Hažer, Ďungel, Tomka, Niemchaninov, Garaj, Cvik, Dinga, Jasenovský, Radchenko, Lanko, Líška.

Raček, Dauda, Šesták, Palenčár, Turčina, Kulich.

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

Priebeh zápasu:

Poslednému zápasu  prípravy predchádzala smutná udalosť, keď  športová obec nielen v Žabokrekoch prijala smutnú správu, že začiatkom týždňa nás nečakane opustil dlhoročný funkcionár a v posledných rokoch „hospodárko“  FK Slovan Žabokreky – p. Peter Kalnický. Veľmi úzko sme s ním spolupracovali aj pri organizácii  zápasov MŠK FOMAT Martin. Aj touto cestou – Peter, odpočívaj v pokoji, česť tvojej pamiatke!

Zápas sa hral na pomocnom ihrisku, kvalita terénu robila problémy obom mužstvám, viac však ovplyvňovala našu kombinačnú hru. Prvá šanca prišla v 11. minúte, keď Lankov center z trestného kopu nedočiahol na zadnej žrdi Cvik. O minútu sa ocitol v gólovke Lanko, ale jeho pokus z 3. metrov skončil len na brvne bránky Žabokriek. Vedenia sme sa ujali v 20. minúte, keď Jasenovský ušiel po pravej strane a na jeho strieľaný center  si nabehol Líška – 0 : 1. Z vedenia sme sa netešili dlho. V 25. minúte si na výborne kopnutý roh Kračmera nabehol Struhár a hlavou vyrovnal – 1 : 1. Potom sa viac menej hralo dlhé minúty v strede ihriska a bol to viac boj ako hra. Prišla však 39. minúta a domáci mohli ísť do vedenia. Opäť tomu predchádzal perfektne zahraný roh Kračmera, ale nabiehajúci hráč domácich  už nestihol na zadnej tyči zasunúť loptu do siete.

Druhý polčas po dohovore trénerov sme začali agresívnejšie, s lepším napádaním a v 55. minúte po kombinácii s Jasenovským potiahol Garaj, na jeho presnú prihrávku si na prednú tyč nabehol Dauda a skóroval – 1 : 2. Samozrejme domáci chceli opäť výsledok upraviť a v 69. minúte výborne zasiahol náš gólman Raček, keď včasným vybehnutím zmaril nájazd Kračmera. O desať minút Jasenovského volej išiel tesne vedľa a vzápätí Raček pekným zákrokom zasiahol pri pokuse domácich. V 86. minúte ešte peknú strelu Dominika Kulicha chytil brankár Žabokriek, ale o pár sekúnd kapituloval po tretí raz. Tentoraz  prenikol Radchenko, naservíroval Daudovi a ten už vedel ako s ponúknutou šancou naložiť – 1 : 3.

Jedna etapa skončila a začína druhá, a tá vážnejšia. V nedeľu 27. 03. 2022 o 15:00 otvoríme jarnú časť ligy zápasom na ihrisku v tabuľke tretích Rakytoviec, ktoré za nami zaostávajú po jesennej časti o 4 body. Veríme, že návrat bude radostný.