27. marca 2022 - 15:00 ihrisko Rakytovce TIPOS III.LIGA STRED 16.KOLO

1
1

TIPOS  III. LIGA STRED – 16. KOLO

3 : 2 ( 2 : 1 )

45´- Jasenovský, 56´- Repáň.

Základná zostava:

Hažer, Tomka, Niemchaninov, Garaj (C), Jasenovský, Cvik, Líška, Repáň, Kulich, Dauda, Ďungel.

Raček, Palider, Hodža, Dinga, Radchenko, Šesták, Lanko, Turčina.

Striedania:

36´- Šesták    Ďungel

52´- Radchenko    Líška

63´ – Lanko    Dauda

72´- Dinga    Repáň

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

Do jarnej odvety TIPOS III. Ligy Stred sme vstúpili na štadióne v Rakytovciach. Víťazstvom sme sa mohli po prehre Dolného Kubína v Lučenci vyšvihnúť na čelo tabuľky a domácich sme mohli dostať pod seba na rozdiel 7 bodov. Cestovali sme bez dlhodobo vyradeného Chovanca a chorého Barčíka. Tréner Šuhaj nabádal hráčov k maximálnej koncentrácii, lebo pri všetkej úcte nás súperi v príprave nepreverili. A tak sa aj ukázalo, súper zo špičky súťaže je predsa iného rangu.

Prvý polčas sme herne nenadchli, čo možno ovplyvnil aj rýchly úvodný gól domácich. V 4. minúte si po faule postavil z ľavej strany na rohu 16-ky loptu Sojka, a namiesto možno čakaného centra ju popri múre napálil k prednej žrdi a Hažer tam priletel neskoro – 1 : 0. V ďalších minútach sme chceli skóre minimálne zrovnať, ale hra sa nám nedarila. Nešlo to ani dlhými loptami, nedarila sa ani medzihra. A tak opäť pohrozili domáci. V 17. minúte si narazil bývalý hráč FOMAT-u Vavák loptu s Marchukom, ale Hažer bol po strele z uhla namieste. Aká taká šanca sa nám otvorila v 25. minúte, ale po strele Ďungela sa včas nezorientoval Repáň. A tak Rakytovce udreli po druhý raz. Marchuk si sám v 16-ke prebral loptu, Vavákovu strelu zblokoval Cvik, prvú strelu Šteinigera odvrátil z čiary Kulich, pri obrannom zákroku sa zrazili Tomka s Ďungelom a tak domáci hráč využil ponúknutú šancu a dorazil na 2 : 0. Navyše zranený Ďungel musel striedať a to bol ďalší negatívny zásah do našich plánov. Ale zápas sme ani zďaleka nebalili a v nadstavenom čase prvého polčasu sme strelili kontaktný gól. Garajove autové vhadzovanie z ľavej strany predĺžil hlavou Dauda a Jasenovský svojou ľavačkou obtrel strelu o tyč a znížil – 2 : 1. Pri tomto okamihu je potrebné vyzdvihnúť snahu našich hráčov. Rozhodcovia avizovali 2 minúty plus, ale keďže sme vytvorili stály tlak v okolí domáceho brankára, hra stále pokračovala a možno sme využili chvíľkovú nekoncenrovanosť domácich hráčov, čakajúcich na hvizd rozhodcov.

Druhý polčas začal šancou domácich, ale strela z uhla minula Hažerovu bránku. Skóre sa menilo v 56. minúte, a to v náš prospech. Dauda vybojoval loptu pre Repáňa a ten krížnou strelou z ľavej strany umiestnil loptu do šibenice domáceho gólmana Högera – 2 : 2. A začínalo sa vlastne odznova. Tréner Šuhaj sa snažil striedaniami oživiť ofenzívu, lebo súper bol po našom vyrovnaní značne otrasený, ale nejakú čistú šancu sme si nevypracovali. Rozuzlenie prišlo v 85. minúte a zariadili to striedajúci hráči Rakytoviec. Konder naviedol loptu pred našu 16-ku, vysunul Staršieho a Vavák z neprehľadnej situácie rozhodol – 3 : 2. Aj keď to nemusel byť výsledok konečný, pretože v závere zápasu Garaj nabil Radchenkovi, ale jeho výbornú strelu reflexívne zlikvidoval brankár Höger.

V nasledujúcom kole 3. 4. 2022 o 15:30 zavítame na pôdu Oravského Veselého, ale vzhľadom na avizované zhoršenie počasia je možné, že zápas sa odohrá na UT v Ružomberku. Budeme vás včas informovať.

V závere je treba poďakovať našim fanúšikom, ktorí nás počas celého zápasu neúnavne povzbudzovali, škoda jednej svetlice, ktorá skončila na hracej ploche, „vďaka“ čomu nás zrejme pokuta neminie!