ďungel, Cvik, Tomka, Palenčár, Garaj, Dinga, Čakloš, Mlynár, Lanko, Repáň.

Kulich, Arvensis, Vojvoda, Kraľovanský, Turčina.

Chýbali:

Barčík, Chovanec, Bučo.

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

V druhom a zároveň poslednom prípravnom zápase sme sa opäť vonku stretli s učastníkom 4. ligy Sever MFK Dolný Kubín. V našom drese sa na pravej strane záložnej formácie predstavil Tomáš Čakloš z Ružomberka. Prvý polčas sa odohrával prevažne v strede ihriska, z čoho vyplynulo aj minimum gólových šancí na oboch stranách. Ale aj tak sme boli aktívnejší, mali sme loptu častejšie v moci. Naše zámery výrazne naštrbilo zranenie Mlynára už v 5. minúte, keď po zbytočnom a nešetrnom zákroku v strede ihriska musel so zraneným členkom opustiť hraciu plochu. V ďalšom priebehu sa v 19. minúte dostal  do šance Dinga, ale jeho hlavička po rohu len tesne minula bránku domácich. Neskôr mohli otvoriť skóre Lanko a Repáň, ale svoje dobré príležitosti nepremenili. Za zmienku ešte stojí neodpiskaná čistá penalta v náš prospech, keď domáci hráč zastavil na zemi rukou loptu smerujúcu do bránky.

Druhý polčas, hoci sa herne z oboch strán príliš nezmenil, priniesol aj góly. Najprv ešte v 52. minúte domáci hráč v čistej šanci z pár metrov prekopol bránku Kulicha, ale zakrátko sa už skóre menilo. V 55. minúte prišla naša zlá rozohrávka v strede ihriska, strata lopty, rýchly brejk domácich a veľmi prísne nariadený pokutový kop – 1:0. V 68. minúte sme mohli vyrovnať, keď Kraľovanský pekne vysunul po ľavej strane Palenčára, ale jeho center skončil na šťastie pre domácich len na brvne. V 81. min. sa opäť Palenčár predral do 16-ky Kubína, ale jeho strela skončila v rukaviciach brankára. V 83. minúte sme nezachytili dlhú prihrávku domácich, za chrbát nášho obrancu si zbehol hráč Kubína a strelou k bližšej žrdi prestrelil Kulicha – 2:0. O minútu sa skóre opäť menilo, Dinga si vytvoril priestor na hranici 16-ky domácich a presne zakončil strelou k žrdi – 2:1  čím stanovil konečné skóre zápasu.

Ešte k zraneniu Mlynára – po vyšetrení v Kubínskej nemocnici vyfasoval dlahu, nakoľko sa jedná o natrhnuté väzivo. Prajeme skoré uzdravenie a návrat do mužstva.

V sobotu 25. 07. 2020 o 17:00 hodine odohrajú futbalisti FOMAT-u prvý ,,ostrý“ zápas novej sezóny, keď sa na štadióne v MT stretnú v 1. kole Slovnaft Cup-u s mužstvom ATTACK VRÚTKY.